dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Podzlewowy filtr odwróconej osmozy - pytania

    Zastanawiam się nad montażem pod zlewem w kuchni filtru odwróconej osmozy. Mam jednak kilka wątpliwości.
    1. Czy można go jakoś wyłączyć tj. sensownie zmienić obieg wody? Nie wydaje mi się żeby zawsze była potrzeba żeby woda przechodziła przez filtr np. płukania naczyń przed włożenie do zmywarki itd.
    2. Wiadomo że odwrócona osmoza odfiltruje również wartościowe minerały jeśli chodzi o spożycie wody, dlatego też często stosowane są dodatkowe mineralizatory, ale to znów słabe jeśli np. wodę chcę wlać do ekspresu czy innego urządzenia agd. Jak sobie z kolei z tym radzić ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    1. Czy można go jakoś wyłączyć tj. sensownie zmienić obieg wody? Nie wydaje mi się żeby zawsze była potrzeba żeby woda przechodziła przez filtr np. płukania naczyń przed włożenie do zmywarki itd.
    Do osmozy masz osobną wylewkę - niedorzeczne byłoby zmywanie naczyń czy mycie rąk wodą po osomozie. Często podwójną, żebyś mógł sobie nalać wodę zdemineralizowaną (np. do żelazka, parownicy czy nawilżacza powietrza) i zmineralizowaną do picia i gotowania (po dodatkowym wkładzie węglowym i mineralizującym - a czasami jeszcze z innymi bajerami).

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    2. Wiadomo że odwrócona osmoza odfiltruje również wartościowe minerały jeśli chodzi o spożycie wody, dlatego też często stosowane są dodatkowe mineralizatory, ale to znów słabe jeśli np. wodę chcę wlać do ekspresu czy innego urządzenia agd. Jak sobie z kolei z tym radzić ?
    Kamienia nie zauważyłem. Właśnie sobie sprawdziłem twardość i mineralizator nie pierwszej młodości podnosi twardość z zera do około 5 *dH. Czyli kwalifikuje się jako woda bardzo miękka.
    Ale jak wolisz to możesz sobie robić herbatę czy kawę na tej zdemineralizowanej.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale jak wolisz to możesz sobie robić herbatę czy kawę na tej zdemineralizowanej.
    Tego chyba nie do końca zrozumiałem. To gdzie się w całym tym zestawie filtrów znajduje ten mineralizator że można go "wyłączyć"

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Tego chyba nie do końca zrozumiałem. To gdzie się w całym tym zestawie filtrów znajduje ten mineralizator że można go "wyłączyć"
    Masz podwójny kran, czyli podłączasz do niego dwa wężyki. Jeden daje wodę z przed mineralizatora, a drugi - po nim.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Tego chyba nie do końca zrozumiałem. To gdzie się w całym tym zestawie filtrów znajduje ten mineralizator że można go "wyłączyć"
    Tu masz na szybko wygooglany schemat

  6. #6

    Domyślnie

    Wielkie dzięki ! Teraz już rozumiem. Czyli trzeba zastosować dwie standardowe wylewki. Nie wiem dlaczego się zafiksowalem że jedna, trójdrożna (coś takiego https://allegro.pl/oferta/bateria-tr...ive-9114904605). Ale jak rozumiem żeby była jedna musiala być być czworodrozna (nie wiem czy takie są) . Żeby zamontować ta druga wylewką to trzeba odpowiedni zlew kupić czy w blacie po prostu zrobić otwór na nią ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Żeby zamontować ta druga wylewką to trzeba odpowiedni zlew kupić czy w blacie po prostu zrobić otwór na nią ?
    W komplecie z filtrem zazwyczaj masz odpowiednią wylewkę. Można zamontować gdzie chcesz osobnym otworze - w blacie, w zlewie czy nawet w szafce pod zlewem w jej "podłodze" (tak miałem do tej wody demineralizowanej, jak miałem wylewkę w baterii podobnej do Twojego linku - a wodę zdemineralizowałem lałem niezbyt często).

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki. Wiem już wszystko.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Wielkie dzięki ! Teraz już rozumiem. Czyli trzeba zastosować dwie standardowe wylewki. Nie wiem dlaczego się zafiksowalem że jedna, trójdrożna (coś takiego https://allegro.pl/oferta/bateria-tr...ive-9114904605). Ale jak rozumiem żeby była jedna musiala być być czworodrozna (nie wiem czy takie są) . Żeby zamontować ta druga wylewką to trzeba odpowiedni zlew kupić czy w blacie po prostu zrobić otwór na nią ?
    Pytanie czy potrzebujesz tej "drugiej" wylewki... możesz przecież zrezygnować z podziału na dwie wody i do wylewki podłączyć tylko tą mineralizowaną...

  10. #10

    Domyślnie

    Mogę. Zastanowię się jeszcze czy będę używał i jak często tej demineralizowanej - tutaj myślałem głównie o ekspresie . W każdym bądź razie chciałem zrozumieć jak to działa - i już jest to dla mnie jasne. Wcześniej nie widziałem że wode mogę wziasc sprzed i po deminraliztora .

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pytanie czy potrzebujesz tej "drugiej" wylewki... możesz przecież zrezygnować z podziału na dwie wody i do wylewki podłączyć tylko tą mineralizowaną...
    Zgadza się. Co więcej, niektóre modele (np. Atlas Filtri OASIS DP SANIC) pomimo mineralizacji mają kranik jednodrożny. Woda nadaje się do picia i gotowania.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony