dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie frontowe- kilka pytań

    Witam serdecznie,
    Właśnie zaczynam robić ogrodzenie frontowe, w związku z tym mam kilka pytań.
    Chce zrobić ogrodzenie w tym stylu: https://ogrodzenia-kim.pl/wp-content/uploads/photo-gallery/ogrodzenia/thumb/dom2.jpg?bwg=1606117876

    1. Mam zamiar wykopać fundament 80cm głębokość, 40cm szerokość, czy tak może być? Strefa przemarzania na 80cm.
    2. U mnie ma być 5 słupów betonowych (początek,pod bramę furtkę, koniec ogrodzenia). Jaka powinna być ich długość i szerokość? Wysokość 153 bo takie mam panele ogrodzeniowe z 3 stron.
    3. Czy te słupy od razu zaszalowac i wylać z fundamentem? Czy w późniejszym etapie A tylko wystawić pręty ze zbrojenia?
    4. Na ten fundament chciałbym domurować bloczkami betonowymi między przęsłami. Izolacja z papy?
    5. Jak i gdzie zrobić dylatacje? Całe ogrodzenie frontowe 16m.
    6. Po wymurowaniu mogę ocieplić np 2cm styropianu, na to siatka, klej i tynk?

    Dziękuję za wskazówki
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chcesz ocieplac płot?

  3. #3

    Domyślnie

    Po to, aby wyrownac jakieś niedociągnięcia i żeby wtopic siatke. Czy dac sobie z tym spokój i wtopic siatke bezpośrednio?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja bym tak nie robił bo to mało trwałe. Są pustaki ogrodzeniowe, stawiasz i gotowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Są pustaki, ja jednak chciałbym zrobić tynk jak na elewacji. Może warto kupić pustaki gładkie zamiast robić szalunki i w środek zalac betonem. Tylko co dalej? Mogę na te pustaki bezpośrednio wtopic siatke?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja bym nie szedł w tynkowanie ogrodzenia bo to póżniej po latach tylko kłopoty, a tak postawisz bloczek ogrodzeniowy i masz spokoj do konca życia

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko te bloczki mi się wizualnie nie podobają,a o gustach się nie rozmawia.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tylko te bloczki mi się wizualnie nie podobają,a o gustach się nie rozmawia.
    jest masa wzorów, cegła klinkierowa i inne rozwiązania bezobsługowe w użytkowaniu

    ogrodzenie jest narażone na uszkodzenia póżniej woda robi swoje i taki tynk wygląda lipnie poniszczony

  9. #9

    Domyślnie

    Zaryzykuję zna ktoś odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony