dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja podłogi styropian, styrobeton czy coś innego?

    Witam,
    Tworzę ten temat ponieważ czeka mnie właśnie po majówce izolacja podłogi pod ogrzewanie kablowe. Około 9-10cm. Wcześniej tematu nie było styropian i już. Ale teraz dzieje się cyrk z tymi cenami kosmos i zastanawiam się nad jakimś innym izolatorem.
    Mam płytę fundemntowa pod chudziakiem jest 25cm styropianu (technologia izodom 2000) także jakoś super wyjątkowo nie będę się bił o lambde 0.030 np. Do tej pory rozważałem eps 80 knaufa, albo 100 swisspora. Tak czy inaczej po aktualnych cenach koszt około 7-8tys z robotą na 150m2.
    Jeżeli chodzi o styrobeton koszt jest 7tys u jednego wykonawcy drugi 7.5 także cena nawet niższa, a na pewno nie wyzsza.
    Zgoda lambda gorsza na pewno, ale czy przy tym co mam w chudziaku, az tak istotna?
    Za to na pewno mniej mostków termicznych i robota na jeden dzień nie tydzień.
    A może coś jeszcze innego proponujecie? Myślę, że tamat aktualny przy tych cenach. Wcześniej wiadomo styropian bo sporo taniej teraz już tak kolorowo nie jest.
    Dziekuje

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Nawet przy tych cenach styropian to nadal optymalne rozwiązanie (a jak chce się samemu układać to już w ogóle). Alternatywy to albo cena porównywalna lub drożej albo gorsza izolacyjność. Ale skoro pod płytą masz 25cm to faktycznie termika nie jest tak ważna i ten styrobeton to ciekawe rozwiązanie: https://youtu.be/4ofLkWVKHcU
    Taka masa styropianowo-cementowa ma klasę EPS130, to pod podłogę będzie milion procent lepsze niż to co planowałeś. O EPS80 zapomnij, bo to dobre tylko na elewację.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Perlit...
    https://forum.muratordom.pl/showthre...%82ogi+gruncie
    101 stron rozwarzań i relacji ze stosowania.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony