dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Mała konstrukcja z palet

    Witam

    Zalega mi trochę palet i chciałbym z nich zrobić małą łazienkę na działkę o wymiarach 2,4 x 2,4 metra, efekt końcowy ma wyglądać tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	455100

    Czyli jedną ścianę ma tworzyć 6 palet o wymiarach 80x120, od wewnątrz płyta OSB, w środek wełna na zewnątrz deska elewacyjna.

    Chciałbym to postawić na bloczkach fundamentowych
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dół.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	455101
    Z samymi paletami nie wiem czy zostawiać 5 szt desek które są od góry, czy usunąć je i deski elewacyjne przykręcać do 3 desek (lżejsza konstrukcja)

    Paleta z 5 deskami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210425_170037.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	455102
    Paleta bez 5 desek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210425_170018.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	455103
    No i nie wiem jak najlepiej trwale połączyć palety?
    Zastanawiałem się nad Płytami perforowanymi albo prętami gwintowanymi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Palety z 5 deskami zostaw, a co do trwałego połączenia to dobre, długie wkręty.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli np. w miejscach zaznaczonych na czerwono łączyć płytką perforowaną i wkrętami ciesielskimi o długości 40/45 mm (jedna deska ma 2,5 cm grubości) tak żeby wkręt przeszedł przez dwie deski.

    Dodatkowo w miejscach żółtych łączyć też płytkami perforowanymi ale dać dłuższe wkręty wchodzące w deskę i klocek np. 80 mm?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tył palet 5 poł.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	455138

    Od środka dodatkowo wzmocni jeszcze konstrukcję płyta OSB, jeśli ułożę ją poziomo to złapię 3 palety, od zewnątrz poziomo będzie układana deska elewacyjna więc też złapie wszystkie palety.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitrofan Zobacz post
    Czyli np. w miejscach zaznaczonych na czerwono łączyć płytką perforowaną i wkrętami ciesielskimi o długości 40/45 mm (jedna deska ma 2,5 cm grubości) tak żeby wkręt przeszedł przez dwie deski.

    Dodatkowo w miejscach żółtych łączyć też płytkami perforowanymi ale dać dłuższe wkręty wchodzące w deskę i klocek np. 80 mm?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tył palet 5 poł.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	455138

    Od środka dodatkowo wzmocni jeszcze konstrukcję płyta OSB, jeśli ułożę ją poziomo to złapię 3 palety, od zewnątrz poziomo będzie układana deska elewacyjna więc też złapie wszystkie palety.
    ciekawy projekt. Sama konstrukcja z palet pewnie bedzie nieco chybotliwa i krzywa, ale zlapana z obydwu stron ma szanse trzymac. A jak planujesz taka sciane laczyc z podloga i dachem?

    pozatym patrzac na twoj rzut fundamentu - sam wlasnie jestem po poziomowaniu bloczkow pod domek szkieletowy 3x3m (polecam late murarska 3m) - uzylem 3x3 bloczkow i nie chcialbym ani jednego wiecej ale u mnie na bloczkach jest kratownica/podwalina w ktorej na wieszakach sa wlasciwe legary. Sciany opieraja sie wlasnie na podawlinie, u Ciebie nie wiem na czym.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Unbenannt.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	455139

  5. #5

    Domyślnie

    Ściany z podłogą połączyłbym prętami gwintowanymi / Wkrętami do drewna długimi tak żeby przechodziły przez podłogę i legar.

    Co do oparcia ścian deski i legary są dłuższe (3m) więc bloczki fundamentowe ułożyłbym pod ścianami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	góra2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	455140

    Czy to będzie chybotliwe? z tych brązowych palet po odjęciu 5 desek było luźne ale zbicie gwoździami ciesielskimi usztywniło całość, właśnie zastanawiam się czy zostawić te 5 desek (sztywność ale większa waga) czy odjąć je i wzmocnić gwoździami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony