dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    unprofor

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam .
    Z 281 stu. Dla mnie i żony to projekt bez wad. Zmieniłem okno kuchenne na duże tradycyjne i zlikwidowałem okienko w spiżarni. Dodałem dwa okna doświetlające garaż i nic więcej nie potrzeba do szczęścia. Zaczynam budowę w lipcu tak więc wszystko jeszcze przed nami. Pozdrawiam.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał unprofor Zobacz post
    Z 281 stu.
    Pomieszczenie techniczne za ścianą sypialni to słaby pomysł. Zwłaszcza, jak będzie tam pralka i/lub rekuperator i/lub inne niezbyt ciche urządzenia. Przy trzech sypialniach jedna łazienka, w której można się umyć to IMO zdecydowanie za mało.

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    unprofor

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pomieszczenie techniczne za ścianą sypialni to słaby pomysł. Zwłaszcza, jak będzie tam pralka i/lub rekuperator i/lub inne niezbyt ciche urządzenia. Przy trzech sypialniach jedna łazienka, w której można się umyć to IMO zdecydowanie za mało.
    Dom jest dla trzech osób. Wystarczy z naddatkiem. Pralka nie będzie problemem. Nie miałem jeszcze kontaktu z rekuperatorami. Nie wiem jak mogą wpływać na komfort akustyczny. Nie brałem tego pod uwagę. Mam nadzieję że nie będę żałował. Pozdrawiam.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał unprofor Zobacz post
    Dom jest dla trzech osób. Wystarczy z naddatkiem. Pralka nie będzie problemem. Nie miałem jeszcze kontaktu z rekuperatorami. Nie wiem jak mogą wpływać na komfort akustyczny. Nie brałem tego pod uwagę. Mam nadzieję że nie będę żałował. Pozdrawiam.
    Mój rekuperator (VentAxia 250) zawieszony w szafce na ścianie działowej z silikatu 12cm pomiędzy pomieszczeniem technicznym, a łazienką jest w tejże łazience kompletnie niesłyszalny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek... Zobacz post
    jednym z ważniejszych kryteriów jest dach wielopołaciowy .
    Myślałeś o tym by wziąć projekt w typie jaki narysowałam i przeprojektować w nim dach na czterospadowy?

    Albo taki

    https://dompasja.pl/arizona.html
    (pokoje 11,15 zrobić równe)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	arizona-rzut-wer.podstawowa.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	455497  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-05-2021 o 22:09

  6. #26

    Domyślnie

    Elfir, dopiero przy Twoim projekcie dach był by bardzo "skomplikowany, ogromny, kosztowny" Nigdzie nie znalazłem pow. dachu, ale wg mnie dramat...

    Mój finalny wybór: domidea 3w4 https://www.extradom.pl/projekt-domu...a-3-w4-WAC1108
    Pow. użytkowa 150, pow. dachu 300 m2, zabudowy 230m2 (zmiana będzie dotyczyć układu pomieszczeń tj. wym. sypialni trzy po 15-16m2, jedna gościnna/gabinet do 10m2, brak schodów itd).

    Kaizen, w którymś z kilku swoich postów mówił o stropie drewnianym - w tym projekcie właśnie zastosuję ten pomysł tj. wiązary drewniane, ocieplenie stropu 2x15 wełną, gips karton zamontowany do wiązarów.
    Cena wiązarów jest wysoka (wstępnie 45k), ale oszczędzam na koszmarnie drogim stropie betonowym (stal 5,6 zł/kg!!!), ścianach nośnych i ociepleniu. Sumarycznie lepiej wychodzi (dodatkowo na plus drewno z certyfikatem).
    Jedyna wątpliwość - czy kryć blachą, czy dachówką. Na takiej konstrukcji dachu będzie bardzo dużo odpadów z blachy i być może różnica pomiędzy ww. materiałami wcale nie będzie taka wysoka. Nie wiem jak z rozbieżnością odnośnie robocizny... ???

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony