dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie Funkcja otworów w oknie - problem

    Witam wszystkich. Czy normalne jest to że woda dostająca się przez otwory zaznaczone na zdjęciu nie wylatuje tylko przez zewnętrzne otwory w futrynie ale również przesiąka na ścianę?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAVE_20210426_162338.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	455127Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210415_113129_compress98.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	455128

    Okna mają 1,5 roku, są na gwarancji. Sprzedawca twierdzi że owe otwory służą do odprowadzania skroplin i wentylacji a nie do odprowadzania wody dostającej się spod uszczelki z zewnątrz.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Otworów tu nie obwininiaj. Tu zgrzanie profili wygląda na skopane. Ale też bym się nie zakładał, że to jest przyczyną, a nie skopana hydroizolacja i przeciekanie między murem a futryną.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Te otwory powinny odprowadzić wodę (skropliny) z strefy między okiennej na zewnątrz. Zacieki na ścianie mogę być powodem:
    - tak jak pisał Kaizen, złej hydroizolacji pod oknem na zewnątrz. Woda wycieka ale następnie przechodzi pod profilem w mur. (winny wykonawca)
    - zatkane otwory wylotowe. Woda nie ma jak wyciekać i przechodzi do środka - to łatwo sprawdzić lejąc wodę. (wina okien lub montażu).

    Dość dziwnie (fatalnie), wygląda ten zgrzew w rogu od strony wewnętrznej, jak by nie był ciągły lub jest pęknięty.
    Ostatnio edytowane przez LDP05 ; 26-04-2021 o 20:47
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Zgrzew wygląda tylko na niedokładnie oczyszczony.
    Uszczelka zewnętrzna - PVC, zgrzewalna. Dużo lepsza jest z EPDM, ale nawet to nie ma związku.
    Przez ten otwór woda nie ma prawa dostawać się do wewnątrz.
    Obstawiam obróbkę zewnętrzną. Pokaż foto okna, zwłaszcza rogi dolne. I górne, bo też nie można wykluczyć wody płynącej po ścianie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Hydroizolacja jest ok. Temat się tyczy odprowadzania wody z okna, ze strefy z zaznaczonym otworem. Otwory zewnętrzne są drożne lecz woda która tam się dostała nie zanim nimi wyleci wydostaje się z narożnika okna i wsiąka w ścianę. Pytanie czy to jest dopuszczalne? W ramach testu zakleiłem taśmą otwory znajdujące się na zewnątrz futryny i nalałem 50ml wody w otwór że zdjęcia z kółkiem. Efekt, po 5min pojawiająca się plama w rogu. Pytanie czy to dopuszczalne w nowym oknie?? Dla mnie to nadaje się do wymiany, a sprzedawca twierdzi że to normalne i tak trzeba wyregulować docisk uszczelek żeby woda tam się nie pojawiła. Tylko że uszczelki zewnętrzne po kilku latach się rozszczelnią a ja zostanę z mokrą ścianą i bez gwarancji. Jak dla mnie to ewidentnie nieszczelny zgrzew , lub przewiercony kanał wkrętem od poszerzenia i wtedy woda leci po górze pierwszego poszerzenia. Pytam Was na forum w podtemacie okien czy może to norma, czy jednak bubel do reklamacji??

    Jak dla mnie to by bubel

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Z tego opisu wynika jednak, że masz rację. Może być jakoś dziwnie przewiercone od dołu lub jakieś pęknięcie na zgrzewie. Ten otwór nie powinien przechodzić przez komorę wzmocnienia, także dziwna sprawa..

    Regulacja docisku ograniczy dopływ wody, ale nie usunie wady..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Wykluczam obróbkę zewnętrzną bo zacieki zaczęły się pojawiać po obecnej zimie. Na balkonie mam kilka warstw izolacji głównie na epdm łącznie z dedykonym klejem illbrucka z dołożeniem starań do wewnętrznych narożników przy oknach.

    Ale jeżeli nawet woda wchodziłaby skąd kolwiek to i tak chyba nie powinna przelatywać tak szybko przez futrynę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Możemy tylko gdybać.
    Jakby sprzedawca/gwarant na takie argumenty dalej tkwił przy swoim (regulacja/zwiększenie docisku) to zrób test przy uchylonym oknie. Przecież możesz zostawić latem tak okno i wyjść z domu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Tzn? Sprzedawca twierdzi że przy uchylonym oknie woda ma prawo wsiąkać w ścianę, dlatego że okno jest uchylonr

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    Tzn? Sprzedawca twierdzi że przy uchylonym oknie woda ma prawo wsiąkać w ścianę, dlatego że okno jest uchylonr
    Jeżeli woda dostaje się tylko do części ramy "przed uszczelką" (od zewnątrz) to powinna być w całości odprowadzona przez otwory odwadniające na zewnątrz. Przeciek do pomieszczenia a tym bardziej w ścianę jest niedopuszczalny.
    Otwory odwadniające masz od zewnątrz "normalnie" czy może od spodu?

    Co to za okna? Producent/system?

    Opierając się tylko na efekcie końcowym i opisie podejrzewam dwie opcje:
    1. Ułamany narożnik ramy przed montażem okna
    2. Przewiercona niewłaściwie rama - np. podczas wykonywania otworów odprężających w komorze zewnętrznej.

    Zrób proszę zdjęcie od zewnątrz.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    Tzn? Sprzedawca twierdzi że przy uchylonym oknie woda ma prawo wsiąkać w ścianę, dlatego że okno jest uchylonr
    Przy uchylonym, zacinający deszcz który wpadnie do środka jak najbardziej, to przecież jest oczywiste. Ale zwykłe, drobne opady płynące po skrzydle powinny być odprowadzone przez otwory. Profil z uszczelnieniem środkowym trudno jest "przelać" przy drożnych otworach.
    Obawiam się, że sprzedawca ma większą wiedzę..
    Jak duże to jest okno?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Okna Oknoplastu, profil veka 7 komorowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4142.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	455142Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4141.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	455143Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4140.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	455144

    Okno z ruchomym słupkiem 230 wys na 150 szer

    Sprzedawca twierdzi że przy zrobionej mikrowentylacji i delikatnym deszczu po szybie, dostająca woda pod pierwszą uszczelkę od zewnątrz, wlatująca w otwory oznaczone na zdjęciu w pierwszym poście MA PRAWO przesiąkać w ścianę przez nieszczelną ramę.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    [QUOTE=klimek_89;8048783]Okna Oknoplastu, profil veka 7 komorowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4142.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	455142Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4141.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	455143Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4140.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	455144

    Okno z ruchomym słupkiem 230 wys na 150 szer

    Sprzedawca twierdzi że przy zrobionej mikrowentylacji i delikatnym deszczu po szybie, dostająca woda pod pierwszą uszczelkę od zewnątrz, wlatująca w otwory oznaczone na zdjęciu w pierwszym poście MA PRAWO przesiąkać w ścianę przez nieszczelną ramę.[/QUOTE]
    Nie bardzo rozumiem...
    Skąd nieszczelna rama..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	veka sl82.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	455148

    Odwodnienia robi się tak, by nie było nieszczelności.. Srubą mocującą poszerzenie też ciężko nie trafić w komorę wzmocnienia..
    W tej sytuacji najbardziej prawdopodobne wydaje się przypuszczenia bwojtka. Może masz foto z okresu montażu?

    Szczerze mówiąc nie wiem jak to ugryźć. Chyba zostaje tak bez sentymentów..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Bez sentymentów tzn? Chyba nie mam wyjścia jak reklamacja tylko bezpośrednio u producenta bo sprzedawca bajeczki opowiada. Tylko pytanie jak podejdą do takiej sytuacji

    Tak dokładnych zdjęć nie mam, ale sam robiłem elewację od a do z łącznie z balkonem i jakiś uderzony róg okna bym zauważył raczej

    Piszecie odwodnienia. Sprzedawca okien zapewniał że żadne okno nie ma odwodnienia. A otwory które się znajdują na dole to odpowietrzenia/napowietrzania do wentylacji komór i wzmocnienia stalowego. Nawet przez moment mu uwierzyłem
    Ostatnio edytowane przez klimek_89 ; 28-04-2021 o 12:10

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    ..
    Piszecie odwodnienia. Sprzedawca okien zapewniał że żadne okno nie ma odwodnienia. A otwory które się znajdują na dole to odpowietrzenia/napowietrzania do wentylacji komór i wzmocnienia stalowego. Nawet przez moment mu uwierzyłem
    No to faktycznie sprzedawca jeszcze wczoraj chyba sprzedawał pietruszkę. Każde okno musi mieć odwodnienie. Choćby po to by odprowadzić wodę w razie deszczu (wspominałem wcześniej). Odwodnienie robi się tak, by nie przecinać komór niepotrzebnych. Pomyłka w fabryce jest wręcz nieprawdopodobna (to robią automaty). Patrząc na schemat zamieszczony wyżej łatwo sobie wyobrazić jak idzie woda.
    Występują jeszcze otwory odpowietrzające komory zewnętrzne.
    Komora wzmocnienia jest też przebita wkrętami mocującymi stal (od zewnątrz) oraz /czasem/ śrubami montażowymi. Po to by nie dostawała się tam woda, otwory śruby smaruje się silikonem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Nie wiem co mam z tym zrobić. Jak przyjedzie jakiś przedstawiciel na reklamację to mogę mu zademonstrować przeciek przez zaklejenie otworów zewnętrznych taśmą, nalaniem wody i pokazaniem po paru minutach plamy na ścianie?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Patrząc na podobne tematy serwisowe zamieszczone na naszym forum, a związane z tą firmą mam wątpliwości czy ktoś się pojawi. Temat może się rozstrzygać w bezproduktywnym przerzucaniu zgłoszeń.
    Dlatego napisałem - reklamacja pisemna, bez sentymentu. Na początek polecam Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. Pomoże z pismem, nada mu dodatkowej "mocy".
    Druga opcja - zbierz materiały, opisz sprawę i kieruj się z nią bezpośrednio do serwisu fabrycznego. Im powinno zależeć na wyjaśnieniu tej kwestii.

    Sprawa trzecia: mogę się mylić w swojej diagnozie i tak powinno być, chociaż nie wyobrażam sobie tego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    No to mnie nie pocieszyłeś. Dodatkowy problem w tym że okno z zewnątrz na gotowo obrobione i zaizolowane.

    Zamieściłeś zdjęcie przekroju profilu. Komora o oznaczeniu 1 to komora z zewnętrznymi otworami?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Jeżeli narożnik nie był ukruszony, woda nie podcieka pod izolację od zewnątrz to obstawiam jeszcze przykręcenie poszerzenia do zewnętrznych komór na zbyt długie śruby, które "sięgają" do tej oznaczonej nr 1. Proponuje odkuć dobrze ten dolny narożnik wewn. na początek, polać wodą i poobserwować skąd zaczyna się sączyć.
    Obawiam się, że bez demontażu ościeżnicy się nie obejdzie, aby poznać prawdę. Jednak przed jej całkowitym demontażem, nowa powinna być pod ręką.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam. Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Okno jest raczej w porządku aczkolwiek do regulacji. Woda która wychodziła w miejscu z pierwszego zdjęcia najprawdopodobniej wchodziła pomiędzy ramą a pierwszym poszerzeniem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	My picture 052df2c7-5fdc-4c3d-bcfa-2de29e1bd1cd.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	455406
    Co dostrzegłem po znalezieniu zdjęcia przekroju połączenia futryny z poszerzeniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	My picture 3502df37-e9e8-4b03-97ba-a629568c0cf2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	455407

    Pomimo obróbek woda która wniknęła w tą szczelinę miała prawo pierwszym rowkiem lecieć do boku i tam gdzieś wniknąć. Ilości małe ale były.

    Co faktu nie zmienia że to połączenie powinno być szczelne, bo po to wciśnięto mi kolor na poszerzeniu z zewnątrz w przypadku nie zasłonięcia go .

    Na razie przejechałem to sikaflexem i po dzisiejszym zacinającym deszczu na te okna jest ok.

    Pozdrawiam i dziękuję za rady

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony