dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Taras z deski kompozytowej na gruncie - jak wykonać konstrukcję

    Hej wszystkim,
    w małym ogródku obok bloku chciałbym wykonać taras z deski kompozytowej.
    Grunt w ogródku to około 35-40cm, potem jest hydroizolacja i strop garażu podziemnego.

    W związku z tym że podłoże w mokre dni przesiąka "do dna" i robi się błoto taraz trzeba wykonać na słupach betonowych. Taras ma mieć wymiary 5m x2,2m (szer x xdl). Pierwotnie myślałem żeby na słupki betonowe położyć od razu legary WPC, ale wyszło mi że na tak mał taras musiałbym narobić z 70 słupków...

    Podłoże przesiąka więc pod tarasem będzie wilgotno - z tegu względu wykluczyłem konstrukcję drewnianą i skupiłem się na zamkniętych profilach ze stali lub aluminium.

    Czy wykonanie legarów ze stalowych profili 30x50x2 co około 50cm z podparciem w 3 punktach i położenie kontrlegarów z WPC jest dobrym pomysłem?

    Czy ktoś może podpowie jaki powinen być inny prawidłowy rozstaw słupów?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Ok trochę poczytałem i chciałbym was prosić o opinie zanim zacznę działać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	456427

    Narysowałem konstrukcję którą chciałbym wykonać. okrągłe na rysunku to słupki betonowe, na biało legary 30x50x2 (aluminium lub stalowe).
    Rozstaw pomiędzy legarami co 45 cm, natomiast punkty podparcia co około 50cm.
    Na legary aluminiowe chcę położyć legary systemowe WPC. Ich rozstaw to 45cm, a punkt podparcia będą miały co 45cm.

    Do opracowania korzystałem z poradnika firmy GAMRAT, bo ich deski najbardziej mnie przekonują. Link do instrukcji:
    https://gamratwpc.pl/wp-content/uplo...Deski-2021.pdf

    Starałem się zastosować do wszystkich wytycznych producenta ale:
    Wg nich podparcie legara powinno być co 35cm (info na str.3) - tu trochę naciągam aby zmniejszyć ilość słupków która jak na tak mały taras wydaje mi się spora. Próbowałem stawać na takich legarach podpartych co 50cm - ugięcie wydawało się minimalne.

    Podparcie legarów właściwych - tu znów odwrotnie - wg instrukcji pod konstrukcję kratową wystarczą punkty podparcia w postaci słupów co metr - tu wydaje mi się że profil aluminiowy na metrze ugnie się jednak.

    Deska jaką planuję zastosować ma grubość 2.5cm.

    Prośba o opinię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony