dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maro87

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-306
    Posty
    1

    Domyślnie Malowanie lamperii - farba olejna

    Witam,

    Na wstępie chciałbym powitać Wszystkich forumowiczów.

    Długo szukałem porad w internecie odnośnie mojego problemu. Niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, liczę że na forum ktoś z Was będzie się mógł podzielić ze mną swoją wiedzą.

    Sprawa wygląda tak:
    Kamienica, blok ok. 100letni, klatka schodowa, wyczuwalna wilgotność. Na ścianach standardowo lamperia, powyżej farba emulsyjna.
    Od 20lat nic nie robione.

    W miejscu gdzie odchodzil tynk, został skuty do cegły i w jego miejsce nowy. Minęło już kilka miesięcy od jego położenia.

    Luźna lamperia, została zeskrobana, reszta z grubsza zmatowiona papierem ściernym.
    Ubytki zostały uzupełnione tynkiem gibsowym goldband, całość zagruntowana kilka krotnie przed i po.

    Docelowo w miejsce starej lamperi chciałem położyć nową farbę olejna.
    Zastanawiam się jednak czy będzie się trzymać podłoża. W jaki sposób przygotować starą farbę. Zdrapywanie prawie 2 pięter na klatce schodowej to będzie meczarnia.

    Może warto położyć jakąś cienką warstwę tynku gipsowego albo gładzi szpachlowej?

    Proszę o poradę co można zastosować aby farba olejna trzymała się podłoża?

    Pozdrawiam,
    Marek

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Jeżeli chce Pan ujednolicić wygląd ścian, to najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie gładzi, np. Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start. Starą lamperię najlepiej zmatowić, powierzchnię oczyścić (można wykorzystać tutaj odpowiednie środki chemiczne, co przyspieszy pracę) i zagruntować gruntem Śnieżka Acryl-Putz® GU42 kontakt, który w swoim składzie zawiera kruszywo kwarcowe. Powłoka będzie szorstka i zwiększy przyczepność nakładanych później wyrobów. . Do malowania lamperii można zastosować Emalię Śnieżka Supermal®, która jest wydajna, dobrze kryje i ma bardzo delikatny zapach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony