dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie Krzemiany w wodzie ze zmiękczacza

    Witam. Zostałem poproszony o pomoc w rozwiązaniu problemu z wodą pitną. Mianowicie po przejściu przez zmiękczacz na bateriach widoczny jest bardzo trudny do usunięcia osad. Doradca od strony producenta zmiękczacza orzekł, że są to "krzemki". Jak zdążyłem się zorientować chodzi o krzemiany. Według doradcy to się zdarza raz na wiele instalacji i w zasadzie nie ma na to rady. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym zakresie będę wdzięczny za opinie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Witam. Zostałem poproszony o pomoc w rozwiązaniu problemu z wodą pitną. Mianowicie po przejściu przez zmiękczacz na bateriach widoczny jest bardzo trudny do usunięcia osad. Doradca od strony producenta zmiękczacza orzekł, że są to "krzemki". Jak zdążyłem się zorientować chodzi o krzemiany. Według doradcy to się zdarza raz na wiele instalacji i w zasadzie nie ma na to rady. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym zakresie będę wdzięczny za opinie.
    Generalnie przy wodzie pitnej w domu nie ma sensu ani racjonalnego sposobu usuwania tych związków. Metody demineralizacji nie sprawdzą się w domu...
    Tu możesz poczytać trochę na ten temat https://www.filtry-do-wody.info/po-c...mionke-z-wody/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony