dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Question Stan deweloperski M4, wybór między Vivax a Sinclair

    Cześć,

    Do mieszkania od dewelopera dostaliśmy ofertę na montaż klimy w 4 pomieszczeniach (salon 24m2 + 3 sypialnie :20m2, 20m2 i 24m2). Jako, że lista wydatków związana z nowym m4 jest długa jak kolorów gama, idziemy w opcję mocno budżetową, dostając w wycenie:

    Opcja oparta o Vivax:
    • Agregat Multi Agr VIVAX/ACP-28COFM82AERI (8,2kW)
    • 1x Jednostka wewnętrzna R-Design White VIVAX/ACP-12CH35AERI/W (3,5kW)
    • 3x Jednostka wewnętrzna R-Design White VIVAX/ACP-09CH25AERI/W (2,7kW)

    Opcja oparta o Sinclair:
    Agregat Multi System SINCLAIR-MV- E28BI (8,0kW)
    • 1x Jednostka wewnętrzna Focus Multi SINCLAIR-MV-H12BIF (3,5kW)
    • 3x Jednostka wewnętrzna Focus Multi SINCLAIR-MV-H07BIF (2,1kW)

    W obu opcjach w cenie:
    • Wykonanie instalacji (linia freonowa, odprowadzenie skroplin, sterowanie)
    • Montaż urządzeń

    Cenowo jest praktycznie bez różnicy (kilkanaście złotych tańszy jest Sinclair), aczkolwiek na klimie się nie znam kompletnie - stąd moje pytanie:
    • Czy któraś z opcji wyraźnie się czymś wyróżnia? To, na czym nam zależy, to żeby po prostu urządzenia chłodziły pomieszczenia w upalne dni. Tyle. Obie opcje mają sterowanie po WiFi oraz jonizatory powietrza, więc to jest in plus, pozostałe parametry są podobne (patrząc okiem laika). Z tego, co wyczytałem, Vivax jest marką Węgierską, Sinclair Brytyjską, ale czy to coś zmienia?

    Jakby ktoś był zainteresowany, wycena oscyluje w granicach 13k netto za całość. Lokalizacja: Kraków.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	455149

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Witam, jeśli miałbym wybierać z tych dwóch to trzeba się zastanowić co cenisz bardziej.Zaznaczam ,że porównuję dane na papierze wg.których Sinclair jest głośniejszy ale w opcji multi jest za to z mniejszą mocą 2.1 vs. 2.7 vivax czyli lepiej bo powiem Ci ,że w tej konkretnej sytuacji raczej deweloper chce skroić nieświadomego klienta.Osobiście użył bym jedną jednostkę w salonie 3.5 lub 5kW ponieważ powietrze ma zakręt tylko 90stopni do pozostałych pokoi.No chyba ,że mieszkanie jest zwrócone na południe i ze ścianą ze szkła to wtedy opcja multi.To zależy też jakiego komfortu też oczekujesz.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 04-05-2021 o 10:18
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno skroi więcej niż bym zapłacił szukając rozwiązania na wolnym rynku. Nie znam się, więc płacę więcej, żeby ktoś się znał za mnie. Na żadnym forum raczej nie przyswoję tyle wiedzy, żeby stać się nagle kompetentnym ;) Zależy mi na tym, żeby mieć instalację poprowadzoną na wszystkie pomieszczenia już w stanie deweloperskim i nie latać później za pozwoleniami (żeby się przebić przez elewację chociażby). No i to deweloper się podpisuje pod montażem, a ja tylko wykonuję odbiór. Za kilka lat jak zajdzie potrzeba i będzie na to kasa, to wymienię jednostki na te od bardziej renomowanych producentów.

    Skłaniam się ku Vivaxowi, bo chyba jest ciut ładniejszy w moim odczuciu. A to, czy ma dwa decybele więcej lub mniej w specyfikacji, odstawiłbym na dalszy plan - czyje ucho to wychwyci? Większa moc również mnie bardziej przekonuje, bo mieszkanie ma ekspozycję południowo-zachodnią. Nie to żebym się obawiał, że będzie mało mocy. Chodzi raczej o to aby jednostki chodziły na mniejszych obrotach.

    Mówiąc szczerze, bardziej liczyłem na głosy typu "Sinclair się bardziej specjalizuje w kategorii AirCon, gdzie Vivax składa różną elektronikę", albo "i tak jedne i drugie urządzenia wyjeżdżają z tej samej fabryki" :)

    Chyba zostanie Vivax, jak już wspomniałem wyżej..

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Akurat Vivax ma mniej decybeli chyba 8 a to już sporo 6dB to jest odczucie dwa razy głośniej jeśli urządzenie pracują na tej samej częstotliwości.Tylko nie rozumiem po co dewelop chce Ci wcisnąć do salonu 24 metry 3,5kW.U mnie jest taka na 40 metrach plus sąsiedni pokój 20 korytarz 8 które są zakręcone o 180 stopni względem klimy i nie ma co z tym metrażem robić.Dlatego gdybyś dał jedną w salonie to w zupełności by wystarczyła i w kieszeni 10tyś.Piszę to dlatego,że mam i praktykuję ,ale gdybym nie miał to pewnie łyknął bym kit tego dewelopera i tyle.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Tylko nie rozumiem po co dewelop chce Ci wcisnąć do salonu 24 metry 3,5kW.U mnie jest taka na 40 metrach plus sąsiedni pokój 20 korytarz 8 które są zakręcone o 180 stopni względem klimy i nie ma co z tym metrażem robić.
    Salon się łączy z przedpokojem, a to jest dodatkowe niecałę 9m2, razem będzie niecałe 34m2. Jakby słuchać tego, co piszą w artykułach typu "jak dobrać moc klimy", czyli 100W na m2, to te 3,5kW się broni.

    A w pokojach chcę mieć osobno kontrolowaną temperaturę. Po prostu :)

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    A co ma Ci sprzedawca powiedzieć któremu zależy na kasie a zadowolenie jest na drugim miejscu?.Ściany przecież nie są ze szkła to samo jeszcze do niedawna było z kotłami na paliwa stałe.Panie weź pan większy bo zmarzniesz i też liczono 100w/m nie ważne czy budynek był z ociepleniem czy bez a jakie to miało skutki to właściciele już wiedzą a nie sprzedawcy ty już zostawałeś z tym problemem zasyfionego kotła który 90% sezonu jechał na minimalnej mocy.Różnica temp w Twoim układzie nie będzie większa jak 0.5-1z jedną klimą na całe mieszkanie więc co tam chcesz regulować?Będziesz musiał poprostu zamknąć drzwi .Te klimy w tych mniejszych pokojach to po 5-10min przejdą w stan letargu bo nie będą miały co robić co nie oznacza ,że nie bedą konsumowały prądu .Dlatego ja nie łykam tych kitów z tymi 100 watami to jest dobre dla świeżaków którzy nigdy się nie zetkneli z klimą.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Witam, jeśli miałbym wybierać z tych dwóch to trzeba się zastanowić co cenisz bardziej.Zaznaczam ,że porównuję dane na papierze wg.których Sinclair jest głośniejszy ale w opcji multi jest za to z mniejszą mocą 2.1 vs. 2.7 vivax czyli lepiej bo powiem Ci ,że w tej konkretnej sytuacji raczej deweloper chce skroić nieświadomego klienta.Osobiście użył bym jedną jednostkę w salonie 3.5 lub 5kW ponieważ powietrze ma zakręt tylko 90stopni do pozostałych pokoi.No chyba ,że mieszkanie jest zwrócone na południe i ze ścianą ze szkła to wtedy opcja multi.To zależy też jakiego komfortu też oczekujesz.
    Jedną klimą nie ogrzejesz / schłodzisz prawidłowo całego domu , a tym bardziej bez WM.
    No chyba ze inwestor zrezygnuje z drzwi do pokoi bo przy jednej klimie i tak nie będzie mógł ich używać i pogodzi sie z tym że tam gdzie klima bedzie najcieplej a czym dalej będzie zimniej.

    Jak chce sie mieć ogrzany prawidłowo i cały dom /mieszkanie to albo multisplit albo klima kanalowa ...

    Grzanie jedną klimą to dla skner którzy chcą zrobić po taniości nie patrząc na konsekwencje i komfort ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie się zastanawiałem, jak niby ma działać klima w pokojach kiedy jednostka wewnętrzna jest np. w salonie, jak tam przecież drzwi są Idąc tym tokiem myślenia... po co komu drzwi wewnętrzne? Po co w ogóle ściany działowe stawiać?

    Pracując z domu, w gabinecie będę mieć albo ukrop, albo otwarte drzwi na salon, przyjmując razem z chłodnym powietrzem cały harmider? IMHO kiepski pomysł

    Komfort przede wszystkim

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jedną klimą nie ogrzejesz / schłodzisz prawidłowo całego domu , a tym bardziej bez WM.
    No chyba ze inwestor zrezygnuje z drzwi do pokoi bo przy jednej klimie i tak nie będzie mógł ich używać i pogodzi sie z tym że tam gdzie klima bedzie najcieplej a czym dalej będzie zimniej.

    Jak chce sie mieć ogrzany prawidłowo i cały dom /mieszkanie to albo multisplit albo klima kanalowa ...

    Grzanie jedną klimą to dla skner którzy chcą zrobić po taniości nie patrząc na konsekwencje i komfort ...
    Co rozumiesz pod pojęciem prawidłowo?Widziałeś ten rzut mieszkania?Ja mam dużo gorszy 180 stopni zakręt a na tym szkicu jest 90.Czyli dużo łatwiej będzie dla klimy zrobić i jedno i drugie.No chyba ,że jak wczsześniej pisałem przeszkadza nam różnica 0,5-1 stopnia.No ale kto bogatemu zabroni.Zresztą gdzieś tam w jakimś wątku pisałeś ,że nie daje rady ogrzewać klima u Ciebie być może masz kiepski układ mieszkania dla jednej i dla tego takie wnioski tak samo z głośnością z tymi Gree to chyba jest coś na rzeczy bo nawet Karol z Klimykatowice o tym wspomina.Co do klim w hotelach z którymi sie spotkałeś i stwierdziłeś ,że głośne to luknij najpierw na filtr czy czasami nie jest zasyfiony bo juz nie raz sie spotkałem z kompletnym brakiem obsługi tego elementu i wtedy klima wydaje specyficzne furkotanie.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacke Zobacz post
    No właśnie się zastanawiałem, jak niby ma działać klima w pokojach kiedy jednostka wewnętrzna jest np. w salonie, jak tam przecież drzwi są Idąc tym tokiem myślenia... po co komu drzwi wewnętrzne? Po co w ogóle ściany działowe stawiać?

    Pracując z domu, w gabinecie będę mieć albo ukrop, albo otwarte drzwi na salon, przyjmując razem z chłodnym powietrzem cały harmider? IMHO kiepski pomysł

    Komfort przede wszystkim
    Dobra napisz jaką temperaturę nastawisz w klimie w trybie chłodzenia kiedy będziesz przebywał w domu i jaka jest dla Ciebie komfortowa?
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Dobra napisz jaką temperaturę nastawisz w klimie w trybie chłodzenia kiedy będziesz przebywał w domu i jaka jest dla Ciebie komfortowa?
    W słowie "komfort", a przynajmniej u mnie, nie zawiera się tylko i wyłącznie temperatura wskazywana na termometrze, więc nie do końća rozumiem do czego zmierzasz... jak mi będzie za ciepło albo za zimno, to stopień w dół lub w górę i tak do momentu aż mi będzie "ok".

    Chodzi o to, że w zależności od tego co się będzie działo w domu, sypialnie/gabinet mogą mieć zamknięte drzwi (bo praca, bo drzemka popołudniowa, bo córka będzie śpiewać do szczotki, bo w TV będą lecieć "trudne sprawy"...), a wtedy ta jedna jednostka w salonie nie ogarnie chłodzenia w całym mieszkaniu. Więc nie widzę problemu dopłacenia kilku złotych, żeby mieć właśnie komfort niezależnego kontrolowania temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Dla mnie jest to ważne, dla kogoś innego nie musi być - każdy sobie ustala inne priorytety.

    Zakładając wątek po cichu liczyłem, że obędzie się bez dyskusji typu "kto Ci tak spier%^&ił ten projekt", "przecież to można zrobić lepiej", ale jak widać się nie udało Raczej chciałem się skupić na różniach między dwoma wspomnianymi producentami, aniżej na tym, czy powietrze będzie "skręcać" o 90 czy o 180 stopni...

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Nie wiesz ile stopni i przy jakiej wilgotności chciałbyś mieć w domu aby czuć się komfortowo w upalne lato kiedy przez ponad tydzień lub dłużej jest na zewnątrz 30.Jaką byś temp. zapodał klimce w trybie chłodzenia +/-?
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 07-05-2021 o 21:01
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony