dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie aranżacja łazienek

    Dom w przededniu rozpoczęcia budowy.
    Muszę coś zarządzić w zakresie łazienek, gdzie jakie przyłącza...
    Z założenia mała łazienka prywatna, dla nas, druga większa łazienka dla reszty. W małej prysznic, w dużej wanna. Pralka pójdzie raczej do pomieszczenia technicznego.

    Mogę majstrować z otworami okiennymi, z lokalizacją drzwi tak aby stworzyć fajne użytkowo łazienki.
    Podpowiecie?

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	110,3 KB
ID:	455171  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	455320

    Zapewne biuro architektoniczne zmieniłoby rozkład tak jak powinien być za dopłatą. Ja jako amator pozwolę zrobić to za darmo.
    Oprócz łazienek, pokoje te wymagają modernizacji.
    Zastanowiłbym się jeszcze nad schodami, czy nie powinny być ulokowane przy wejsciu, a kotłownia blizej łazienek, ale nie wiem co jest planowane na piętrze.
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 29-04-2021 o 04:39

  3. #3

    Domyślnie

    Połowa piętra (poddasza użytkowego z 1m ścianką kolankową to antresola, druga połowa to na dziś dzień strych/ magazyn, później wielki pokój dzieciaka z łazienką. Myślę, że na zmianę lokalizacji schodów i pomieszczenia technicznego to już raczej za późno. Co z pokojami nie tak?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Przede wszystkim szafy/komody za drzwiami. To nie wygodne rozwiązanie. Trzeba zamknąć drzwi, aby otworzyć mebel. Lepiej jest jak skrzydło otwiera się na scianę. Taka operacja wymaga przesunięcia sciany działowej (nie wiem czy nie zapózno). Mozliwe ze otwór okienny w jednym pokoju chciałby być przesunięty, wyposrodkowany. Po za tym jak narysowałem drzwi nie wychodzą na przeciwko siebie. Dzwi do garderoby w sypialni mogłyby być łamane lub przesuwne.

    Te pokoje powinny być podobnej wielkosci. Warto pomysleć o przesunięciu scianki.

    No i jeszcze sciana między łazienkami.
    Ja zrobiłbym ją na min. 20 cm grubosci. Daje to mozliwosć instalacji podwieszanej toalety, miejsca na hydraulikę prysznica i ukrycia pionu kanalizacyjnego.
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 29-04-2021 o 07:30

  5. #5

    Domyślnie

    A ja się skupiłam na drugiej części domu
    Podzieliłabym pom. gospodarcze na dwie części. Jak się da pod schodami zrobiłabym drzwi do pralni, a w pralni nowe okno (lepsza komunikacja z sypialniami i łazienkami skąd będzie przynoszone pranie). W pralni musi być okno, żeby móc też suszyć pranie.
    Drzwi do pom. gosp. i drzwi zew. bym przesunęła tak aby zmieściła się porządna szafa (zlikwidowałabym okno). Na lewo od wejścia jakaś pufa.
    No i kuchnię będziecie mieli piekną, dużą, ale brakuje w niej wg mnie spiżarki. Wg mnie każda kuchnia w domu powinna mieć małą graciarnię. I pewnie zlikwidowałabym okno 150/150, żeby trochę było szafek wiszących.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29.04.2021.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	455325  

  6. #6

    Domyślnie

    Teraz doczytałam, że chciałeś propozycji dotyczących tylko łazienek.... sorki, że się rozpędziłam

  7. #7

    Domyślnie

    Jakieś wskazówki?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Napisałes juz magiczne słowa "za pózno", więc trudno cokolwiek wskazać. Na pewno przedpokój chciałby być większy, tym bardziej ze wchodzisz bezposrednio do salono-kuchni. Ja zamiast krętych schodów wstawiłbym proste włanie w przedpokoju, a "kotłownię" ulokowałbym blizej łazienek, na miejscu obecnych schodów.
    Napisz jeszcze jaki strop lekki, czy monolit?

  9. #9

    Domyślnie

    Przecież ja pytam tylko o łazienki...
    Wszystko inne jest jakimś tam kompromisem wszystkiego innego. Idealnie się nie da.
    Potrzebuje podpowiedzi, w których miejscach zrobić podejścia wody czy kanalizy w łazienkach, aby optymalnie użytkowo je aranżować. Mogę poprzesuwać okna czy drzwi, ale pomieszczeń raczej nie będę pomniejszał czy zwiększał.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Sorry. Ale ten projekt...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Sorry. Ale ten projekt...
    ...sorry, ale... o co Ci kaman?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Ech, od dłuzszego czasu zauwazam na forum tendencję, ze ludzie wrzucają projekt i zadają pytania niekompletne.
    Ten rozkład pokoi wyszedł z jakiegos naciągarskiego biura, który za dodatkową opłatą wyrysowałby podobnie do mojej propozycji.
    W tych łazienkach niewiele więcej mozna zaproponować. Mozna zrobić jeszcze lustrzane odbicie z drzwiami włącznie. Oczywiscie jesli mówimy o takim rozkładzie.

    Dobrze, ze jeszcze nie pytasz z której strony ma swiecić Słońce w oknach.

    Ale ogólnie projekt mi się podoba, dlatego zapytałem, tak z ciekawosci o strop przy tych nawisach antresoli.

    Pewnie zaraz przyleci Elfirek-Zefirek i Ci namiesza.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    łazienka z prysznicem i wanną i łazienka z prysznicem:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	455476  

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Ech, od dłuzszego czasu zauwazam na forum tendencję, ze ludzie wrzucają projekt i zadają pytania niekompletne.
    Ten rozkład pokoi wyszedł z jakiegos naciągarskiego biura, który za dodatkową opłatą wyrysowałby podobnie do mojej propozycji.
    W tych łazienkach niewiele więcej mozna zaproponować. Mozna zrobić jeszcze lustrzane odbicie z drzwiami włącznie. Oczywiscie jesli mówimy o takim rozkładzie.

    Dobrze, ze jeszcze nie pytasz z której strony ma swiecić Słońce w oknach.

    Ale ogólnie projekt mi się podoba, dlatego zapytałem, tak z ciekawosci o strop przy tych nawisach antresoli.

    Pewnie zaraz przyleci Elfirek-Zefirek i Ci namiesza.
    (o ile to uwaga do mnie) Moje pytanie było kompletne. Szukam pomocy w zakresie łazienek. Tyle. Projekt jest gotowcem z gatunku Domena 123 i podobne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony