dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy jest się czym przejmować?

    Witam

    Dach wykonano około dwa miesiące temu. Ostatnio pokazało się pęknięcie wzdłuż całej belki kalenicowej (tak ten element chyba się nazywa)na jaskółce.
    Pewnie jest ono wynikiem użycia zbyt mokrego drewna.Czy jest powód do niepokoju?Jeżeli tak to czy można z tym coś zrobić?
    Zdjęcie w załączniku.

    Dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	455183  
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 28-04-2021 o 13:41

  2. #2

    Domyślnie

    Spokojnie, nie ma czego się obawiać to normalne. Gdy przyjdzie lato nie jedna belka "popęka", tak zachowuje się drewno.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Witam

    Dach wykonano około dwa miesiące temu. Ostatnio pokazało się pęknięcie wzdłuż całej belki kalenicowej (tak ten element chyba się nazywa)na jaskółce.
    Pewnie jest ono wynikiem użycia zbyt mokrego drewna.Czy jest powód do niepokoju?Jeżeli tak to czy można z tym coś zrobić?
    Zdjęcie w załączniku.

    Dziękuję
    To trzeba było suche użyć. Sprawdź czy pękło na wylot. jak tak to wołaj konstruktora, nie "majstra".

  4. #4

    Domyślnie

    Nie strasz go.
    Nic się nie stało.
    Takie belki nigdy nie pękną na wskroś . Włókna kurczą się i pękają a że są coraz mniejsze to mają szansę aby się nie rozerwać ( no chyba że to jest wycinek z drzewa o średnicy metra i to akurat ten zewnętrzne) ,
    A odnośnie wiedzy konstruktora... Wczoraj uczyłem jednego z nich jak rozróżnić deski sosnowe od świerkowych, więc akurat w kwestii zachowania drewna to doświadczony cieśla wie dużo więcej niż konstruktor

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie za odzew.Tak,proszę mnie nie stryszyć już jestem wystarczająco zestresowany tym faktem,że dach może mi spaść na głowę pewnego pięknego dnia) A może byłby sens co pewną odległość sklamrować tą belkę np. jak w załączniku?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klamra.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	57,8 KB
ID:	455318  
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 28-04-2021 o 22:10

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, przygotuj się że za rok-dwa będziesz miał tak popękane wszystko i to jest normalne. Masz na razie tylko 2 miesiące dach, też się cieszyłem jak nie było pęknięć. Trzeba obserwować tylko czy nie skręca czegoś np. murłat .Dokręcaj wszystkie złącza i kontroluj skoro drewno było mokre i bez atestu jak zakładam.
    U mnie nap murłaty wyglądały bardzo dobrze przez pół roku potem jak wyschło wszystko to popękały na parę mm, poza tym mam je trochę skręcone z 1 cm.
    Drewna świerkowego nigdy bym nie pozwolił sobie zamontować, odróżnić laikowi wzrokowo jest trochę ciężko ale wagowo już tak.
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 21-05-2021 o 21:41

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To normalne zjawisko dosychania drewna! Mam tylko pytanie czy w kalenicy wykonano szczelinę wentylacyjną? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony