dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    freefire

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    2

    Domyślnie Porada w sprawie drenażu przy skarpie

    Cześć,
    Przymierzam się do wykonania drenażu przy samej skarpie do odprowadzenia deszczówki. Zastanawiam się, czy będę potrzebował osadzić studzienki rewizyjnej np. na zakręcie skarpy (mniej więcej w połowie drenażu). Długość drenażu to prawie 50m. Chyba, że mogę puścić jedną rurę w jednym ciągu, podpiętą do zbiornika na deszczówkę bez zabawy w studzienki? Nie będzie to za długi odcinek?

    Proszę jeszcze o wskazówkę jak wykonać taki drenaż, aby najwydolniej pochłaniał wodę z opadów. Myślałem nad takim rozwiązaniem: szerokość około 50cm, W wykop geowłóknina , na nią 10cm żwiru, rura i osypanie rury żwirem +10 cm żwiru ponad rurę, owinąć geowłókniną zawiniątko i na to ziemia około 20 cm. Geowłóknina 200g/1m2. Nie mam pewności czy kupić rurę dodatkowo owiniętą czy nie.

    Załączam obrazek jak to ma wyglądać. Drenaż to ta cienka czerwona linia. Spadek terenu jest mniej więcej od połowy domu, także nie będzie to głęboki wykop przy studzience.
    Uprzedzam, że zbiornik ma przelew wody na zewnątrz. Aby nie było, że zaraz mi się zapełni
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skarpaa (1).jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	455327  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Studzienki nie rzadziej niż 30 m, tak aby starczyło węża z Wuko w razie gdyby konieczne było płukanie.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    freefire

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Rozumiem, wygląda na to że potrzebuję dwóch studzienek. Pierwsza na starcie i druga w połowie około 22m. Zgadza się?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Tak.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał freefire Zobacz post
    Cześć,
    Przymierzam się do wykonania drenażu przy samej skarpie do odprowadzenia deszczówki. Zastanawiam się, czy będę potrzebował osadzić studzienki rewizyjnej np. na zakręcie skarpy (mniej więcej w połowie drenażu). Długość drenażu to prawie 50m. Chyba, że mogę puścić jedną rurę w jednym ciągu, podpiętą do zbiornika na deszczówkę bez zabawy w studzienki? Nie będzie to za długi odcinek?

    Proszę jeszcze o wskazówkę jak wykonać taki drenaż, aby najwydolniej pochłaniał wodę z opadów. Myślałem nad takim rozwiązaniem: szerokość około 50cm, W wykop geowłóknina , na nią 10cm żwiru, rura i osypanie rury żwirem +10 cm żwiru ponad rurę, owinąć geowłókniną zawiniątko i na to ziemia około 20 cm. Geowłóknina 200g/1m2. Nie mam pewności czy kupić rurę dodatkowo owiniętą czy nie.

    Załączam obrazek jak to ma wyglądać. Drenaż to ta cienka czerwona linia. Spadek terenu jest mniej więcej od połowy domu, także nie będzie to głęboki wykop przy studzience.
    Uprzedzam, że zbiornik ma przelew wody na zewnątrz. Aby nie było, że zaraz mi się zapełni
    Jak sprawuje sie drenaż ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony