dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Montaż Stelaża WC Geberit, a gotowa wylewka.

    Witam serdecznie.
    Dziś podjąłem wyzwanie montażu stelaża podtynkowego WC.
    Do montażu użyłem kołów 10x50. Podczas dokręcania śrub stelaża na wylewce pojawiły się 2 pęknięcia idące od miejsca umieszczenia kołka do ściany za stelażem.

    Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy pęknięcie nie wpłynie na to, że po jakimś czasie kołki się poluzują i stelaż nie będzie stabilny? Czy da się uratować jakoś tą sytuację? Co zrobić, aby kolejnym razem uniknąć podobnej historii. (myślałem podłożyć płytę osb pod stopkę stelaża i później umieścić kołek, tak aby nie siedział aż tak głęboko we wylewce)

    Bardzo proszę o porady.

    PS: Dla wszystkich, którzy zapytają czemu nie zamontowałem stelaża przed wylewkami. Pod wylewkę położyłem 20 cm styropianu, natomiast stelaż pozwalał mi na regulację +/- 20 cm i później stelaż byłby zbyt nisko osadzony.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Napiszę Ci tak.
    Popełniłeś jeden podstawowy błąd - zastosowałeś kołki rozprężne które to mają większą siłę niż wytrzymałość twojej posadzki.
    Jeśli już coś takiego robisz montuje się to w warstwie wylewki jednak na kotwę chemiczną!
    Jeśli jednak masz np. ogrzewanie podłogowe, lub montaż do posadzki jest niemożliwy stosuje się podparcie na większej powierzchni natomiast montaż tylko i wyłącznie do ściany.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje Ci za odpowiedź.

    Prosiłbym jeszcze o poradę czy da się odratować sytuacje, oraz czy to nie będzie przeszkadzać w dalszym użytkowaniu?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Możesz powtórzyć montaż na kotwę - najbardziej niebezpieczne jest pękanie na zasadzie "szyby" czyli jest rysa i podczas obciążania posadzki pęka dalej. Gdy jest już okładzina ceramiczna wtedy jest kiepsko.
    Można odkręcić wkręt wyjąć kołek plastikowy - wpuścić żywicę zatopić pręt gwintowany o odpowiedniej długości, odczekać aż zwiąże ok 15 min , dokręcić i ustawić po osiągnięciu pełnej wytrzymałości dokręcić na stałe. Żywica jest w pewnym sensie elastyczna - zakończy otwór i zarazem rysę pęknięcia. Z dużym prawdopodobieństwem pękać nie będzie - jeśli jeszcze coś chcesz poprawić po demontażu możesz naciąć szlifierką i tarczą do ceramiki betonu rowek wzdłuż pęknięcia na głębokość 3-4 cm i tam wcisnąć również kotwę chemiczną (z tuby) wygładzić powierzchnię - skleisz tym samym pękniętą posadzkę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje serdecznie za pomoc.
    Fachowiec to jednak fachowiec

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firioth Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Dziś podjąłem wyzwanie montażu stelaża podtynkowego WC.
    Do montażu użyłem kołów 10x50. Podczas dokręcania śrub stelaża na wylewce pojawiły się 2 pęknięcia idące od miejsca umieszczenia kołka do ściany za stelażem.

    Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy pęknięcie nie wpłynie na to, że po jakimś czasie kołki się poluzują i stelaż nie będzie stabilny? Czy da się uratować jakoś tą sytuację? Co zrobić, aby kolejnym razem uniknąć podobnej historii. (myślałem podłożyć płytę osb pod stopkę stelaża i później umieścić kołek, tak aby nie siedział aż tak głęboko we wylewce)

    Bardzo proszę o porady.

    PS: Dla wszystkich, którzy zapytają czemu nie zamontowałem stelaża przed wylewkami. Pod wylewkę położyłem 20 cm styropianu, natomiast stelaż pozwalał mi na regulację +/- 20 cm i później stelaż byłby zbyt nisko osadzony.

    Jeżeli kupiłeś stelaż wc do zabudowy lekkiej , to montuj go w profilach do GK . Zacznij od zamocowania profili do ściany i podłogi . Robi się z nich ramę . Wstawiasz w nią stelaż wc . Unikniesz wtedy problemów z wylewką .

  7. #7

    Domyślnie

    Akurat poprowadziłem profile zaraz obok stelaża i mam zamiar wzmocnić wszystko poprzez dodatkowe przymocowanie właśnie do zabudowy

    Ale oczywiście dziękuje za dobry pomysł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony