dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Problem z wieńcem, ubytek betonu pęknięcie.

    Dzień dobry,

    48h temu zalewaliśmy wieniec, beton b30, przyjechał dosyć gesty ale nie było dolewane wody. Podczas wibrowania ładnie się rozpływał.
    Dzisiaj podczas zdejmowania szalunków ukazał nam się ubytek betonu który został na deskach ( nie typowy rak, pustka ) co z tym zrobić jak naprawić.
    Jak się bliżej przyjrzymy widać ze wzdłuż tego ubytku który się oderwał idzie pęknięcie ( nie wiem czy jest ono głębokie ). Zbrojenie zakryte nigdzie nie wychodzi.


  2. #2

    Domyślnie

    Jak drutu nie widać to olać sprawę.

  3. #3

    Domyślnie

    Szalunki nie polane wodą, za wczesnie zdjęte.
    Jak Cie to bardzo kłuje w oczy to po tygodniu delikatnie odkuj to co się nie trzyma i przyszpachluj betonem naprawczym np Ceresit CD (1 worek ok 100zł).

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak piszą przedmówcy, 90% osób nic z tym nie robi, ale Ty możesz coś zrobić.
    Usuń to co się nie trzyma i użyj masy naprawczej typu PCC do uzupełnienia wgłębień..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Tak jak piszą przedmówcy, 90% osób nic z tym nie robi, ale Ty możesz coś zrobić.
    Usuń to co się nie trzyma i użyj masy naprawczej typu PCC do uzupełnienia wgłębień..
    Dziękuje za rady. Użyje produktów sika ( najpierw warstwę szczepną później wyrównującą. Z tego co ja również zaobserwowałem tak jak wspomniał kolega wyżej nie zalaliśmy wodą szalunków i wchłonęły one szybko wodę z betonu i nastąpiło odparzenie betonu w niektórych miejscach jest to warstwa 1mm w innych 3 a jeszcze innych 6 ale myśle ze nie będzie tragedii. Zostawiliśmy jeszcze szalunki w spokoju na majówkę. Żeby mocniej związało to może nie będzie się tak bardzo odrywać beton razem z szacunkami.

    Może macie jeszcze jakieś rady jak zdjąć je najdelikatniej żeby zminimalizować ubytki ? Czy teraz i tak już za późno ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Może macie jeszcze jakieś rady jak zdjąć je najdelikatniej żeby zminimalizować ubytki ? Czy teraz i tak już za późno ?
    Zdjąć szalunki za 3-4 tygodnie. Nie odrywać prostopadle od betonu tylko ślizgiem równolegle w bok -jeżeli jest to możliwe.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Tak jak piszą przedmówcy, 90% osób nic z tym nie robi, ale Ty możesz coś zrobić.
    Usuń to co się nie trzyma i użyj masy naprawczej typu PCC do uzupełnienia wgłębień..
    Żeby budowa nie była zbyt prosta ….




  8. #8

    Domyślnie

    Zbrojenia nie widać ale myśle ze jest blisko. Był u nas człowiek z betoniarni. Mówi ze niestety deski wyciągnęły wodę z betonu i się odspoiły narożniki. Ale nośność powinna być zachowana. Mówi żeby za 2 tyg możemy zrobić badanie wytrzymałości.

    Jak widzę takie rzeczy na budowie to aż mnie skręca….
    Ostatnio edytowane przez Maratoro ; 04-05-2021 o 14:52

  9. #9

    Domyślnie

    Też byłem na początku budowy bardzo przewrażliwiony, ale trochę poluzowałem i na niektóre rzeczy przymykam oko.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Też byłem na początku budowy bardzo przewrażliwiony, ale trochę poluzowałem i na niektóre rzeczy przymykam oko.
    Trzeba było kupic od dewelopera, byłbyś mniej świadomy i spał może spokojniej.
    Ich jakoś wykonania jest zdecydowanie na wyższym poziomie

    Po oderwaniu desek-szalunków -teraz wysycha szybciej i gorzej jest pielęgnować.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Trzeba było kupic od dewelopera, byłbyś mniej świadomy i spał może spokojniej.
    Ich jakoś wykonania jest zdecydowanie na wyższym poziomie

    Po oderwaniu desek-szalunków -teraz wysycha szybciej i gorzej jest pielęgnować.
    U nas z pielęgnacja niema problemu lejemy jak często się da.
    Nawet ponad 10x dzien

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony