dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Organizacja multimediów i dołożenie LAN

    Zrobiłem podłogę na stryszku i teraz przyszedł czas na ogarnięcie tam kabli (jakiś prąd, kable koncentryczne TV z pokoi, jakaś skrętka) zanim zacznę etap zabudowy poddasza (ocieplenie, regips). Chciałem tam na ścianie szczytowej dać taką małą szafę rack 6U i w niej miał być switch do TV, router do internetu.
    Wtedy dopiero mnie oświeciło, że potrzebuję i chcę sieć LAN po kablu w całym domu (mam już tynki dawno położone).
    Fora sieciowe odradzają mi 6U bo to za małe więc zdecydowałem 9U. Ale teraz bez sensu mi się wydaje ładowanie takiej szafy pod sam dach. Najlepszym miejscem na szafę rack do LAN będzie pokój na parterze.
    I teraz mam plan dać jedną szafkę/skrzynkę multimedialną tam do góry na strychu i w niej switch TV, jakiś wzmacniacz i rozdzielacz), a na dole powiesić szafę rack i do tego pokoju doprowadzić wszystkie kable sieciowe, które też dopiero muszę położyć....

    Czy taka organizacja tego ma sens?
    To pierwsze pytanie zanim zacznę pytać o szczegóły....
    Internet mam radiowy... na ścianie będziwe wisieć Ubiquti NanoBeam

  2. #2

    Domyślnie

    Na górze multiswitch i miejsce gdzie będą zbiegać się wszystkie koncentryki jak najbardziej ma sens. Przede wszystkim antene montuje sie wysoko na scianie lub na dachu, wiec gdybys chcial to przeniesc na dol, to w zasadzie wydluzasz przewody a co za tym idzie maleje Ci sygnal.

    Natomiast racka bym na gore nie dawal bo sie tam ugotuje Jezeli chcesz 9U to obstawiam ze bedziesz mial cos wiecej niz router i switch. Takie rzeczy montowalbym jak najnizej, najlepiej w piwnicy gdzie panuja nizsze temperatury. Poza tym, NanoBeam zasilany jest PoE, wiec nie ma problemu aby switch z PoE byl na dole a antena na gorze. Skretka poleci do 100m, co moze byc trudniejsze w przypadku koncentryka.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Po kolei:
    - szafkę kup nawet używaną, ale możliwie dużą, bo za chwilę okaże się, że będziesz w niej chciał np UPS-a. Na allegro kupiłem szafę rack 42U 600x800x2000mm za 400 zł i już jest prawie pełna
    - ten stryszek do ogrzewany/ocieplany/wentylowany? - urządzenia mają swoje zakresy temperatur pracy
    - jak chcesz dawać szafke w pokoju, to lepiej kup maksymalnie wyciszaną, ale ogólnie to zły pomysł, żeby montować ją w pokoju. MAsz pomieszczenie gospodarcze, kotłownię itp?
    - czy chcesz dać jakieś skrętki między tymi szafkami na poddaszu i w pokoju? lepiej przewidzieć kilka skrętek, na pewno się przydadzą do jakiegoś sterowania
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Na allegro kupiłem szafę rack 42U 600x800x2000mm za 400 zł i już jest prawie pełna
    Czy możesz wrzucić zdjęcie swojej szafki wraz z jej zawartością?

    I druga kwestia.
    Ja będę miał szafę rack w garażu. Mam nadzieję, że to nie będzie zły pomysł.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    42 U i prawie pełna Panie co tam dałeś? Ja mam 12U i świat. A mam multiswitch, patchpanel na koncentryki, patchpanel na skrętki, switch i jeszcze rejestrator monitoringu. Jeszcze spokojnie bym coś zmieścił a jakoś wielkiego ścisku nie ma...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czy możesz wrzucić zdjęcie swojej szafki wraz z jej zawartością?

    I druga kwestia.
    Ja będę miał szafę rack w garażu. Mam nadzieję, że to nie będzie zły pomysł.
    Mam specyficzne wymagania - kilka serwerów, UPS 3,5 kVA, dwa switche (jeden poe), komputer osobisty, monitor, półka na klawiaturę i myszkę, panel wentylacyjny, patchpanele, organizery, dystrybutor zasilania - zbierze się, a przecież tego nie wciska się co do 1U.

    W garażu jest OK, jeśli szafka będzie chłodzona pasywnie (bez wiatraków) i będzie szczelnie zamykana. Pył nie może się dostać do środka.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli taka szafka RACK w garażu ma być szczelnie zamknięta z wszystkich stron?
    A jak realizuje się chłodzenie pasywne?
    Wrzuć, proszę, zdjęcie swojej szafki.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czyli taka szafka RACK w garażu ma być szczelnie zamknięta z wszystkich stron?
    A jak realizuje się chłodzenie pasywne?
    Wrzuć, proszę, zdjęcie swojej szafki.
    Tak, ma być zamknięta z każdej strony ściankami bez perforacji (litymi, może być szkło). Chłodzić się będzie właśnie tymi ściankami i daszkiem. Jak w środku zainstalujesz jednak za dużą moc, to trzeba będzie zainstalować wentylator dachowy (plus przepust szczotkowy na dole szafy).

    Zdjęć nie zrobię, bo właśnie tynkuję kotłownię/serwerownię/wentylatorownię, jak zwał tak zwał. Musiałem wszystko powyłączać i powynosić.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9

    Domyślnie

    Czy takie ścianki kupuje się wraz z rackiem?
    Czy trzeba jakoś osobno dorabiać?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony