dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Montaż paneli podłogowych porady

    Będę niedługo sam zakładał panele podłogowe. Zwykłe laminowane mam parę pytań i wątpliwości

    - Czy mogę położyć w dwóch pokojach obok siebie bez dylatacji w drzwiach. Pokoje są nieduże . W załączniku na żółto zaznaczone drzwi na czerwono panele

    - Jak rozwiązać problem zamaskowania przy drzwiach balkonowych czy najlepszy będzie ćwierćwałek z tworzywa ?

    - W jednym pokoju mam panele które będę zdejmował i stoi na nich szafa wnękowa drzwi przesuwane. Jak najlepiej rozwiązać panele przy prowadnicy szafy. Stare panele przyciąć jak najbliżej prowadnicy. A nowe dosunąć zostawiają dylatacje. I jakąś listwę ?

    - Od którego miejsca narożnika zacząć układanie paneli
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	455356  

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas224422 Zobacz post
    Będę niedługo sam zakładał panele podłogowe. Zwykłe laminowane mam parę pytań i wątpliwości

    - Czy mogę położyć w dwóch pokojach obok siebie bez dylatacji w drzwiach. Pokoje są nieduże . W załączniku na żółto zaznaczone drzwi na czerwono panele

    - Jak rozwiązać problem zamaskowania przy drzwiach balkonowych czy najlepszy będzie ćwierćwałek z tworzywa ?

    - W jednym pokoju mam panele które będę zdejmował i stoi na nich szafa wnękowa drzwi przesuwane. Jak najlepiej rozwiązać panele przy prowadnicy szafy. Stare panele przyciąć jak najbliżej prowadnicy. A nowe dosunąć zostawiają dylatacje. I jakąś listwę ?

    - Od którego miejsca narożnika zacząć układanie paneli
    Panele możesz połozyć bez dylatacji w dwóch pokojach razem.
    Kiedyś zwracano uwagę na kierunek, aby były one równolegle do okien. jak zacząć i zakonczyć aby nie zabrakło Ci 3cm panela na koniec.
    Paneli nie wsuniesz pod drzwi balkonowe? jJeżeli nie -to tutaj wyjątkowo zrobiłbym małą szczelinę ok 3mm i zakrył akrylem. Wiem, że to nie fachowe ale trudno dostać mały ćwierćwałek w kolorze paneli albo stolarki.. Gdyby szczelina była za mała -to kiedyś można naciąć i dać mały ćwierćwałek.
    Co do szafy -albo demontaż albo kilka cm dalej połaczyć listwami.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Panele możesz połozyć bez dylatacji w dwóch pokojach razem.
    Oczywiście że nie może bo później to jest klarowna sytuacja do odrzucenia każdej reklamacji z winy wadliwego montażu.

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Kiedyś zwracano uwagę na kierunek, aby były one równolegle do okien. jak zacząć i zakonczyć aby nie zabrakło Ci 3cm panela na koniec.
    Nie równolegle, a zasada mówi żeby panele były układane prostopadle do okna. Ogólnie na to się patrzy w ten sposób że obiera się jeden kierunek w jakim będą podłogi i tak się układa płytki, panele itd tak żeby wszystko było spójne ze sobą.

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Paneli nie wsuniesz pod drzwi balkonowe? jJeżeli nie -to tutaj wyjątkowo zrobiłbym małą szczelinę ok 3mm i zakrył akrylem. Wiem, że to nie fachowe ale trudno dostać mały ćwierćwałek w kolorze paneli albo stolarki..
    Dylatacja wszędzie czy to drzwi, ściana, okno balkonowe powinna wynosić najmniej 8mm. Do wykończenia nie kupujesz cwiercwalkow tylko np listwe arbiton cs25, są dostępne w sporej ilości kolorów, bez problemu do każdej jednej podłogi dobierzesz. I żadnych akryli, to jest kryminał. Panel to jest podłoga pływająca, żadnych sylikonów, korków i akryli się nie stosuje!!!


    Z szafa zrób tak, odetnij stary panel w odległości 3mm od szafy, dojedz nową podłoga na 1cm do tej starej ucietej podłogi i dajesz teownik arbiton 22mm. Nic mniejszego. Masz podłogę zrobioną estetycznie i przede wszystkim zgodnie ze sztuką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony