dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Plamy i burchle na suficie

    Witam
    Piszę tego posta z nadzieją, że ktoś bardziej doświadczony i znający się na rzeczy udzieli rady i pomoże w mojej walce z sufitem.
    Sprawa jest następująca: około 2 lata temu na suficie w sypialni pojawiło się pęknięcie. Po niedługim czasie zabrałem się za naprawę tego pęknięcia. Zerwałem wszystko co się słabo trzymało i gdzie był głuchy pusty dźwięk. W niektórych miejscach zerwałem tynk do samego stropu. Po oczyszczeniu i kilkukrotnym zagruntowaniu, wypełniłem ubytki Knaufem goldband. Po kilku dniach na nowy tynk położyłem gładź szpachlową. Wszystko ładnie wyszlifowałem i przygotowałem do malowania. W czasie malowania w tych "nowych" miejscach farba zaczęła się turlać i nie chciała przylegać. Ale jakoś zamalowałem. Po pewnym czasie zaczęły pojawiać się plamy i burchle. No i musiałem za wszystko zabrać się jeszcze raz. Gdy ponownie zrywałem fragmenty sufitu, zauważyłem w tych miejscach coś co przypominało drobne kryształki, kruche igiełki. Coś jakby skrystalizowana sól na nitce ze szkolnego doświadczenia. Sam strop był suchy, bez zacieków. Wszystko wyczyściłem i znowu wszystko od nowa - grunt, knauf, gładź. Tym razem dałem dłuższy czas schnięcia, były kilkudniowe odstępy między kolejnymi etapami. I nawet nie zdążyłem pomalować, a już znowu zaczęły pojawiać się plamy i burchle.
    Trzeci raz do tego nie podchodzę, bo nie wiem czy to ja robię coś źle. Dlatego proszę o pomoc i pomysł jak temu zaradzić

  2. #2

    Domyślnie

    burchle to po ślunksu? jak kreple

    Co jest nad sypialnią? dach, balkon, piętro mieszkalne?

  3. #3

    Domyślnie

    Ja z Mazur, tak się tu mówi na takie bąble. Nad sypialnią dach

  4. #4

    Domyślnie

    OK, czy nad sypialnią jest sucho, nie przecieka?
    Czy jest tam odpowiednia warstwa ocieplenia, min. 10cm szczelnie położonej izolacji?

    Jeżeli tak -to problem jest tylko wewnątrz.
    Jeżeli nie -to szukaj przyczyn burchli piętro wyżej.

  5. #5

    Domyślnie

    Strop jest betonowy, jest styropian, papa i żużel. I to wszystko przykryte blachą.

  6. #6

    Domyślnie

    A ten beton w tych dziurach purchlach gładzitki jak pupcia niemowlaka to zetrzeć kątówką/flexem z tego sufitu warstwę tego betonu zagruntować.. Albo dać spoecjalny grunt do gipsu zwiększający przyczepność .Z tym że nie wiem czy dostępny w małych opakowaniach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony