dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Domyślnie

  Bądź tak dobry i rozstrzygnij, czy skrzynka gazowa wmontowana w ogrodzenie MUSI być żółta, czy wystarczy, że napis będzie żółty, a skrzynka np. brązowa. Tak ma Frankai i ja też tak chcę, tylko nie wiemy, jak to jest w przepisach. Dzięki z góry

 2. #2
  ELITA FORUM (min. 1000)
  pik33

  Zarejestrowany
  Sep 2002
  Posty
  1.389
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  26

  Domyślnie

  Przekonać kogo trzeba, że brązowy, to też żółty, tylko ciemniejszy...

 3. #3

  Domyślnie

  Oj Piku, to jest szlemowe zagranie z rekontrą!!

 4. #4
  DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
  sanipro

  Zarejestrowany
  Dec 2001
  Posty
  784

  Domyślnie

  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690)
  § 159. 1. Instalacja gazowa budynku zasilanego z sieci gazowej powinna mieć zainstalowany na przyłączu kurek główny, umożliwiający odcięcie dopływu gazu.
  2. Kurek główny powinien być zainstalowany na zewnątrz budynku w wentylowanej szafce co najmniej z materiału trudnozapalnego przy ścianie, we wnęce ściennej lub w odległości nieprzekraczającej 10 m od zasilanego budynku, w miejscu łatwo dostępnym i zabezpieczonym przed wpływami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi i dostępem osób niepowołanych.
  3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się instalowanie kurka głównego w odległości większej niż 10 m od zasilanego budynku, w wentylowanej szafce, usytuowanej w linii ogrodzenia od ulicy lub ogólnego ciągu pieszego z dostępem do niej od strony zewnętrznej działki budowlanej.
  4. W budynkach o charakterze monumentalnym dopuszcza się instalowanie kurków głównych w miejscach łatwo dostępnych z zewnątrz, niebędących pomieszczeniami, np. w podcieniach, prześwitach, bramach, w odległości nie większej niż 2 m od lica zewnętrznego budynku.
  5. Odległość kurka głównego, montowanego przy ścianie lub we wnęce ściany budynku, od poziomu terenu oraz najbliższej krawędzi okna, drzwi lub innego otworu w budynku powinna wynosić co najmniej 0,5 m.
  6. W uzasadnionych przypadkach, wynikających z rozwiązania funkcjonalno-przestrzennego budynku, może być zainstalowany więcej niż jeden kurek główny. W takim przypadku instalacje zasilane z oddzielnych przyłączy nie mogą być ze sobą połączone.
  7. W zwartej zabudowie śródmiejskiej dopuszcza się instalowanie kurka głównego przed budynkiem, poniżej poziomu terenu, pod warunkiem zachowania wymagań właściwych dla armatury zaporowej montowanej na gazociągach sieci gazowych.
  8. Miejsce usytuowania kurka głównego powinno być jednoznacznie oznakowane. Na budynku mającym więcej niż jeden kurek główny należy umieścić informację o liczbie i miejscach ich zainstalowania.


  Nie wynika z tego, że szafka musi być żółta. Ale są przepisy przeciwpożarowe w których określa się kolor instalacji gazowej – żółty.
  Poza żółtymi produkowane są szafki czarne, retro, beżowe i inne.
  Możesz to zobaczyć na stronach:

  http://www.erka.wroclaw.pl/erka_2.html
  http://www.mkzary.pl/kataloggl/szafki/
  http://www.anel.oferuje.pl/prawa.htm
  http://www.ospip.pl/Ksiazki/barwy.htm
  Zakład Handlowo Produkcyjny "Dromader Konotopa k/Warszawy, ul. Piwna 46 podaje na swojej stronie, że wszystkie obudowy produkowane są w następujących kolorach:
  1. beżowy RAL 1015 (wg zaleceń i licencji M.O.Z.G. - “Gazownia Warszawska”
  2. brązowy
  3. inne na zamówienie

  Uważam, że niezależnie od przepisów kolor szafki może narzucić gazownia.


  <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sanipro dnia 2002-11-05 02:34 ]</font>

 5. #5

  Domyślnie

  Dzięki, Sanipro. Jak zwykle jesteś niezawodny!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony