dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z tynkami gipsowymi świeżymi

    Witam,
    Mam do Was pytania jak wybrnąć z tej sytuacji. Jestem w trakcie kładzenia tynków maszynowych gipsowych. Niestety trafiłem na partaczy i wyszło kilka kwiatków po zrobieniu dwóch i pół pokoju. Pracownik trafił się partacz. Zrobił kilka ciekawych kwiatków.
    Raz widać kable przez tynk
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210501_135631.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	455367
    Dwa ściany są nie równe w pionie. Na 2.5m na górze jest łata do ściany na dole ponad 1-1.5 w niektórych miejscach jest mniej. Na zdjęciu widać jaki jest pion jak łata jest przy ścianie. Tak jest i lry drzwiach i potrafi być na środku ściany
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210501_135506.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	455368
    Trzy. Położył tynk na dwa razy. Zostawił tynk popsikany na ścianie i na drugi dzień położył druga warstwę dopiero to gładził. Po tym kazałem mu delikatnie mówiąc iść do domu. We wtorek przyjeżdża szef albo zabierają sprzęt i się wynoszą, albo dogadam się z nim, że ta ekipa wylatuje (dwóch ludzi), a inni dokończą.
    No i teraz mam pytanie jak można to naprawić tynki kladzone od środy do piątku. Co mogę od nich egzekwować. Co z takimi tynkami można zrobić i z takimi kablami wystającymi. Najlepiej zrywać wszystko, ale to jest ogrom czasu i nie mam już go (dalsi wykonawcy czekają w kolejce) przy pokoju gdzie tynk był kładziony na dwa razy to pewnie i tak nic innego nie pozostaje, ale tam gdzie jest krzywo i kable można jakoś inaczej to rozwiązać. Jak nie ta ekipa to następna żeby mogła to naprawić. Pytam Was bo nie jestem specjalistą w tym aspekcie i nie chce dać sobie czegoś wmówić.
    Dziekuje

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Elektryk tutaj dał ciała.
    Jak chcesz coś egzekwować to od niego.
    Zapewne umawiałeś się z ekipą tynkarzy na ile mm ma być tynk,jak jest zbyt cienki to niech grubiej zrobią.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 01-05-2021 o 22:12

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Elektryk tutaj dał ciała.
    Jak chcesz coś egzekwować to od niego.
    Zapewne umawiałeś się z ekipą tynkarzy na ile mm ma być tynk,jak jest zbyt cienki to niech grubiej zrobią.
    Elelkryk nie dał ciała bo każdy kabelek sprawdzałem. Nawet jak poszli już a nie zauważyłem to sam kilka plastikowych spinek mocowałem. Tam jest tynk na 8-9mm nie pokryje to żadnego kabla.
    Pytanie czy na tynk już położony jednowarstwowy można kłaść znowu. Co znaczy w takim wypadku poprawią (zgodnie ze sztuką) czy nałożyć kolejna warstwe po uprzednim zagruntowaniu czy zrywać miejscowo i kłaść od nowa?
    To jest sens mojego postu. Chodzi o naprawe zgodnie ze sztuką tych kwiatków tak aby za rok nie zaczął tynk pękać.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli tylko, to w mojej ocenie tylko CW.
    Można jeb kłaść zn
    Zresztą uważam, ale niech inni jeszcze potwierdzą, że przy tak zrobionej elektryce jak u Ciebie tylko CW byłyby jedynym możliwym wyborem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony