dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zapadnięty beton między zbrojeniem górnym stropu

    Jak myślicie, gdzie był błąd? Zbyt wysoko zbrojenie? Niestety dla wieńca i belek 25x25cm strzemiona 21cm otulina betonu min 1cm max 2cm.. Czy to tylko kwestia wizualna i posadzka zakryje, czy jest powód do martwienia się i osłabienie konstrukcji? Strop monolityczny zbrojenie górne i dolne beton B25 z betoniarni, zawibrowane łatą wibracyjną i wibratorem buławą w wieńcach i belkach. Ku mojemu zaskoczeniu nic nie pękło, nie ma ani jednej ryski. Beton cały czas pielęgnowany podlewany 7 razy dziennie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6113.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	455372  
    Ostatnio edytowane przez atiiii4 ; 02-05-2021 o 09:36

  2. #2

    Domyślnie

    Czy beton był gęsty? Coś mi się wydaje że za dużo wody w nim było albo przewibrowali tak, że woda wyszła.
    Wg mnie pasowałoby dać 1cm więcej betonu i po sprawie albo strzemiona za duże o 1cm. Teraz trudno ale może to popękać i pasowałoby szczeliny zalać mleczkiem cementowym.

  3. #3

    Domyślnie

    Osiadanie plastyczne (jaki cement w betonie?) + efekt łaty wibracyjnej jeżdżącej po zbrojeniu górnym i wprawiającej siatkę zbrojeniową w drgania. Pokaż zdjęcia jak to teraz wygląda.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, beton był dość gęsty, żwir ~2cm. Na dzień dzisiejszy bez zmian, nic nie popękało, więc to cieszy Oj no to widać, że łata miała pomóc, a nie umyślnie użyta zaszkodziłą Ciężko powiedzieć jaki cement w betonie, bo to beton B25 z betoniarni i tylko tyle napisali, wiem, że na pewno bez żadnych przyśpieszaczy i opóźniaczy, bo betoniarnia jest 1km oddalona od budowy.. Nie wiem czy się tym przejmować i ewentualnie przy laniu wieńca dolać ten 1cm, czy to już bez sensu i robić normalnie wylewkę, bo wytrzymałość to ma.. obliczałem jaki powinien być strop przy tym projekcie i wyszło ~13cm, tak więc te 15cm jest z zapasem, jedynie według mnie te strzemiona były przesadzone i przez to tak wysoko wyszło te zbrojenie górne :/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6117_2.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	455499
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6118_2.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	455500
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6120_2.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	455501

  5. #5

    Domyślnie

    1cm to zabrakło przy laniu betonu. Teraz już nic nie rób jak nie pęka.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też nie wiem czy masz się tym przejmować. Na tych zdjęciach nic nie widać, Organoleptycznie jaka jest górna powierzchnia betonu? Twarda, nie budzi wątpliwości? Nie widać żadnych zarysowań o przebiegu jak zbrojenie? Zwróć jeszcze uwagę po rozszalowaniu czy strop nie przecieka w sposób wskazujący na przebieg pęknięć jak zbrojenie górne. Teraz już nic nie dolejesz. Jeżeli nie ma zarysowań a powierzchnia jest jednoznacznie "twarda" (po tylu dniach nie powinieneś mieć co do tego już wątpliwości) to śpij spokojnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Są dwa rodzaję łat wibracyjnych . Te większe są ciężkie, użycie ich zbyt wcześnie po zalaniu powoduje właśnie takie coś. Do wyrównywania używa się lekkich łat wibracyjnych ( ale też nie tuż po wylaniu)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony