dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przebudowa stodoły na dom: foto, opinie, porady.

    Witam serdecznie,
    zastanawiam się nad przebudową stodoły z lat 80 na dom parterowy. Stodoła zbudowana jest z cegły białej pełnej (silikat), stropu brak jedynie zbrojenie stalowe, na dachu eternit (i tak trzeba go usunąć), budynek ma ok. 180m2 i wg mnie jest w stanie dobrym. Działka około 30 arów. Dlaczego chcę przebudowywać ? Żeby było taniej, żeby mieć nowoczesny dom (np. w stylu stodoły), żeby wykorzystać coś co już jest. Pytanie zasadnicze czy burzyć i jeżeli tak to dlaczego, czy wykorzystać mury i przebudowywać. Pomysł urodził się 2 lata temu i jeżeli zdecydowałbym się od razu to pewnie już przeprowadziłbym się, lecz okoliczny budowlaniec odradzał sugerując brakiem izolacji poziomej budynku, wilgocią, no i tym, że......... nie zarobi na takiej budowie. Proszę o poradę bardziej doświadczonych forumowiczów ode mnie. W załączniku kilka zdjęć, jak wygląda budynek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom X.2020_1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	455382   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom X.2020_2.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	455383   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom X.2020_3.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	455384  

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli stan budynku jest git to nie ma się nad czym zastanawiać. Sporo kosztów Ci odpada (fundament, ściany), sporo - jeśli czas Ci pozwoli można zrobić samemu (np. izolacja i ocieplenie posadzki, opaska ocieplenie i izolacja fundamentu, zrzucenie pokrycia dachowego - jeżeli można samemu). Szczerze chciałbym być na Twoim miejscu bo da się z tego zrobić coś bardzo ciekawego!
    Powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, tak planuje sporo zrobić samemu, lecz budowlańcy będą musieli wyprowadzić do stanu surowego zamkniętego oprócz w/w prac. Chyba najtrudniej jest zacząć ...

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    To powiem tak, wg mnie taniej będzie nie wyburzyć a rozebrać i postawić nowy dom.
    Będzie na pewno taniej z uwagi na to, że nie ma tam stropu i żaden projektant ani Kierbud nie weźmie na swoje barki prowadzenia takiej budowy "na ścianach".
    Cegła 12cm nie stanowi żadnej podpory pod strop, nawet drewniany, możesz wykorzystać ja jako ścianki działowe.
    Następna sprawa to fundament,jeden wielki znak zapytania co tam jest, podobnie jak wyżej, żadnej pieczątki nie uzyskasz pod tym od nikogo.
    A będziesz ich trochę potrzebował.

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie też tak myślałem, ale ... 2 lata tremu odkopałem kawałek fudamentu - stan dobry, izolacji poziomej ścian brak i trzeba opaskę odwadniającą wokół budynku. Projektant był widział budynek i fudament i stwierdził, że ściany zostają z cegły (materiał o dobrych właściwościach na ściskanie) strop teriva ale albo jeszcze ściana nośna w środku albo podciągi bo rozpiętość 9,5m stropu. Porządne ocieplenie fudamentów, ścian i posadzki + rekuperacja. To były jego propozycje. Sporządził rysunek poglądowy rozmieszczenia pomieszczeń do projektu. I na tym sprawa sie zatrzymała.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł_13 Zobacz post
    Właśnie też tak myślałem, ale ... 2 lata tremu odkopałem kawałek fudamentu - stan dobry, izolacji poziomej ścian brak i trzeba opaskę odwadniającą wokół budynku. Projektant był widział budynek i fudament i stwierdził, że ściany zostają z cegły (materiał o dobrych właściwościach na ściskanie) strop teriva ale albo jeszcze ściana nośna w środku albo podciągi bo rozpiętość 9,5m stropu. Porządne ocieplenie fudamentów, ścian i posadzki + rekuperacja. To były jego propozycje. Sporządził rysunek poglądowy rozmieszczenia pomieszczeń do projektu. I na tym sprawa sie zatrzymała.
    Człowieku weź to wyburz, pakujesz się w problemy, których nawet jeszcze nie widzisz. Projektant przerobi, bo to jego praca i jeśli tylko się da, to "się da".

    Brak izolacji poziomej i jeszcze się zastanawiasz? Opaska odwadniająca zamiast izolacji poziomej?

    Historia mojego domu jest podobna. Projektant zaprojektował stężenia ścian tzw. śrubą rzymską, bo się rozpadały na boki od przeciążonego stropodachu, zasypanego szlaką, która zamokła. Fundamenty pękały, wszędzie na ścianach zielony mech, ale projektant dał radę. W końcu wszystko zburzyłem i postawiłem nowe i to byłą najlepsza decyzja.

    Czasem trzeba ratować 500-letnią kamienicę i wtedy się robi wszystko, żeby starego nie burzyć. Ale tutaj??????
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 16-05-2021 o 10:40
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony