dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Defro. Problemy z temperatura

    Witam. Od 5 dni użytkuje kocioł Defro komfort eko lux 15 kw na ekogroszek. Problem mam taki iz mam temperature zadana na piecu 65 i przy włączonej ochronie powrotu ta temperatura skacze od 40 do 80 i często włącza się nadzór, a temperatura powrotu tez nie jest stała bo jest od 38 do nawet 67, a temperatura zaworu jest zadana 45 a tez się waha pomiędzy 30 a 70.Gdy wyłączę ochronę powrotu temperatura na kotle już niema aż takich wahań bo kocioł ma od 52 do 65 co i tak mnie nie zadowala bo mam ustawione ze ma być +-5. W tym ze temperatura powrotu i temperatura zaworu bieżąca tez skacze. Używam zaworu 4D. Używam jednej pompy do CO a drugiej do bojlera. Czytałem dużo ze powinienem założyć trzecią pompę na powrocie przy piecu. Dodam jeszcze ze w jednym pokoku grzejnik jest dość gorący a w innych ledwo ciepły. Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc. Ja po 5 dniach mam już dość. Gdy temperatura pieca pierwszy raz skoczyła na moich oczach do 82 stopni zadzwoniłem do montera który to robił i odpowiedz była "tak ma być".

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Używam zaworu 4D
    Gdy wyłączę ochronę powrotu
    Brak siłownika na zaworze 4D. Prawidłową ochronę powrotu zapewnia nam zawór 4D z siłownikiem lub pompa kotłowa z zaworem antykondensacyjnym. Wszystko inne to szkoda dla kotła i kieszeni. Najlepszym rozwiązaniem byłyby głowice termostatyczne na grzejnikach i ciągła praca pompy CO.
    PS.
    Włącz pompę CWU na stałe - będzie podgrzewać powrót oraz ustaw start pomp powyżej 52'C z krótką histerezą..
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 02-05-2021 o 22:14

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Załóż siłownik do zaworu 4d i dodatkową pompę na powrót z zaworu do kotła.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Brak siłownika na zaworze 4D. Prawidłową ochronę powrotu zapewnia nam zawór 4D z siłownikiem lub pompa kotłowa z zaworem antykondensacyjnym. Wszystko inne to szkoda dla kotła i kieszeni. Najlepszym rozwiązaniem byłyby głowice termostatyczne na grzejnikach i ciągła praca pompy CO.
    PS.
    Włącz pompę CWU na stałe - będzie podgrzewać powrót oraz ustaw start pomp powyżej 52'C z krótką histerezą..
    Zawor 4d jest z siłownikiem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Załóż siłownik do zaworu 4d i dodatkową pompę na powrót z zaworu do kotła.
    Zawór jest z siłownikiem

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Zawór jest z siłownikiem
    Nie widzimy fizycznie jak to jest zrobione (może źle zamontowane - odwrotnie).
    Jeśli jest siłownik odpowiednio ustawiony z aktywną ochroną powrotu nie powinno być takich różnic.
    PS.
    Czy na układzie jest jakiś panel pokojowy (sterujący)?.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie widzimy fizycznie jak to jest zrobione (może źle zamontowane - odwrotnie).
    Jeśli jest siłownik odpowiednio ustawiony z aktywną ochroną powrotu nie powinno być takich różnic.
    PS.
    Czy na układzie jest jakiś panel pokojowy (sterujący)?.
    Tak. Mam panel sterujacy bezprzewodowy. Ustawiona w nim temperatura w dzien 22 a w nicy 20.Dodam tylko ze układ w piwnicy jest zrobiony z miedzi fi 28.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	455434

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	455436

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	455438

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	455439

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	455440

    Sytuacja wygląda tak że: uruchomiłem pompę CWU ustawiłem temperaturę na bojlerze 58 stopni i pompa dogrzewała mi powrót. Powrót miał 61 stopni. Gdy pompa CWU się wyłączyła zawór otworzył się na 100% i urosła mi temperatura zaworu bieżąca do 62 (zadaną mam 45) temperatura powrotu spadła do 38(!!) i temperatura kotła z 63 spadła do 50. Robiłem to z włączoną funkcją ochrony powrotu. Dużo czytałem bo już 3 dni z piwnicy nie wychodzę ze warto zamontować pompę na powrocie zaraz za piecem.
    Ostatnio edytowane przez Terkus91 ; 03-05-2021 o 14:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony