dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    p l

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    6

    Domyślnie jak wzmocnić zbrojenie stropu?

    witam, buduję dom jednordzinny i ma dylemat co do stropu. dom jest generalnie duży 14m x 10m i ma dwa większe pomieszczenia - pierwsze to 4m x 10m i drugie 5m x 10m. w tych pomieszczeniach nie ma ani ścian nośnych, ani działowych. jestem na etapie szalowania stropu i zastanawiam się nad zbrojeniem a dokładniej czy zbrojenie które jest w projekcie utrzyma tak duże stropy i czy stropy w przyszłości nie obwisną. wg projektu strop jest monolityczny żelbetowy (beton B25) a zbrojenie to kratownica na dole stropu co 15cm, drut żebrowany fi 10 (ja dam fi 12), i pręty górą (fi 10 prostopadle do ścian nośnych) do przenoszenia ujemnych naprężeń. teraz pytanie do forumowiczów - czy są jakieś standardowe zabiegi dozbrajające tego typu stropy dużych powierzchni żeby je wzmocnić i żeby w przyszłości nie obwisły? dodam że to jest strop nad piwnicą a drugi identyczny strop będę miał nad parterem. głównie martwi mnie moment wylewania stropu tego nad parterem bo wtedy całość ciężaru stropu nad parterem w momencie wylewania będzie musiał przenieść ten strop nad piwnicą. wiem że można ulać tzw belki ale zepsują one wizualnie sufit. czy macie jakieś sugestie?

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba projekt został przeliczony przez konstruktora?
    Ugięcie rzędu kilkunastu mm jest normalne.
    Wrzuć projekt.

  3. #3

    Domyślnie

    Sorry ale to jakiś dziwny bełkot. Co ma wzmacnianie stropów belkami do ich wykonania. Od tego jest KB aby było dobrze.
    Zostaw stemple stropu piwnicy do czasu wykonania drugiego stropu.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 11-05-2021 o 11:13

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Strop należy wykonać zgodnie z projektem konstrukcyjnym.
    KB ma pilnować wykonania zgodnego z projektem a projekt musi być dobrze wykonany
    Stemple pod dolnym stropem należy pozostawić (tak jak napisał p@andzik).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony