Dobry.
Pytanie zasadnicze: w przypadku murowania ściany 1.3 X 2.7m z przysłowiowego Ytonga o grubości 24cm z otworem na drzwi wejściowe pomiędzy mieszkaniem a klatką schodową, gdzie ściany poboczne do których będę się kotwiczył na pewno nie będą idealnie równe (dziury od płaszczyzny o głębokości max 2-3cm) dobrą technologią będzie wykorzystanie pianokleju do łączenia bloczków i wypełniania braków(nie licząc oczywiście 1 warstwy)? Czy jednak pewniejsze będzie murowanie na zaprawę klejową cienkowarstwową + narzucanie jej w dziury o których wspominałem wcześniej.

Geneza problemu (dla zainteresowanych):
Mam mieszkanie które remontuje dla siebie kapitalnie od jakiegoś czasu, przyszła kolej na wymianę drzwi wejściowych. Po sprawdzeniu co jest pod tynkiem okazało się, że ścianka nie nadaje się żeby wprawiać w nią nowe drzwi - wszystko się rusza. Jej wymiary to ok 1.3m szerokości i 2.7m wysokości (licząc do nadproża murowanego). Żeby wszystko miało ręce i nogi, po demontażu obecnych starych drzwi muszę zburzyć to co jest i wymurować na nowo. Stwierdziłem, że najłatwiej będzie do tego celu użyć bloczków z przysłowiowego Ytonga (kwestia łatwego docinania w celu niwelacji jednego z problematycznych kątów). Grubość bloczków zakładam 24cm (taka jest grubość ścian po bokach równoległych do nowomurowanej) + wykorzystanie nadproża prefabrykowanego nad otwór drzwiowy. Co również istotne d ściany do których będę się kotwiczył nie będą idealnie równe.
Wykorzystanie pianokleju do murowania było by dla mnie dużym ułatwieniem, gdyż w 1 dzień musze zburzyć starą ścianę, posprzątać klatkę, wymurować nową ścianę gdzie będzie troche dużo docinania i dopasowywania ytonga no i wprawić nowe drzwi.

W załączeniu dodaje dwa zdjęcia jak to obecnie wygląda (zewnątrz i wewnątrz).
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AA.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	455398
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AB.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	455399

Z góry dzękuję za wszelkie zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam