dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zakup 20-letniego domu

    Szanowni Państwo, stoję przed dużym wyzwaniem - zakup domu. Niestety do miejsca gdzie się przenoszę mam 1000 km, obejrzałem już kilka domów - do tej pory bez sukcesów. Zacząłem się interesować domami, które będą wymagały trochę wkładu finansowego i pracy, Trafiłem na taką ofertę, szukam dosyć długo informacji na temat tej "tradycyjnej" metody budowy - mur trójwarstwowy ze styropianem. Czy ta technologia ma jakieś ogromne wady? To ogłoszenie jest bardzo atrakcyjne cenowo, biorąc pod uwagę lokalizację i wielkość działki, jednak wisi już prawie 3 miesiące, co budzi moje wątpliwości i pozbawia chęci na kolejną 1000-kilometrową podróż. Na ostatnich zdjęciach widać ściany z zewnątrz. W skrócie - co jest z tym domem nie tak?

    https://tryszczyn.nieruchomosci-onli.../22310355.html

    Z góry dziękuję za wszelkie porady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    Najlepiej wynajmij miejscowego rzeczoznawcę - obejrzy wyda opinię będziesz wiedział co i jak.
    Nie podoba mi się to co napisał w ofercie :
    "Pomiędzy cegłami styropian 12."
    patrząc na odległość lica elewacji do okna, oraz grubość ściany w kuchni do okna - nie ma szans aby tam było 12 cm styropianu- może by chciał ale brak cm.
    Dom ma bardzo dużo mostków cieplnych co widać po elementach betonowych wychodzących ze ścian, trzeba wykonać elewacje , i na pewno ocieplić ten dom, dodatkowo kapitalny remont góry(brak jakichkolwiek zdjęć) cena prawie 600 tyś to dość dużo.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pomoc. Tak jak podejrzewałem główny problem jest z tym trójwarstwowym murem i jakością wykonania ścian. Zapewne dlatego dom w tak atrakcyjnej okolicy nie jest sprzedany przez tak długi czas. Chętnie dołożyłbym co najmniej 150 tysięcy na remont, ale otrzymałem już opinie, że tak budowany dom, bez elewacji od nowości może być zawilgocony, konkretnie cegła. Nie wiem na ile w tym prawd, jednak po Twojej opinii raczej odpuszczam i eh, szukam dalej.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ogrzewanie tego to prawdopodobnie majątek, z tego co piszą to do skończenia piętro i elewacja, trochę będzie trzeba dołożyć. Jak za dom na jakiejś wiosce w kujawsko-pomorskim wcale atrakcyjności cenowej nie widzę.
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 02-05-2021 o 21:50
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #5

    Domyślnie

    Atrakcyjność wynika z bliskości Bydgoszczy, dużej działki, drogi ekspresowej w pobliżu. Wbrew pozorom, jeśli ten dom by się do czegoś nadawał, to cena jest bardzo atrakcyjna pod względem lokalizacji.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Landara z przemarzającymi ścianami, dlatego ściany malowane na ciemno. Styropian w "warstwowych" ścianach to ściema na 99%.
    Jeśli jest - to 5cm.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 02-05-2021 o 21:57 Powód: Jeśli...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy to nie jest to samo ogłoszenie?
    https://tryszczyn.nieruchomosci-onli.../22307014.html
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  8. #8

    Domyślnie

    Nurek_ - zgadza się, to samo.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Bingo!

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, poczekam aż zejdzie z ceny do 400 tys. a w miedzy czasie kontynuuję poszukiwania.

  11. #11

    Domyślnie

    Fajny śmietnik za 800 tys., albo więcej po remoncie.
    Buduj, a jak potrzebujesz na już, to kup za 70 tys nowy domek holenderski, który po wybudowaniu właściwego sprzedasz.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 02-05-2021 o 22:22

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Niby 250m2 - a "salon" 22m2, pokoiki po 10-13m2, "duża" łazienka 3,8m2.
    Zawsze mnie irytuje, że w ogłoszeniach mało kto wrzuca chociaż szkic układu pomieszczeń - ale wygląda to na malutkie mieszkanie z ogromnymi przestrzeniami pomocniczymi. Które nie wiadomo po co trzeba ogrzewać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony