dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie garażu 18m2

    Witam. Piszę do Państwa z prośbą pomocy odnośnie dogrzania garażu. Mam garaż murowany 18m2 z wylewka nieocieplany . Z lewej prawej i tylnej stronie przylegają inne garaze. Przy temperaturach w okolicy 0st utrzymuje sięw garażu temp. Około 10st. Garaż służy mi jako mały warsztat i porządne jest żeby utrzymywała się cały czas temperatura około 16-18st. Myślę że przez wiosnę i lato raczej nie będzie większego problemu. Bardziej myślę na zapas nad jesienią i zimą. Czy jesteście Państwo w stanie zaproponować jakieś rozwiązanie? Myślę nad jakimś energooszczędnym grzejnikiem elektrycznym / olejowym z termostatem żeby sam się włączał i wyłączał. Jakiej musiałby być mocy? Co możecie polecić? Jakie będą orientacyjne koszta miesięczne (w zimę) przyjmując że temp miałaby utrzymywać się codziennie dzien/noc? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. P. S- im tańsze rozwiązanie tym lepsze

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak energooszczędny grzejnik elektryczny. Do wyprodukowania określonej ilości ciepła każdy pobierze tyle samo prądu.

    Można założyć klimę z funkcją grzania - większy koszt na starcie, ale miesięczne koszty nie powinny być duże.
    Jeśli klima jest za droga, to zostaje grzejnik elektryczny.
    Jeśli nie byłoby konieczne utrzymywanie temperatury również wtedy kiedy nie ma cię w warsztacie to możesz pomyśleć nad ogrzewaniem nadmuchowym - jakaś farelka albo nagrzewnica. Nadmuchowe ma tą zaletę że szybko nagrzewa pomieszczenie.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Enegrooszczędny - miałem na myśli taki, aby zużywał stosunkowo mało prądu poprzez sterowanie (załączanie/wyłączanie). Myslałem jeszcze nad promiennikiem ciepła. Jeżeli chodzi o taniość - to nie mam na mysli tutaj dodatkowych 10 zł / mc z racji grzejnika. Chciałbym przy takim pomieszczeniu zamknąć się w około 100 zł za samo miesięczne działanie ogrzewania - czy jest to realne ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shax89 Zobacz post
    Chciałbym przy takim pomieszczeniu zamknąć się w około 100 zł za samo miesięczne działanie ogrzewania - czy jest to realne ?
    Ile płacisz za kWh prądu? Jaka taryfa?

    Ile czasu i jaką temperaturę chcesz utrzymywać? Jeżeli faktycznie cały czas (również jak Cię nie ma) ma być 16*+, to za stówkę miesięcznie nawet klimą nie ogrzejesz nieocieplonego garażu.

    Najtaniej w używaniu z elektrycznych urządzeń wyjdzie klima. Na drugim miejscu promienniki podczerwieni. Najgorzej grzejnik konwektorowy czy farelka. Za to ranking kosztów zakupu dokładnie odwrotny.
    Pytanie też, jaką moc możesz pobrać z gniazdka? Żeby się nie okazało, że jak na raz włączy się grzejnik i wiertarka czy szlifierka kątowa, to wybije bezpiecznik.

    Czy masz możliwość montażu kozy?

  5. #5

    Domyślnie

    Taryfa G11. moc przyłączeniowa 4kW. Też myślałem nad kozą i nie wiem czy nie wrócę do tego pomysłu - bo liczyłem na koszta koło 100 zł mc na ogrzewanie garażu w zimie. Więcej to średnio mi się opłaca. Dziękuję za pomoc - będę myślał dalej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony