dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_med Zobacz post
    Z tego co się orientuję to po czytaniu w necie mam dach 4 spadowy i budowę jętkowo-płatwiowa. Jest membrana, wydaje się być cała..
    Zamiast wzmacniać krokwie przy wymianie pokrycia zrobiłbym pełne deskowanie, bo membranę i tak będziesz musiał zrywać przy wzmacnianiu ale nawet załóżmy że nie będziesz wzmacniał krokwi to przy wymianie pokrycia będzie nieuniknione jej uszkodzenie.
    Tak więc podsumowując temat, zrób pełne deskowanie bez wzmacniania krokwi, będzie dobrze.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ale to Ty tak sądzisz i nie skąd takie założenia o jakich piszesz nie znając szczegółów, jest takie coś jeszcze jak rękojmia ale choćby nawet tego nie było to domniemywasz ile deweloper dał gwarancji nie znając tematu??
    Sądzę, że gdyby miał gwarancję, to by pilił dewelopera, żeby doprowadził krokwie do stanu zgodnego z projektem, a nie pytał na FM jak ma to rękodzielniczo ratować i ograniczać wydatki.

    Rękojmię ma wyłącznie kupujący. Więc ktoś, kto kupił dom nie ma uprawnień, do dochodzenia rękojmi od producenta blachy. Z przechodzeniem gwarancji jest różnie. Ale tu i tak gwarancji na 99,99% na blachę już nikt nie ma.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rękojmię ma wyłącznie kupujący. Więc ktoś, kto kupił dom nie ma uprawnień, do dochodzenia rękojmi od producenta blachy. Z przechodzeniem gwarancji jest różnie. Ale tu i tak gwarancji na 99,99% na blachę już nikt nie ma.
    Dalej nie czytasz uważnie. Pisałem o rękojmi od dewelopera a jeżeli taka by udzielił to na cały dom a nie tylko np na tynki czy posadzkę, a wtedy kupujące już mało interesuje co deweloper zrobi np z wadliwym pokryciem dachowym skoro udzielił rękojmi.

  4. #24

    Domyślnie

    A czy deskowanie nie obciąży dodatkowo konstrukcji o którą się w sumie najbardziej obawiam? Czy te krokwie 14x7 to "normalne" pod blachodachówkę?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_med Zobacz post
    A czy deskowanie nie obciąży dodatkowo konstrukcji o którą się w sumie najbardziej obawiam? Czy te krokwie 14x7 to "normalne" pod blachodachówkę?
    Nie ma obawy, przecież na więźby o takim przekroju też wykonuje się pełne deskowanie.

  6. #26

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc i trochę uspokojenie bo tak jak zobaczyłem te krokwie, że cieńsze to pomyślałem, że przy zmianie się wzmocni, w sumie dom już trochę stoi...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony