dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Czy da się wymienić/wzmocnić krokwie bez zniszczenia zabudowy gk?

    Dzień dobry! Wraz ze zmianą poszycia (blacha) chciałbym wzmocnić konstrukcję dachu (okazało się, że deweloper istotnie odchudził więźbę). Jest to dom z poddaszem użytkowym. Czy wzmocnienie krokwii/ wymiana na grubsze jest możliwa bez zniszczenia zabudowy z g-k? Będę wdzięczny za informację. Muszę zaplanować wydatki...

  2. #2

    Domyślnie

    A jak sądzisz?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem, pytam, może da się dokręcic wzmocnienia do istniejących krokwii z boku po wyjęciu wełny?

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie że da się wzmocnić krokwie, między innymi w ten sposób co opisałeś.

  5. #5

    Domyślnie

    Bo wychodzi, że miały być krokwie 18 cm a są 14 cm... tyle, że na dachu blacha a w projekcie dachówka

  6. #6

    Domyślnie

    Ile lat ma ten dom??? I jaki jest powód zmiany pokrycia?
    Deweloper świadomie i z premedytacją to zrobił bo gdyby dał dachówkę to więźba by się zapadła. On z góry założył że będzie blacha i taką też zrobił więźbę, pod blachę.
    W takim przypadku nie widzę powodu aby wzmacniać więźbę, no chyba że krokwie są zbutwiałe czy popękane.

  7. #7

    Domyślnie

    Dom 10 letni blacha wypłowiała, brzydka, nierówna (odstają arkusze) krokwie zdrowe, zastanawiam się czy nie wzmocnić więźby "przy okazji" bo nie wiem czy te 14 wystarcza, nie mam doświadczenia, niby wewnątrz tylko ze 2 pęknięcie na gk

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_med Zobacz post
    Dom 10 letni blacha wypłowiała, brzydka, nierówna (odstają arkusze) krokwie zdrowe, zastanawiam się czy nie wzmocnić więźby "przy okazji" bo nie wiem czy te 14 wystarcza, nie mam doświadczenia, niby wewnątrz tylko ze 2 pęknięcie na gk
    Co najmniej 15 lat gwarancji ma blacha więc jeżeli tak się dzieje z dachem to ja bym go reklamował najpierw u dewelopera. Możesz przy okazji ustalić czy deweloper nie dopuścił się oszustwa odchudzając więźbę nie wnosząc wzmianki w projekt. Jeżeli w projekcie nie ma wzmianki o zmniejszeniu przekroju to deweloper wraz z kierownikiem dopuścili się potwierdzenia nieprawdy.
    Te krokwie dokładnie jaki maja przekrój, 14 cm X ????

  9. #9

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Co najmniej 15 lat gwarancji ma blacha więc jeżeli tak się dzieje z dachem to ja bym go reklamował najpierw u dewelopera.
    ROTFL.
    Dasz linka do tej karty gwarancyjnej? Idę o zakład, że góra po trzech latach się skończyła. A może już po roku.
    Do tego gwarancję ma nabywca blachy (czyli deweloper). A sam udziela na całość - wątpię, by dłużej niż na trzy lata.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ROTFL.
    Dasz linka do tej karty gwarancyjnej? Idę o zakład, że góra po trzech latach się skończyła. A może już po roku.
    Do tego gwarancję ma nabywca blachy (czyli deweloper). A sam udziela na całość - wątpię, by dłużej niż na trzy lata.
    Przecież ja nie mam karty gwarancyjnej, ba nawet nie wiem jaka to blacha ale jak sam to słusznie zauważyłeś gwarancję powinien mieć deweloper i dlatego napisałem aby autor zwrócił się do niego w tej sprawie.
    Co to miało znaczyć -ROTFL?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przecież ja nie mam karty gwarancyjnej
    Żadnej? Tekst Co najmniej 15 lat gwarancji ma blacha zabrzmiał, jakbyś oczytał się w gwarancjach na blachę i znał ich warunki.
    Czy żadnej nie czytałeś, a "wiedzę" opierasz na reklamach?

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Co to miało znaczyć -ROTFL?
    klik

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żadnej? Tekst Co najmniej 15 lat gwarancji ma blacha zabrzmiał, jakbyś oczytał się w gwarancjach na blachę i znał ich warunki.
    Czy żadnej nie czytałeś, a "wiedzę" opierasz na reklamach?



    klik
    Chłopie miałeś przygodę z budowlanką a zachowujesz się jak laik, być może ta przygoda była zbyt krótka że nie wiesz takich rzeczy.
    Nie jest tajemnicą żadną że na blachy producenci udzielają gwarancji od 10 do nawet 30 lat i to żadna treść reklam.
    Natomiast co to jest ROTFL to wiem, pytałem się co to ma oznaczać w stosunku do mojego posta bo związku żadnego nie widzę.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie jest tajemnicą żadną że na blachy producenci udzielają gwarancji od 10 do nawet 30 lat i to żadna treść reklam.
    Oczywiście. Udzielają. Tylko mają takie, dla przykładu, zapisy:

    Ruukki zastrzega sobie prawo do dokonania inspekcji uszkodzonego Produktu na miejscu i naprawienia zaobserwowanej wady poprzez dostarczenie farby naprawczej, pomalowanie lub wymianę uszkodzonego elementu/ów na inny produkt lub zwrot Kupującemu całości lub części wartości wadliwego Produktu . Prawo wyboru sposobu naprawienia przysługuje Ruukki.
    Arkusze są wymieniane tylko w przypadkach, kiedy rdzewienie spowodowało przecieki arkusza.
    9. W przypadku gdy Wyrób używany jest jako zewnętrzne pokrycie dachowe, to na powierzchni tego pokrycia obowiązkowo muszą być zamontowane śniegołapy lub bariery śniegowe produkowane przez Gwaranta.
    10. Montaż Wyrobu nastąpił zgodnie z polskimi normami, sztuką budowlaną, instrukcją montażu i zaleceniami Gwaranta, nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu.
    [...]
    14. Gwarancja obowiązuje pod warunkiem wykonywania przeglądu i konserwacji dachu przez właściciela pokrycia dachowego. W celu zapobieżenia gromadzeniu się zanieczyszczeń mogących wpływać niekorzystnie na wygląd powierzchni pokrycia dachowego, należy zapewnić ich naturalne oczyszczanie dzięki opadom atmosferycznym. Niezależnie od naturalnego oczyszczania powierzchni dachowej w okresach co najmniej 1 raz na 2 lata należy dach umyć wodą z użyciem środków myjących o neutralnym PH. Przeprowadzona konserwacja dachu ( umycie wodą z użyciem środków) winna zostać odnotowana na otrzymanym odcinku karty gwarancyjnej oraz winna być potwierdzona poprzez wystawienie rachunku, faktury lub paragonu.
    15. Gwarancja obowiązuje gdy powstałe uszkodzenia są wyłącznie wynikiem wady jakościowej Wyrobu i nie wynikają z normalnego użytkowania. W przypadku stwierdzenia powstania miejscowych ognisk korozji, miejsca te będą niezwłocznie zabezpieczane przez uprawnionego z gwarancji warstwą farby ochronnej.
    16. Gwarancja ma zastosowanie, gdy część reklamowana stanowi minimum 5% całkowitej powierzchni zakupionego Wyrobu.
    17. Gwarancja nie obejmuje strony wewnętrznej blachy, ze względów technicznych i technologicznych.
    20. Po zakończonym okresie zimowym należy spryskać dach jednym z dostępnych i nieagresywnych myjących środków oraz spłukać. Szczególną uwagę należy zwrócić aby mech i osad z komina nie zalegał na powierzchni pokrycia
    21. Występujące zjawisko porastania dachu mchem, pleśnią lub glonami (w szczególności na blachach z powłoką matową) jest procesem naturalnym i zależnym od okoliczności środowiskowych (drzewa, cień, strona północna, stawy). Zalecamy systematyczne mycie dachu.
    22. Potencjalny problem „korozyjnego pełzania brzegów”, którego nie obejmuje gwarancja jest procesem naturalnym dla stali ocynkowanej ogniowo narażonej na działanie czynników zewnętrznych. Objawia się rdzewieniem krawędzi i nie jest w żadnym przypadku powiązany z nieodpowiednią jakością
    Czyli w praktyce gwarancji nie masz

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oczywiście. Udzielają. Tylko mają takie, dla przykładu, zapisy:









    Czyli w praktyce gwarancji nie masz
    A Ty sądzisz że ja od pługa oderwany??
    Czytałeś uważnie co napisałem wcześniej?? A napisałem bardzo ciekawą rzecz a mianowicie
    to ja bym go reklamował najpierw u dewelopera
    jak sam to słusznie zauważyłeś gwarancję powinien mieć deweloper i dlatego napisałem aby autor zwrócił się do niego w tej sprawie.
    Sądzisz że nie znam tych kruczków gwarancyjnych? To za mało mnie znasz.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Sądzisz że nie znam tych kruczków gwarancyjnych? To za mało mnie znasz.
    Tak sądzę po tym, że uważasz, że właściciel ma gwarancję na dach fafdziesiąt lat. Ma na góra trzy lata od dewelopera. A deweloper dachu nie mył, nie robił corocznych przeglądów i wielu innych wymogów nie dopełnił, żeby mieć jakąkolwiek gwarancję - co zresztą go to obchodzi. Sprzedał dom, czas gwarancji na to co sprzedał minął - pozamiatane.

  17. #17

    Domyślnie

    Tak czy siak to chyba warto wzmocnić przy wymianie? Nie wiem czy będę miał chęci i czas na "zabawę" w sad... te 14x7 krokwie już niby chwilę wytrzymały chociaż wolałbym mieć jak w projekcie ale nie niszcząc całkiem całego dachu... ciekawe jak firmy sobie radzą w takich przypadkach i czy są na to jakieś sposoby ? Dołożenie krokwii? Wymiana po jednej?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak sądzę po tym, że uważasz, że właściciel ma gwarancję na dach fafdziesiąt lat. Ma na góra trzy lata od dewelopera. A deweloper dachu nie mył, nie robił corocznych przeglądów i wielu innych wymogów nie dopełnił, żeby mieć jakąkolwiek gwarancję - co zresztą go to obchodzi. Sprzedał dom, czas gwarancji na to co sprzedał minął - pozamiatane.
    Ale to Ty tak sądzisz i nie skąd takie założenia o jakich piszesz nie znając szczegółów, jest takie coś jeszcze jak rękojmia ale choćby nawet tego nie było to domniemywasz ile deweloper dał gwarancji nie znając tematu?? wróżbita z Ciebie czy co??
    Czy autor tematu zwróci się do dewelopera czy nie to już mało istotne dla mnie, Ja mu doradziłem jak może coś ugrać na swoją korzyść a Ty wychodzisz z czarnym scenariuszem wyssanym na domniemaniach.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_med Zobacz post
    Tak czy siak to chyba warto wzmocnić przy wymianie? Nie wiem czy będę miał chęci i czas na "zabawę" w sad... te 14x7 krokwie już niby chwilę wytrzymały chociaż wolałbym mieć jak w projekcie ale nie niszcząc całkiem całego dachu... ciekawe jak firmy sobie radzą w takich przypadkach i czy są na to jakieś sposoby ? Dołożenie krokwii? Wymiana po jednej?
    Ten przekrój krokwi jest dobry pod lekkie pokrycie. Gdybyś chciał zamienić blachę na dachówkę to wtedy musiałbyś wzmacniać. A powiedz jeszcze czy na tym dachu jest pełne deskowanie czy membrana (choć znając podejście deweloperów obstawiam że membrana).
    Wzmacniając krokwie pozostaje Ci tylko dołożyć z boku deskę o szerokości krokwi - 14 cm i grubości np 4 cm ale i tak nie wzmocnisz jej w całości bo zapewne są tam kleszcze albo jętki więc tylko wzmocnisz odcinek od okapu do jętek lub kleszczy.

  20. #20

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to po czytaniu w necie mam dach 4 spadowy i budowę jętkowo-płatwiowa. Jest membrana, wydaje się być cała..

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony