dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Chudziak pod fundamenty zalany wodą deszczową

    Witam,

    budowę domu rozpocząłem od wykonania opinii geotechnicznej, która wykazała proste warunki gruntowe chociaż budynek posadowiony będzie na glinach. Fundamenty budynku (ławy i ściany monolityczne) będą w warstwie glin piaszczystych plastycznych.

    Po wykonaniu wykopu nie zaobserwowałem sączeń w glinie - było sucho. Dodatkowo kierownik budowy nakazał zasypać dół wykopu niewielką ilością piasku. Piasek został delikatnie zagęszczony pod chudziakiem (w opinii geologicznej nic nie było o zagęszczaniu). Następnie przystąpiono do wykonania szalunku i wylany został chudziak B-10 przywieziony z betoniarni (piątek po południu). Następnego dnia wieczorem chudziak był już twardy. Niestety w niedzielę rano zaczęła się ulewa. Deszcz padał przez cały dzień bez przerwy i zalał wykop tak jak na załączonych zdjęciach.

    Proszę o poradę co w takiej sytuacji zrobić, żeby budynek w przyszłości nierówno nie osiadał. Czy wypompowanie wody wystarczy. Jestem już umówiony z kier bud. i geologiem wykonującym badanie. Jeżeli będzie potrzeba, to jestem w stanie zerwać cały chudziak / szalunki i wykonać wszystko raz jeszcze po wcześniejszym osuszeniu / pogłębieniu wykopu. Proszę o porady co w takiej sytuacji zrobić.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4240.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	455408   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4235.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	455409  

  2. #2

    Domyślnie

    Poczekać aż wyschnie albo odpompować trochę wody dla przyspieszenia, sprzątnąć i robić dalej.
    Po to jest m.n. chudziak abyś teraz miotełką zamiótł i miał czysto.

  3. #3

    Domyślnie

    Pisząc że wykop został zalany przez ulewę całodniową spodziewałem się innych zdjęć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Poczekać aż wyschnie albo odpompować trochę wody dla przyspieszenia, sprzątnąć i robić dalej.
    Po to jest m.n. chudziak abyś teraz miotełką zamiótł i miał czysto.
    Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Pisząc że wykop został zalany przez ulewę całodniową spodziewałem się innych zdjęć
    Innych zdjęć, tzn. jakich? W tym przypadku dokładnie tak jest, niestety. Mam dylemat, czy glina pod chudziakiem nie uplastyczni się. Co Pan o tym sądzi?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie widziałeś zalanych wykopów.
    Rozumiem że się martwisz ale najlepiej odwołaj geologa bo normalnie przy takim "zalaniu" To robi się dalej, tak jak pisze Tolo

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. To prawda- nie mam doświadczenia z zalanymi wykopami. W takim razie wypompujemy wodę i działamy dalej. Jeszcze raz dzięki za porady! Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony