dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Sufit podwieszany do stropu wiazarowego hałasuje na wietrze

    Witam,
    nie wiem czy to dobry dział, pośrednio powiązany ze stropem ale również z wykończeniem.

    Wykonałem sufity podwieszane w nowym domu, mieszkamy od pół roku i dokucza nam czasami hałas tego sufitu, jest to dźwięk jakby pracowały profile CD60, jak mocniej dmuchnie, jak jest przeciąg w pokoju, słychać metaliczne stuknięcia. Konstrukcja następująca : do dolnego pasa wiązarów zamontowałem wieszaki obrotowe knauf na prętach z oczkiem, do tego profile CD60 zapięte na tych wieszakach i oparte na profilach obrysowych,a pod tymi profilami na krzyż drugie profile CD60 włożone w obrysówkę i zapięte do górnych CD60 łącznikami krzyżowymi. Do dolnych profli przyklejona folia izolacyjna i płyty GK. Izolacja wyglądała następująco: pomiędzy belki wiązarów mocowałem na sznurkowaniu wełnę 15cm, później na górę tej wełny (na górę wiązarów), położyłem drugą warstwę wełny bo tak było wygodniej i tak zatwierdził kierownik, przez to została pustka powietrzna między profilami a wełną około 10cm. Mam wrażenie, że przez to, że profile nie są otulone wełną mogą hałasować i może powstawać przeciąg w tej pustce powietrznej, tylko teraz pytanie, jak to poprawić, bo dom wykończony i zamieszkały.... Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1221 Zobacz post
    Witam,
    nie wiem czy to dobry dział, pośrednio powiązany ze stropem ale również z wykończeniem.

    Wykonałem sufity podwieszane w nowym domu, mieszkamy od pół roku i dokucza nam czasami hałas tego sufitu, jest to dźwięk jakby pracowały profile CD60, jak mocniej dmuchnie, jak jest przeciąg w pokoju, słychać metaliczne stuknięcia. Konstrukcja następująca : do dolnego pasa wiązarów zamontowałem wieszaki obrotowe knauf na prętach z oczkiem, do tego profile CD60 zapięte na tych wieszakach i oparte na profilach obrysowych,a pod tymi profilami na krzyż drugie profile CD60 włożone w obrysówkę i zapięte do górnych CD60 łącznikami krzyżowymi. Do dolnych profli przyklejona folia izolacyjna i płyty GK. Izolacja wyglądała następująco: pomiędzy belki wiązarów mocowałem na sznurkowaniu wełnę 15cm, później na górę tej wełny (na górę wiązarów), położyłem drugą warstwę wełny bo tak było wygodniej i tak zatwierdził kierownik, przez to została pustka powietrzna między profilami a wełną około 10cm. Mam wrażenie, że przez to, że profile nie są otulone wełną mogą hałasować i może powstawać przeciąg w tej pustce powietrznej, tylko teraz pytanie, jak to poprawić, bo dom wykończony i zamieszkały.... Pozdrawiam
    I co poradziłeś sobie? Bo ja mam ten sam problem, co dmuchnie na dworzu to u mnie caly sufit na piętrze skrzypi jakby się miał roztrzaskać za chwilę...
    Widzę że w tej dziedzinie nie wiele forum ma do zaoferowania.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Co jest na górze. Poddasze nieużytkowe, strych?
    Ocieplenie pomiędzy krokwiami jest?
    Co z łączeniem ocieplenia elewacji z dachem?

    Gdzieś musi być mostek cieplny. Skoro wieje to tworzy się podciśnienie i próbuje wessać konstrukcję otuloną folią.

    Wieszaki obrotowe te z oczkiem i sprężyną to błąd bo sufit wisi pod swoim ciężarem więc jeśli wiatr ruszy folię to także całą konstrukcję która skrzypi.
    Wieszaki Płaskie ES 60 lub grzybkowy L byłby tu lepszy.
    Poza tym sama więźba może przy wietrze pracować więc nawet mikro - ruchy krokwi i wiązarów spowodują tarcia metalu o metal, skrzypienia.

    Wełna leżąca na profilach trochę by to zawsze wytłumiła.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie Udało się rozwiązać?

    Cytat Napisał maciek1221 Zobacz post
    Witam,
    nie wiem czy to dobry dział, pośrednio powiązany ze stropem ale również z wykończeniem.

    Wykonałem sufity podwieszane w nowym domu, mieszkamy od pół roku i dokucza nam czasami hałas tego sufitu, jest to dźwięk jakby pracowały profile CD60, jak mocniej dmuchnie, jak jest przeciąg w pokoju, słychać metaliczne stuknięcia. Konstrukcja następująca : do dolnego pasa wiązarów zamontowałem wieszaki obrotowe knauf na prętach z oczkiem, do tego profile CD60 zapięte na tych wieszakach i oparte na profilach obrysowych,a pod tymi profilami na krzyż drugie profile CD60 włożone w obrysówkę i zapięte do górnych CD60 łącznikami krzyżowymi. Do dolnych profli przyklejona folia izolacyjna i płyty GK. Izolacja wyglądała następująco: pomiędzy belki wiązarów mocowałem na sznurkowaniu wełnę 15cm, później na górę tej wełny (na górę wiązarów), położyłem drugą warstwę wełny bo tak było wygodniej i tak zatwierdził kierownik, przez to została pustka powietrzna między profilami a wełną około 10cm. Mam wrażenie, że przez to, że profile nie są otulone wełną mogą hałasować i może powstawać przeciąg w tej pustce powietrznej, tylko teraz pytanie, jak to poprawić, bo dom wykończony i zamieszkały.... Pozdrawiam
    Jamam ten sam problem. Z tym ze mam wdmuchaną celulozę. Zdjęcie płyt odpada

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony