dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Docieplenie wnętrza - pytanie czy można

    Witajcie,

    Stoję przed remontem wiatrołapu w którym chce zerwać stara boazerię, a zastąpić ją płytami gk. Chciałem docieplić pomieszczenie wełną mineralną o gr. 5cm. Pomieszczenie te jest jakby "przyklejone" do budynku. Sam budynek nie jest ocieplony natomiast te pomieszczenie od zewnątrz jest ocieplone styropianem o gr. 10cm. W środku jest ogrzewanie. Czy w takim przypadku kiedy jest już zastosowany styropian od zewnątrz można docieplić wnętrze wełna ? Czy będzie skraplać się woda? I nie należy tak wykonywać ?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tom_

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie wiem jak zachowa sie wełna ale stare budynki ociepla sie od środka np tzw ciepłym tynkiem

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morcinek92 Zobacz post
    Witajcie,

    Stoję przed remontem wiatrołapu w którym chce zerwać stara boazerię, a zastąpić ją płytami gk. Chciałem docieplić pomieszczenie wełną mineralną o gr. 5cm. Pomieszczenie te jest jakby "przyklejone" do budynku. Sam budynek nie jest ocieplony natomiast te pomieszczenie od zewnątrz jest ocieplone styropianem o gr. 10cm. W środku jest ogrzewanie. Czy w takim przypadku kiedy jest już zastosowany styropian od zewnątrz można docieplić wnętrze wełna ? Czy będzie skraplać się woda? I nie należy tak wykonywać ?
    Nie należy ocieplać od wewnątrz jeżeli jest ocieplenie zewnętrzne. Można ewentualnie zastosować tzw. ciepły tynk dla poprawy odczucia. Piszesz o ścianach a ważniejszy jest dach/strop i tam należy się przyjrzeć oraz zlikwidować mostki na ościeżach okien/drzwi. No i oczywiście jakość i szczelność stolarki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony