dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocena wykonania studni

    Witam, w tym tygodniu wykonano u mnie studnie - rura 160. Po 28 metrach napływ wody byl 460 l/godzinę i wiercili dalej kończąc na 30 metrach - napływ wody wskazany na 600 litrów na godzinę. Na pytanie czy to wystarczy dla domu odpowiedzieli, że tak i wody nie braknie. Pozostawili pompę do oczyszczania nakazując włączanie na 15 minut co 2 godziny. Pompa z moich obliczeń pompuje 200 litrów w 4 minuty. Zostawiłem włączoną dłużej celem sprawdzenia i po 25 minutach nagle wypływ wody zwalnia i zaczyna się dławić co mnie zaczęło martwić i pompę wyłączyłem. wynika z tego, że studnia wolniej się napełnia niż działa pompa. Lustro wody natychmiast się obniża po włączeniu pompy i dopływa do góry po około 1,5 godziny.

    Poszukałem w Internecie, że minimalna wydajność powinna być 1000 l / godzinę. Czy oceniając powyższe mam się czym martwić ?
    Ostatnio edytowane przez ultralegera ; 03-05-2021 o 21:40

  2. #2

    Domyślnie

    Rób jak ci kazali , czy woda jak złamałeś nakazy była krystalicznie czysta?

    Jak wody "zabrakło" i pompa ssała dalej to wyobraź sobie co działo się w tej rurze w warstwie wodonośnej .,..jak pompa zasysała mniejsze ziarna piachu i zanieczyszczeń tworząc wokół rury warstwę znacznie szczelniejszą niż przed twoim eksperymentem.
    Tak masz czym się martwić !! Wrócą to przyznaj się do swojej "zbrodni"
    A przy pompie zainstaluj tylko taką jaką zalecają w papierach albo słabszą.
    Jak boisz się przyznać to wlej tam beczkowóz wody w tą studnię

  3. #3

    Domyślnie

    Woda po upływie 15 minut była względnie czysta, nie leciał piasek. Proszę o informację czy to co mam można nazwać studnią. Wydaje mi się, że skoro wydajność pompy to 3 m3/godzinę a woda leciała ponad 25 minut to wydajność studni jest większa niż 600 l/godzinę. Dodam, że próba była robiona wg schematu 25 minut praca pompy, godzina przerwy w której studnia się napełnia, 25 minut pracy pompy, godzina przerwy itd.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, nikt z Panów nic nie podpowie?
    Ostatnio edytowane przez ultralegera ; 07-05-2021 o 08:44

  5. #5

    Domyślnie

    powinieneś dostać od wykonawcy studni papierek co i jak z wydajnością studni, z zaleceniem siły pompy etc. Jak nie dostałeś to firma krzak i pretensje do siebie.
    Z tego co piszesz wynika że dostajesz w ciągu 4 minut 200 l wody . Masz basen o pojemności kilkunastu kubików i po każdym skorzystaniu spuszczasz i mapełniasz na nowo.
    "Woda po upływie 15 minut była względnie czysta, nie leciał piasek. Proszę o informację czy to co mam można nazwać studnią. Wydaje mi się, że skoro wydajność pompy to 3 m3/godzinę a woda leciała ponad 25 minut to wydajność studni jest większa niż 600 l/godzinę. Dodam, że próba była robiona wg schematu 25 minut praca pompy, godzina przerwy w której studnia się napełnia, 25 minut pracy pompy, godzina przerwy itd."

    To jaka ilość wody w chałupie cie zadowalałaby, jesteś waleniem ? Jak piszesz na klawiaturze płetwami?


    Masz dostać od studniarzy wypis z określeniem wydajności pompy i jakości wody kupujesz hydrant/pompę o takowej LUB MNIEJSZEJ wydajności montujesz ze zbiornikiem tych 200 l czy nawet kubika. No chyba że dalej chcesz mieć zbiornik o poj 20 kubików ( kto bogatemu zabroni)

    I to wszystko
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 07-05-2021 o 10:44

  6. #6

    Domyślnie

    no może za ostro było
    Warstwa wodonośna to nie jak niektórym się jarzy strumień wody w jakowymś tunelu . TO WARSTWA PIACHU żwiru z wodą. Dlatego budowano studnie kopane o określonej pojemności samej studni.

    Dlatego studniarze mimo że woda była "Po 28 metrach napływ wody byl 460 l/godzinę i wiercili dalej kończąc na 30 metrach " po to aby pompę zapuścić te kila metrów pod lustrem wody a ten metr dwa nad dnem studni zatem pompę masz zawiesić na tych 28 m. W ten sposób twoja pompa ma do wypompowania " zapasik" poziom lustra wody po ustabilizowaniu ( sznurkiem z ciężarkiem sprawdzasz na jakiej głębokości - plusk słyszysz, albo luz na sznurku wyczuwalny) odejmujesz głębokość zawieszenia pompy I masz wysokość słupa wody tą mnożysz przez powierzchnię przekroju rury tu fi 160 i masz ilość wody do swojej dyspozycji natychmiast. Pompując dalej tworzysz tzw lej depresyjny- twoja pompa wysysa wodę z otoczenia pompa ciężko pracuje , a studnia powoli zamula się.

    W sumie masz DOBRĄ STUDNIĘ!!
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 07-05-2021 o 10:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony