dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Elastyczna rura PEX do ogrzewania ściennego

    Proszę o pomoc w wyborze rury do ogrzewania ściennego. Zależy mi aby była to rura elastyczna, łatwa do gięcia, temperatura do 90 stopni, tak aby ewentualnie w razie potrzeby można pod nią podpiąć grzejniki. Dodatkowo, żeby narzędzia montażowe typu zaciskarka były w przystępnej cenie. Myślałem o rurze Herz, ale nie wiem czy łatwo się kształtuje.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Proponuje rury pert np.kan-term blue fluor temp.pracy do 70 stopni chwilowo chyba 100stopni do wyższych temp.chyba nie potrzeba.

  3. #3

    Domyślnie

    Identyczna jak do podłogowego tez będzie dobra . układaj na siatce zbrojeniowej na płaskim. Wygodnie i szybciej będzie. A po ułożeniu i związaniu w kilka osób postawisz i przymocujesz na ścianie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Identyczna jak do podłogowego tez będzie dobra . układaj na siatce zbrojeniowej na płaskim. Wygodnie i szybciej będzie. A po ułożeniu i związaniu w kilka osób postawisz i przymocujesz na ścianie.
    Ciekawy pomysł, być może wykorzystam

  5. #5

    Domyślnie

    Dla instalacji ogrzewania ściennego polecamy dwa rodzaje rur:
    1. jednorodne, wykonane z polietylenu PE-RT o nazwie handlowej Blue Floor - Tmax=70 st. C - są elastyczne, łatwo się z nich formuje pętle ogrzewania płaszczyznowego (ściennego, podłogowego).
    2. wielowarstwowe, także wykonane z polietylenu PE-RT z wartwą aluminium tzw. alupex-y PE-RT/Al/PE-RT - Tmax = 90 st. C, także umożliwiają wygodne formowanie wężownic, zastosowanie uniwersalne tj, instalacje nisko i wysokotemperaturowe z tego tez względu ich cena może być nieco wyższa niż Blue Floor.

    Instalacja ogrzewania ściennego pracuje na niskich temperaturach, w praktyce nie przekraczających 50 st. C a nawet niżej dlatego założenie stosowania rur o wytrzymałości temperaturowej rzędu 90 st. C nie jest konieczne. Każda tworzywowa rura, projektowana dla stosowania w konkretnej temperaturze i tak posiada odpowiedni zapas "żywotności".
    Wszystkie rury marki KAN-therm produkowane są na najnowszych liniach produkcyjnych w Polsce z materiałow najwyższej jakości, rury objete są 10-letnią gwarancją.
    http://pl.kan-therm.com/

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ja właśnie robię na rurach blue flor i świetnie się na nich robi robiłem na wawinie zielony i tweetop pomarańczowy niby wszystkie z tego samego materialu i na pierwszy rzut oka to samo ale blueflor wydajie się bardziej elastyczna.

    Mam pytanie do Pana z kan- term jeśli rury przebiegają przez pomieszczenie o długości ok.10mb a pośrodku jest dylatacjia oczywiście w miejscu dylatacji peszel 30cm to nic się nie będzie działo w tym miejscu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Ja właśnie robię na rurach blue flor i świetnie się na nich robi robiłem na wawinie zielony i tweetop pomarańczowy niby wszystkie z tego samego materialu i na pierwszy rzut oka to samo ale blueflor wydajie się bardziej elastyczna.

    Mam pytanie do Pana z kan- term jeśli rury przebiegają przez pomieszczenie o długości ok.10mb a pośrodku jest dylatacjia oczywiście w miejscu dylatacji peszel 30cm to nic się nie będzie działo w tym miejscu.
    Zabezpieczenie rur grzewczych poprzez zastosowanie odcinka peszla ochronnego w miejscu wykonania dylatacji posadzki ma właśnie za zadanie zabezpieczenie tej części rury przed ewentualnymi skutkami ruchów płyt grzewczych.
    Z praktyki, zabezpiecza to w zupełności instalację ogrzewania podłogowego.
    http://pl.kan-therm.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony