dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    PS temat się wziął z tego że dostałem kosmiczne wyceny. Jedna firma oferuje poszerzenia za całość za 4900 albo zamiana na purenit i wtedy tylko 2900.
    Rzeczywiście kosmiczne wyceny. Toż to pewnie ze 20% wartości domu

    Znacznie lepiej kombinować i mieć takie kwiatki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14-skutki-bledow-montazowych-okien.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	25,8 KB
ID:	455563
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20-skutki-bledow-montazowych-okien.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	455564
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22-skutki-bledow-montazowych-okien.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	59,5 KB
ID:	455565

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Znacznie lepiej kombinować i mieć takie kwiatki:
    A nie uważasz że wrzucone zdjęcia to przykłady złego montażu okna i złej hydroizolacji ? Wiele domów widziałem, w których okna nie stały na poszerzeniach i takich rzeczy nie było.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Co masz na myśli mówiąc drzwi? Drzwi balkonowe to okna czy drzwi?
    Wszystkie rozwiązania przez które przechodzisz. Wymagają stabilnego podłoża z obydwu stron, więc nie może tam być XPS ani zwykłego parapetu.

    Tylko w jednej ofercie miałem wyszczególnioną cenę poszerzenia ze wzmocnieniem - 51 zł/mb netto przy wysokości 12cm. Ostatecznie wybrałem tańszą ofertę - być może poszerzenie było jeszcze tańsze. Więc nie jest to jakiś powalający koszt.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 07-05-2021 o 08:48

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post

    Pytam, bo takie poszerzenia to dla mnie zabójczy koszt - mam sporo okien, łącznie około 18 mb (razem z drzwiami wejściowymi). Na pewno wyjdzie to kilka dobrych tysięcy. Obawiam się, że nigdy takie coś mi się nie zwróci.
    Poszerzenia czy podwalinę z XPS/Klinarytu stosuje się dla prawidłowego rozwiązania a nie dlatego, że ma się zwrócić. Na etapie projektowania należało brać koszt pod uwagę.
    Moim zdaniem BK czy jakiś inny bloczek pod wysokie ciężkie okno do posadzki, a tym bardziej pod drzwi to nie jest prawidłowy montaż. Bloczki są kruche i pod obciążeniem progu po latach mogą pękać co może niegatywnie wpłynąć na hydroizolację. Nie tylko termika ale przede wszystkim szczelność montażu też się liczy.
    Jeśli już koniecznie zmniejszyć wymiar tego ocieplenia to na ścianie fundamentowej nadlać kilka cm betonem lub wymurować cegłą pełną. Nie wiem, czy normlany XPS klasy 500 lub 700 (zależy od wymiaru okna/drzwi) nie będzie mimo wszystko tańszy niż systemowe poszerzenia czy kombinacje z podmurowaniem, z tym że montażysta będzie miał trochę więcej roboty niż z poszerzeniem.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok, dziękuję za wszystkie wypowiedzi i chyba czas płynąć w tym temacie do brzegu.

    Interpretuję powyższe opinie, że poszerzenia nie pomogą w izolacji termicznej. Przeliczanie U raczej nie ma sensu. Ważniejszym jest jednak stabilność podłoża, szczególnie jeśli mowa o dużych oknach czy drzwiach balkonowych. Tutaj mocowanie jest dużo pewniejsze niż BK. Przy fixach można pomyśleć o BK albo o listwach przyparapetowych, które są tańsze niż poszerzenia. Rozszczelnienie połączenia spowodowane ruszaniem drzwi balkonowych może nie skończyć się zbyt przyjemnie.

    Dzięki za pomoc. Jeśli chodzi o mój skromny przypadek, to pewnie wytnę BK pod drzwiami balkonowymi. Pod fixami jeszcze nie wiem. Na pewno muszę je podciąć żeby powstawiać listwy, może też ciepłe listwy xps. Zobaczymy co powie firma montująca.

  6. #26

    Domyślnie

    Jak chcesz zostawiać BK to chyba nie odrobiłeś zadania jednak. Może warto sprawdzić innych producentów okien. Moje listwy poszerzające nie były takie drogie choć na parterze miały ze 30cm wysokości w 6 oknach balkonowych.. Być może nie są tak dobre, ale jednak dobrze sprawdzają sie finalnie .

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post

    Interpretuję powyższe opinie, że poszerzenia nie pomogą w izolacji termicznej. Przeliczanie U raczej nie ma sensu. Ważniejszym jest jednak stabilność podłoża, szczególnie jeśli mowa o dużych oknach czy drzwiach balkonowych. Tutaj mocowanie jest dużo pewniejsze niż BK. Przy fixach można pomyśleć o BK albo o listwach przyparapetowych, które są tańsze niż poszerzenia. Rozszczelnienie połączenia spowodowane ruszaniem drzwi balkonowych może nie skończyć się zbyt przyjemnie.
    Bardzo dobre wnioski.
    Chociaż ... mocowanie bezpośrednio do muru może być jeszcze pewniejsze. Szczególnie przy tak wysokich poszerzeniach trzeba zadbać o kątowniki wypierające.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony