dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wylewka samopoziom..lub nie?

    Witam serdecznie. Na wstępnie zaznaczę, że jestem żółtodziobem jeśli chodzi o temat stricte budowlany. Wiele rzeczy ogarniam sam i wychodzi to do tej pory dobrze, natomiast teraz natrafiłem na zagwozdkę. Mam pokój 7m2 w którym muszę podnieść podłogę o około 2cm. Pomieszczenie jest w bloku z żelbetu, a ja chce wyrównać podłogę tak by była na jednym poziomie z przedpokojem. Na początku chciałem położyć na tej podłodze płytę OSB i następnie na nią pianka i panele podłogowe. Pomysł wydawał się spoko do momentu mojej konsultacji z osobą która zajmuje się budowlanką i która odradziła mi OSB. Powiedziano mi żebym zrobił wylewkę samopoziomującą. Wszystko oczywiście rozbija się o koszta. Na ten pokój potrzebne byłyby 3 płyty OSB, a w obecnej sytuacji jedna kosztuje 190zł. Myślałem nad zrobieniem tej wylewki tylko czy to przypadkiem nie wyjdzie mnie jeszcze więcej? Nie wiem jaki jest stosunek worek na m2 i 1cm grubości. W posadzce było napisane, że 1 worek na 1 metr2 przy 1cm grubości. Niestety nie znalazłem żadnego opisu jak to wygląda przy wylewce samopoziomującej. A może jest jakiś inny sposób tańszy lub nie na podniesienie tej podłogi? Z góry dziękuję wszystkim za rady. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Na 1m2 - przy gr.warstwy 1 cm zużywa się 15 kg suchej mieszanki.

  3. #3

    Domyślnie

    Oryginalny pomysł -przykleić płyty XPS 2cm jeżeli nie będzie tam terakoty.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cron34

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Rawicz
    Kod pocztowy
    63-900
    Posty
    1

    Domyślnie

    Też jestem żółtodziobem, który podnosił powierzchnię balkonu o 2-3 cm za pomocą wylewki. Nie wiem czy to normalne, ale udało się, poza licznymi pęknięciami zaschniętej wylewek, które chyba nie wpływają na użytkowanie i jakość. Chodź czasem nie jestem pewien.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony