dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Podłoga na drewianym stropie

    Witam, mam strop drewniany - oryginalnie belki 8 x 18 były co 90 cm. łącznie 12 szt.. Dla pewności dodałem pomiędzy kantówkę 4,5 x 17 i poprzeczki co 40 cm. czyli wyszła kratownica. Na to położyłem płytę OSB 22mm z łączeniami tylko na belkach (krótka krawędź) i poprzeczkach (dłuższa krawędź).
    Postawiłem ścianki - czyli wydzieliłem 3 pokoje i korytarz.
    Zanim zaczynałem prace doradzano mi wykonanie jeszcze pływającej podłogi z wełny podłogowej oraz 2 warstw płyty OSB 12mm pióro-wpust.

    Ze względu na wysokość pomieszczeń (skosy robią swoje) nie mogę dać wełny grubszej niż 2 cm.

    Natomiast teraz zastanawiam się na tym czy warto taka podłogę wykonać. Płyta OSB nie ugina się (przynajmniej na oko), w pokojach po ustawieniu mebli raczej dużo miejsca nie zostanie. Na parterze oczywiście obecnie słychać "tupanie" ale nie ma jeszcze wykładziny.

    OK rozpisałem się - wracam do sedna - proszę o poradę - wykonywać podłogę pływającą? A może zamiast 2 x 12mm dać 1x22mm? Może coś innego? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Wykładziny zbyt mocno tupania nie wytłumi, więc wykonanie podłogi jest dobrym pomysłem.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony