Cześć,

mam pytanie o ławy/budynek gospodarczy które sobie planuje. Działki mam dwie które tworzą jak to jest ujęte "całość gospodarczą". Na 1000m2 buduje się dom 160m2 płyty i tutaj bym chciał dostawić obok garaż na 2 stanowiska + graciarnia na kosiarki itp (mam strych wiec raczej nie dużo rzeczy, ta....) garaż powiedzmy 6m głęboki odjąć 2x 24m grubość ściany to takie 5,5 na "gotów" i z 7m szeroko żeby sobie spokojnie parkować, wrzucić kosiarkę, rowery itp, pewnie jakieś drzwi do niego obok żeby można było to wyprowadzić bez wyjeżdżania samochodem. Drugi budynek na działce obok sąsiedniej, niezabudowana powierzchnia 900m2, tutaj chciałbym sobie postawić swoją siłownie która zawsze chciałem mieć powiedzmy 4x6/7m.

Ktoś może popełnij takie dwa budynki? Bez udziału konstruktora? Zastanawiam się czy potrzebna jest płyta jak pod dom? tzn 5-10cm chudziaka z 5cm xps i z 10-20? cm zbrojonego betonu? Pod taki garaż czy siłownie. Mur pewnie solbet 400-500, wieniec i na to więźba bez stropu, może w siłowni styro + osb bo założyłbym klimę do grzania zimą i chłodzenia latem.
Muszę się jeszcze w gminie dowiedzieć czy w ogóle mogę postawić takie dwa budynki "gospodarcze" czy nie i jak to wygląda prawnie/zgłoszeniowo/podatkowo i czy mógłbym to postawić w granicy działki (sąsiednia działka jest moja)