dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zbiornik na wodę deszczową a psucie się tej wody

    Witam,
    Chcę zrobić odwodnienie działki + zbierać wodę deszczówkę do zbiornika podziemnego zamkniętego. I mam niestety dylemat. Boję się że ta woda z biegiem czasu będzie się zaśmierdzać. I powiedzmy po 1roku czy 2 albo i 3 trzech zrobi się smród i nawet nie będzie jak podlewać trawnika bo smród. Wiem że niby sa tabletki oczyszczające taką wodę w zbiorniku zamkniętym ale koszt wyniósłby ok 25zł/mc więc za tą kasę to móglbym sobie podlać wodą z kranu i wyszłoby na to samo.
    Pytanie zatem: czy ktoś z Was ma taki zamknięty zbiornik na deszczówkę u siebie ? i jakie ma doświadczenia w tym względzie ? Czy woda śmierdzi rzeczywiście ?

    Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    To jaki duży zbiornik masz zamiar zrobić skoro chcesz tam magazynować wodę rok czy dwa lata??
    Woda która nie dostępu do światła szybko się nie "psuje" a w dodatku będzie ona miała stałą temperaturę, więc o "psucie" wody ja bym się nie martwił.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak duży zbiornik planujesz?
    Gdyby woda takim zbiorniku stała, to pewnie po jakimś czasie by się zaśmierdzi. Ale przecież cały czas ją wymieniasz.
    Zimą, z uwagi na termeratury problem nie istnieje, latem każdy deszcz to świeża woda. Zapewne każdego lata oprróżnisz go do końca.
    Zamiast, "tabletek po 25zł" raz na rok wsypuję 500g nadwęglanu sodu.
    Koszt 5zł.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam 2 rzeczy:
    • filtry na liście przed wpuszczeniem wody do zbiornika
    • napowietrzacz wody.


    Na razie od roku nic nie śmierdzi.

    Woda deszczowa jest lepsza do podlewania niż kranowa, bo jest miękka i nie ma chemii odkażającej, więc nie jest to tylko różnicy w cenie. Nie wiem, co z wodą oczyszczoną za pomocą tabletek.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  5. #5

    Domyślnie

    To będzie zbiornik 5m3.
    W sezonie podlęję trawnik pewnie max. z 5 razy.
    Czy zatem naturalna cyrkulacja wody z deszczów myślicie że wystarczy ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Weź tylko pod uwagę, że woda deszczowa nie jest "super czysta"... jest lekko kwaśna, poza tym zmyje z dachu i rynien wszystkie zanieczyszczenia (pył, kurz, mech, ale też odchody ptaków).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trawie to nie przeszkadza
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    No co ty przeszkadza.....
    tylko certyfikowane guano za określoną kwotę ma sens ekonomiczny dla sprzedawców, bo producentom za jedno gdzie je pozostawią. A i użytkownicy moga powiedzieć mój trawnik ma taką cudną szmaragdową zieleń dzięki środkom firmy.......

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Trawie to nie przeszkadza
    Nie pytałem trawy o jej preferencje, ale pytanie dotyczyło "psucia się wody w zbiorniku" i myślę, że może mieć to coś wspólnego

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrkilu Zobacz post
    To będzie zbiornik 5m3.
    W sezonie podlęję trawnik pewnie max. z 5 razy.
    Czy zatem naturalna cyrkulacja wody z deszczów myślicie że wystarczy ?
    Ta woda nie zdąży się "uleżeć" a już jej nie będzie. Myślałem że planujesz zbiornik 20 m3 ale 5 m3 to wcale nie jest jakaś wielka ilość. przy porządnej ulewie ten zbiornik zapełni się moment tak więc cyrkulacja będzie zapewniona pod warunkiem że zrobisz rurkę przelewową.

  11. #11

    Domyślnie

    Ostatnia odpowiedź to jedna z najbardziej konstruktywnych i dzięki za nią. Zatem najprawdopodobniej zrobię ten zbiornik zamknięty.
    Zawsze mogę ew. dosypać raz w sezonie ten nadwęglan sodu.

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony