dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Czuć, że wyrodny syn i może brat okaże się bardziej kumaty, tym bardziej dla rodziców...
    Gdybyś myślał głową a nie główka,również przy wyborach, to być wydumał,że rodzice mogą mieć pompę ciepła nie 12kW a z 9kW ,z dofinansowaniem za parę groszy.
    Ale jak się myśli, że 500zl od łba to Ameryka to trudno wymagać od Ciebie więcej
    Nie rozumiem w ogóle twojej zaczepki. Gdyby mi nie zależało na tym aby rodzice mieli lżej na stare lata to bym ich nie namawiał na wymianę kopciucha. Pompa 12kw a nie 9kw bo takie dostałem wyliczenia, tu na prawdę nie chodzi o różnicę w cenie 9kw a 12kw. Nie ja finansuje wymianę źródła ciepła lecz rodzice i brat, który tam mieszka. Ja jedynie pomagam w doborze kotła więc nie mam większego wpływu na to co wybiorą. Oni chcą po prostu wymienić kocioł na drewno na coś mniej pracochłonnego ale również taniego w zakupie i ekonomicznego w eksploatacji. Więc daruj se ten nietrafiony przytyk.
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  2. #22
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Nie rozumiem w ogóle twojej zaczepki. Gdyby mi nie zależało na tym aby rodzice mieli lżej na stare lata to bym ich nie namawiał na wymianę kopciucha. Pompa 12kw a nie 9kw bo takie dostałem wyliczenia, tu na prawdę nie chodzi o różnicę w cenie 9kw a 12kw. Nie ja finansuje wymianę źródła ciepła lecz rodzice i brat, który tam mieszka. Ja jedynie pomagam w doborze kotła więc nie mam większego wpływu na to co wybiorą. Oni chcą po prostu wymienić kocioł na drewno na coś mniej pracochłonnego ale również taniego w zakupie i ekonomicznego w eksploatacji. Więc daruj se ten nietrafiony przytyk.
    Już Ci odpowiedziałem raz.
    Gaz.
    Ale drążyłes temat z powodu Tobie znanego jedynie i chcąc przy okazji znowu obarczać rodziców w dalszym ciągu dokładaniem do pieca...
    Wniosek nasunął się z automatu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 01-06-2021 o 01:10

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Już Ci odpowiedziałem raz.
    Gaz.
    Ale drążyłes temat z powodu Tobie znanego jedynie i chcąc przy okazji znowu obarczać rodziców w dalszym ciągu dokładaniem do pieca...
    Wniosek nasunął się z automatu.
    Jedynym powodem dla którego dalej drążę temat jest to, że ciężko mi jest ich przekonać na coś innego niż drewno/ekogroszek lub pellet. Gdybym to ja miał decydować to byłaby to pompa ciepła. Spróbuję jeszcze z tym gazem... Sam nie byłem pewny jak to wypada na tle pelletu więc zapytałem tutaj. Na tym zakończę.
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  4. #24
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Jedynym powodem dla którego dalej drążę temat jest to, że ciężko mi jest ich przekonać na coś innego niż drewno/ekogroszek lub pellet. Gdybym to ja miał decydować to byłaby to pompa ciepła. Spróbuję jeszcze z tym gazem... Sam nie byłem pewny jak to wypada na tle pelletu więc zapytałem tutaj. Na tym zakończę.
    Gaz jest tańszy niż pellet.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Gaz jest tańszy niż pellet.
    Kłamstwo.
    Spróbuję jeszcze z tym gazem... Sam nie byłem pewny jak to wypada na tle pelletu więc zapytałem tutaj.
    Koszty ogrzewania pelletem są niższe niż gazem ziemnym. Średnio za 1 kWh trzeba zapłacić około 17 groszy. W przypadku gazu ziemnego koszt ten wzrasta do 23 groszy, a gazu LPG aż 40 groszy.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    dobry piec na pellet kosztuje
    Dobry i oszczędny kocioł na pellet kosztuje 10000,00 zł. a dobry pellet kosztuje z dostawą 1000 zł.

  7. #27
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Kłamstwo.

    Koszty ogrzewania pelletem są niższe niż gazem ziemnym. Średnio za 1 kWh trzeba zapłacić około 17 groszy. W przypadku gazu ziemnego koszt ten wzrasta do 23 groszy, a gazu LPG aż 40 groszy.
    To napisał sprzedawca kotłów na pellet
    Spokojnie, ludki mają kalkulatory, mają gazy, także policzą sobie

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Arturo1972
    Spokojnie, ludki
    A to napisał "ludek" Putina.

  9. #29

    Domyślnie

    przy gazie masz ten plus że nie latasz z workami 25 kg i nie czyścisz pieca więc ja wolę wygodę.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    przy gazie masz ten plus że nie latasz z workami 25 kg i nie czyścisz pieca więc ja wolę wygodę.
    Takie worki 25kg są dla wędkarzy do podkarmiania ryb, a te do kotłów są pakowane po15kg i 20kg
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Niezła dyskusja się stworzyła. Liczyć umiem więc cenę 1kwh z gazu z butli czy pelletu policzę. Jeśli chodzi o pellet to się zastanawiałem nad defro gamma 15kw. Co do gazu to na razie zbieram informacje z forum. W moich okolicach cena dobrego ekogroszku to 850zł/paleta. Gaz - tak jak pisałem wcześniej, mój znajomy w tamtym roku latem, kupował po 1,2zł/l.
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Oni chcą po prostu wymienić kocioł na drewno na coś mniej pracochłonnego ale również taniego w zakupie i ekonomicznego w eksploatacji.
    Najtańsze źródło ogrzewania w zakupie i użytkowaniu to kocioł zgazowujący na drewno i węgiel.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor-rys.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	456890
    Jeśli chodzi o wygodę i ekonomię najlepszy jest kocioł pelletowy tylko że trzeba spełnić kilka podstawowych warunków:
    1. Dobrze ocieplone mieszkanie z naciskiem na dach
    2. Dobry i oszczędny kocioł z mało awaryjnym palnikiem
    3. Prawidłowo wykonana instalacja z naciskiem na ochronę powrotu
    4. Dobrej jakości pellet którego ceny z dostawą zaczynają się od 1000 zł.
    Niedomaganie któregoś z tych warunków powoduje wzrostem kosztów utrzymania danego układu.

    Na tym samym układzie jeden kocioł spali 4 tony a inny kocioł może spalić 6 ton. Różnica w spalaniu jest zależna od konstrukcji kotła (wnętrze - wymiennik) a nie jego wyglądzie zewnętrznym czy zastosowanym sterowniku. Ludzie kupują kotły na wygląd bo jest ładny zapominając o tym że powinien być mało awaryjny i oszczędny.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 03-06-2021 o 18:50

  13. #33
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Najtańsze źródło ogrzewania w zakupie i użytkowaniu to kocioł zgazowujący na drewno i węgiel
    Dlaczego mijasz się z prawdą ?
    Ile kosztuje:
    1.Komin
    2.Kociol
    3.Zasobnik cwu
    4.Infrastruktura hydrauliczna do tego czyli pompki obiegowe, zawory itp ?
    5.Montaz tego wszystkiego
    Konkretnie poproszę, może być z linkami do produktów gdzie występują ceny.

  14. #34
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Jeśli chodzi o pellet to się zastanawiałem nad defro gamma 15kw.
    Chyba błąd przy pisaniu Ci się pojawił.
    Miało być raczej 5kW a nie 15kW.
    Przynajmniej Twój dom tak sugeruje

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dlaczego mijasz się z prawdą ?
    Ile kosztuje:
    1.Komin
    2.Kociol
    3.Zasobnik cwu
    4.Infrastruktura hydrauliczna do tego czyli pompki obiegowe, zawory itp ?
    5.Montaz tego wszystkiego
    Konkretnie poproszę, może być z linkami do produktów gdzie występują ceny.
    Komin kosztuje prawie tyle ile zrobienie i prawidłowy montaż podstawy pod jednostkę zewnętrzna pompy (krawężniki to nie jest hi-end)
    Dobry kociol kosztuj 6-7tys. Zbiornik cwu plus bufor będzie kosztował tyle ile dobry zbiornik cwu do pompy ciepła (nie biorę pod uwagę rzeźby z szeregowy podłączeniem zbiornika z 2W) Reszta tyle samo ile przy pompie.
    Przy pelecie napewno wyższy koszt kotła ale troszkę zrekompemsuje jego wyposażenie i brak potrzeby posiadania bufora.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dlaczego mijasz się z prawdą ?
    Ile kosztuje:
    1.Komin
    2.Kociol
    3.Zasobnik cwu
    4.Infrastruktura hydrauliczna do tego czyli pompki obiegowe, zawory itp ?
    5.Montaz tego wszystkiego
    Konkretnie poproszę, może być z linkami do produktów gdzie występują ceny.
    Ad.1 Przy każdym nowym kotle trzeba modernizować komin. Kocioł zgazowujący daje możliwość współpracy ze starymi kominami przez wyjęcie zawirowywaczy co skutkuje zwiększeniem temp. spalin.
    Ad.2 Kocioł zgazowujący o mocy 18 kW to koszt ok. 6000 zł.
    Ad.3, 4 A co inne kotły tego nie wymagają?.
    Ad.5 Instalacja buforowa z kotłem zgazowującym to nie kara tylko oszczędność, wygoda i nie uzależnienie od jakiegoś paliwa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony