dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak podłączyć grzejnik drabinkowy w starym bloku z możliwością regulacji grzania?

    Witam

    Potrzebuję pomocy.

    Muszę wymienić stare paskudne świece w łazience. Na grzejnik drabinkowy wraz z termostatem.

    Wszystko byłoby super gdyby nie fakt że to stary blok i cały pion CO jest połączony ze sobą.
    Gdy podłącze normalnie (ciepła-ciepła/powrót-powrót) to podczas korzystania z termostatu zakręcam przepływ ciepłej wody w całym pionie.

    Grzejnik to najprostszy drabinkowy "Bolero 500/1200" tak, aby można było wysuszyć ręcznik czy gacie.

    Jak mam podłączyć grzejnik, aby przy korzystaniu z termostatu sąsiedzi na dole nie dzwonili do administracji że awarie mają (bo sąsiad przepływ całkowicie zakręcił)?


    Na górze rury prowadza do zbiornika wyrównawczego. Zostanie to odcięte i zamknięte od strony sąsiada.
    U mnie w całym mieszkaniu będą odpowietrzniki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grzejnik.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	455533
    W miejsce zaworu termostatycznego(wcześniejszego - trójnik)
    Jeśli zadziała u ciebie zawór termostatyczny to woda popłynie przez grzejnik dolna belkę w dół do sąsiadów, jeśli nie zadziała woda popłynie w górę przez drabinkę i w dół.
    Musisz tylko niewiele "skryzować" połączenie dolne drabinki(zasilanie ok 1/4 przekroju). Odpowietrznik po przeciwnej stronie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ale słabo ogarniam.
    Możesz bardziej to rozpisać, albo jakiś prosty rysunek (Paint) zrobić od nowa...?

    To co jest na zdjęciach: góra kompletnie zostanie usunieta. Tamtych paskudnych rur nie będzie.
    Zostaje tylko dół. Czyli ciepło i odpływ.
    Przez to ż eznika góra trzeba dac odpowietrznik.

    Trójnik gdzieć trzeba dac tylko gdzie?
    I co zrobić z reszta połączeń?

    Tak się zastanawiałem podczas pisania tej wiadomości... Czy chodziło ci o coś takiego... ??

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Sorki , że tak późno, odpowiadam.....praca...Tak to coś takiego, jeśli u Ciebie na samej górze jest zawór odpowietrzający. Ty to narysowałeś na zewnątrz, ja przez grzejnik, aby było estetyczniej, Ty - funkcjonalniej bo zawsze można grzejnik zdemontować w czasie sezonu grzewczego- tylko tak naprawdę kiedy się taki grzejnik zdejmuje?
    Chodzi o to, aby ta ciecz przepływała i przez drabinkę i przez obejście, a gdy zadziała głowica termostatyczna na drabince układ miał przepływ.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marucins Zobacz post
    Muszę wymienić stare paskudne świece w łazience. Na grzejnik drabinkowy wraz z termostatem.
    Nie możesz bez zgody spółdzielni/wspólnoty. Słusznie zauważasz, że to, co zrobisz w swoim mieszkaniu wpływa na innych - dlatego cały system grzewczy jest częścią wspólną i nie możesz sam w nią ingerować.
    Jeżeli dostaniesz zgodę od spółdzielni/wspólnoty to dostaniesz zapewne też od nich wytyczne, jak to ma być zrobione.

  6. #6

    Domyślnie

    Zgodę mam. Nawet hydraulik z administracji będzie to robił.
    Na sąsiednim osiedlu administraja sama likwidowała te zbiorniki wyrównawcze, montując wszędzie odpowietrzniki - tak to zrobili...




    Nie chcę mieć w chacie podobnego gnoju.
    Chcę aby to było schludne i minimalistyczne. A że robię generalny remont to ten grzejnik musi zostać zdjęty aby położyć na ścienie porządnie płytki.

    Z tego co dowiedziałłem się to ten facet co będzie robił - po lini najmniejszego oporu - jak komuś podoba się coś podobnego co pokazałem na zdjęiacch sąsiada - ok. Mi to komplletnie nie pasuje. Temu muszę wytłłumaczyć mu jak i cco oczekuję aby byłlo to zrobione porządnie. Niestety moja wiedza jest znikoma, dlatego wolałem zapytać specjallistów.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marucins Zobacz post
    Zgodę mam.
    I co tam jest napisane w temacie jak to ma być zrobione?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony