dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcio.13

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Miedźna
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    28

    Domyślnie Jak wybrnąć z błedu w projekcie

    WItam wszystkich
    Prosze podpowiedzcie jak wybrnąc z takiej sytuacji:
    W projekcie jak widać (zaznaczyłem kółkiem) w opisie mam xps 15cm (i tak chcę dać) a w rysunku z warstwami już mam 10 i nie wiem jak wyrobić siez wysoko ściami tak by miało to ręce i nogi. MOja propozycja to z papą po prawej. Pape moż epóżniej jeszcze pokryć foliąi wywinąć wyżej .Załącznik 455543

    MOze jest jakieś sensowniejsze wyjście tak żeby było łatwiej z hydroizolacją.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Papy nie zegniesz pod kątem 90% nie tracąc jej właściwości. Najlepiej zrobić jedną płaszczyznę - od zewnętrznych krawędzi termoizolacji ścian fundamentowych.
    I tu masz większy błąd. Zwłaszcza, jak masz ogrzewanie podłogowe. Bo grubsza termoizolacja powinna być już od górnego poziomu chudziaka (jedna płaszczyzna), żeby wylewka grzewcza (czyli najcieplejszy materiał w domu - w największe mrozy pewnie >10* cieplejszy w głębi, niż powietrze w domu) był odizolowany od świata zewnętrznego co najmniej nie gorzej, niż powietrze w domu.

    I do tego zmierzaj - żeby papa była jedną płaszczyzną a nad nią grubsza termoizolacja.

    Kolejna sprawa - na hydroizolację nie ma sensu przepłacać za XPS. Tam powinien być EPS.

    I następna. Skoro bloczek fundamentowy ma 25cm grubości, to zupełnie nie w skali jest szerokość ławy która ma niby 30cm. To nie jest rysunek artystyczny - to powinien być rysunek techniczny, więc dokładnie odwzorowywać wymiary.
    Jeżeli faktycznie masz ławy 30cm - to prawdopodobnie masz poważny problem. Szybciej powinno być tak, jak wygląda z proporcji na rysunku, czyli 60cm.

    Jak to projekt indywidualny, to skonsultowałbym się z prawnikiem, jak za pieniądze tego partacza pokryć koszty naprawy projektu przez kogoś sensownego. Bo jak w tych krytycznych miejscach dla stabilności konstrukcji są takie babole, to strach się bać, co jest w innych miejscach.

    Papa na lepiku? To jakiś emeryt tworzył?
    Że tak zacytuję naszego gospodarza:
    5. Czy klejenie na lepik na zimno lub gorąco się opłaca?
    Klejenie na lepik (na zimno lub gorąco) to rozwiązanie już bardzo rzadko stosowane (podobnie jak papy asfaltowe na tekturze i welonie szklanym). Najczęściej wykorzystuje się je podczas napraw starego pokrycia poprzedzających ułożenie nowego.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcio.13

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Miedźna
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    28

    Domyślnie

    O dzięki za uwagi. Tego błedu nawet nie zauważyłem - ławy mają 60cm szerokosci i 30 wysokości + 10 cm pod spodem chudego. (i tak też są wykonane) .
    Projekt robiła kobita 43lata ile w zawodzie nie wiem (ale pracuje w sporej firmie projektowej).
    Jak wybrnąć z tej sytuacji z obniżeniem chudziaka. Tak mamy podłogówkę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomcio.13 Zobacz post
    Jak wybrnąć z tej sytuacji z obniżeniem chudziaka. Tak mamy podłogówkę.
    Na jakim etapie jest budowa?
    Schody i nadproża zrobione? Trzeba mierzyć "od góry" jak są. Jak nie, to usiąść z kierbudem i projektantką jak zmieścić się w limitach przekraczania wymiarów projektowych bez zmiany PnB.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcio.13

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Miedźna
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    28

    Domyślnie

    Narazie mamy ławy gotowe i pustaki szalunkowe czekają na ułożenie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Góra wieńca powinna być równo z chudziakiem i wtedy nie masz załamań izolacji, źle to rysujesz. 10 czy 15 cm nie ma znaczenia dla tej izolacji.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomcio.13 Zobacz post
    Narazie mamy ławy gotowe i pustaki szalunkowe czekają na ułożenie.
    No to rozmawiaj z kierbudem i projektantem i naprawiaj mierząc od poziomu zero (odpowiednio obniżając niższe warstwy, żeby nie zmieniać wysokości pomieszczeń ani budynku). Wyprostuj też przy okazji hydroizolację - chudziak równo z wieńcem. I powyżej przechodzisz na grubszą termoizolację ściany.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcio.13

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Miedźna
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No to rozmawiaj z kierbudem i projektantem i naprawiaj mierząc od poziomu zero (odpowiednio obniżając niższe warstwy, żeby nie zmieniać wysokości pomieszczeń ani budynku). Wyprostuj też przy okazji hydroizolację - chudziak równo z wieńcem. I powyżej przechodzisz na grubszą termoizolację ściany.
    Jutro moze mi się uda znimi dogadać . Tak jeszcze myslę a jakbym wieniec zrobioł wyższy o te 5 cm i tym wyrównać z ociepleniem i następnie robić dalej jak w projekcie. Wysokoć jak zmienię o 5 cm to i tak w tych 2% się zmieszczę.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcio.13

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Miedźna
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Góra wieńca powinna być równo z chudziakiem i wtedy nie masz załamań izolacji, źle to rysujesz. 10 czy 15 cm nie ma znaczenia dla tej izolacji.
    Na pewno nie ma różnicy? Mamy podłogowe ogrzewanie w projekcie i nie chciał bym ogrzewać piasku. Wiem ciepło ucieka do góry. Ale zawsze cośmoże wyziębić od dołu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomcio.13 Zobacz post
    Na pewno nie ma różnicy? Mamy podłogowe ogrzewanie w projekcie i nie chciał bym ogrzewać piasku. Wiem ciepło ucieka do góry. Ale zawsze cośmoże wyziębić od dołu.
    Chodziło mi o to że jak masz równo chudziak z wieńcem to grubość ocieplenie nie wpływa na załamanie izolacji z papy. Oczywiści grubość ocieplenia ma znaczenie na koszty grzania.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcio.13

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Miedźna
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Chodziło mi o to że jak masz równo chudziak z wieńcem to grubość ocieplenie nie wpływa na załamanie izolacji z papy. Oczywiści grubość ocieplenia ma znaczenie na koszty grzania.
    To źle zrozumiałem - sorki mój błąd. Wstępnie dogadałem tak że wieniec zrobię 5cm niżej i wtedy chudziak wyjdzie na zero z ścianami. A wysokośc pomieszczeń skorygujemy na stropie nad parterem (monolit).

  12. #12

    Domyślnie

    Niepotrzebnie kombinujesz. Robisz fundament, potem ściany zwiększasz o 5 cm i jest ok. Nikt o 5 cm nie będzie ci kazał rozbierać ( zresztą mieści się to w dopuszczalnej tolerancji).
    Nie lejesz chudziaka niżej

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomcio.13

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Miedźna
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Niepotrzebnie kombinujesz. Robisz fundament, potem ściany zwiększasz o 5 cm i jest ok. Nikt o 5 cm nie będzie ci kazał rozbierać ( zresztą mieści się to w dopuszczalnej tolerancji).
    Nie lejesz chudziaka niżej
    Dzięki tak też robimy kierownik tego samego zdania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony