dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    No widzisz Kaizen, dalej nie umiesz czytać ze zrozumieniem, przecież napisałem.
    Czyli Twoim zdaniem nie ma tematu i wszystko jest dobrze?
    To skąd wziął się ten wątek i kilka podobnych?

    Fakty są jakie są i tego nie zmienisz.

  2. #42

    Domyślnie

    Z Tobą nie da się normalnie dyskutować, staram się bardzo ale moje starania spełzły na niczym.
    Jeszcze raz powtórzę czy raczej zapytam, czy umiesz czytać ze zrozumieniem czy jesteś tylko ukierunkowany ślepo w jednym kierunku i nie widzisz nic poza nim?
    Wątek się wziął z tego że ktoś sobie pozwolił na swoją wenę twórczą, przypomniało mi się jak fachowiec, było to chyba z 20 lat temu murował kolesiowi dom z Ytonga 36,5, czyli ściana 1W na zaprawę cementową bo jak uważał że klej to kicha a na zaprawę to on cale życie murował i domy stoją do dziś.
    Takie podejście masz Ty, obcykałeś jedną opcję i cały czas się jej trzymasz nie patrząc że technologia się zmienia, innej opcji nie dopuszczasz do istnienia.

    Po co robić otwartą kalenice przy membranie wysokoparoprzepuszczlanej??? Oczywiście można to zrobić ale po co?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Z Tobą nie da się normalnie dyskutować, staram się bardzo ale moje starania spełzły na niczym.
    U vice versa. Masz dowody, że się leje - a przekonujesz, że nie ma prawa.

    Ukochałeś zalecenia producenta - ale jak podlinkowałem to zamykasz oczy i nie widzisz.

    U mnie w jednym miejscu robi się w mrozy mokro bo brak szczeliny między dwiema krokwiami bo ekipa od elewacji w tym miejscu dojechała styropianem do samej membrany Corotop Power.

  4. #44

    Domyślnie

    Co podlinkowałeś? Podałeś filmiki że jakiś bardziej medialny człowiek bo nawet nie wiadomo czy to wykonawca pięknie opowiada. ja tez mogę takich filmików nagrać setki. Czy odnosisz się do słów napisanych przez jakiś tam wykonawców, jak to są dla Ciebie autorytety to ok, masz swoje zdanie ja mam swoje.
    Jak z tym murowaniem Ytonga 36,5 tamten fachman też "olał" zalecenia producenta i zafundował inwestorowi niezłe bagno.

    Szukaj rozwiązania problemu gdzie indziej a nie w braku szczeliny wentylacyjnej. a z drugiej strony to jeszcze tak lejącego wodę nie widziałem, położyłeś regipsy i teraz co mrozy ściągasz je aby zajrzeć w to miejsce co się dziej
    Ja mam membranę (wiadomo jaką), żadnej szczeliny wentylacyjne, żadnej otwartej kalenicy i jeż od kilkunastu lat nic mnie nie zalewa ani nie mrozi ale nie chce się chwalić, ja mam dobrze zrobione bo sam dopilnowałem.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertCentro Zobacz post
    Zgodnie ze sztuką budowlaną wentylacja musi być zachowana, a między folią dachową, a ociepleniem musi być szczelina umożliwiająca swobodną cyrkulację powietrza.
    Zgodnie ze sztuką budowlaną, w przypadku braku pełnego deskowania, szczelina wentylacyjna ma być nad membraną wysokoparoprzepuszczalną, a nie pod.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Co podlinkowałeś?
    Rysunki od producenta membran - tutaj

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rysunki od producenta membran - tutaj
    Ty specjalnie tak czy nieświadomie to czynisz? Ile razy można pisać jedno i to samo. Pokaż mi w przypadku użycia MEMBRANY WYSOKOPAROPRZEPUSZCZALNEJ należy wykonać otwartą kalenicę. To że piszą o FWK jest to zbyt ogólne określenie bo rodzai membran jest kilka i nie do każdej membrany te rysunki są adekwatne.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Podejrzewam ,że masz folię wywiniętą na pas nadrynnowy i w powstałej kieszeni zbiera się woda ze skroplin
    To i ja się podepnę z moją sytuacją.
    Moim zdaniem dekarz wykonał mi strefę okapu co najmniej bardzo niedbale, albo wręcz błędnie.
    Zasadniczo membrana nie jest widoczna w rynnie, ale dotykając blachy nad rynną od spodu, można wyczuć, że membrana jest niemal "sklejona" z tą blachą, co raczej nie jest prawidłowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210509_162119a.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	456401

    Natomiast w niektórych rynnach membrana wystaje w rynnie, a następnie (idąc wzdłuż rynny) chowa się znowu pod blachą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210509_160513a.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	456402

    Chyba będę musiał wziąć drabinę, obejść okap po całym obwodzie i przyjrzeć się sytuacji, a szczególnie szczelinie wentylacyjnej.

    Czy ktoś miałby tu coś do dodania?

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że niby membrana jest tak dobrą termoizolacją, że pod nią jest inna temperatura, niz nad?
    Pod nią jest taka temperatura jaka w górnej warstwie wełny, o ile się z nią styka. Dlatego do ewnetualnej kondensacji dojdzie tam gdzie jest zimnej, czyli ponad membraną w szczelinie wentylacyjnej.

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Natomiast w niektórych rynnach membrana wystaje w rynnie, a następnie (idąc wzdłuż rynny) chowa się znowu pod blachą.
    Nie wiem co to ma na celu, skoro membrana i tak ulegnie szybkiej degradacji pod wpływem UV.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    To i ja się podepnę z moją sytuacją.
    Moim zdaniem dekarz wykonał mi strefę okapu co najmniej bardzo niedbale, albo wręcz błędnie.
    Zasadniczo membrana nie jest widoczna w rynnie, ale dotykając blachy nad rynną od spodu, można wyczuć, że membrana jest niemal "sklejona" z tą blachą, co raczej nie jest prawidłowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210509_162119a.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	456401

    Natomiast w niektórych rynnach membrana wystaje w rynnie, a następnie (idąc wzdłuż rynny) chowa się znowu pod blachą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210509_160513a.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	456402

    Chyba będę musiał wziąć drabinę, obejść okap po całym obwodzie i przyjrzeć się sytuacji, a szczególnie szczelinie wentylacyjnej.

    Czy ktoś miałby tu coś do dodania?
    nie masz zbyt wysoko dachówek ?, w sensie nie powinny zachodzić trochę nad rynnę ?. Tak pytam bo schodzący śnieg z dachu teraz może oberwać rynnę

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony