dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Remont balkonu

    Dzien dobry,

    Potrzebuję porady w sprawie starego balkonu.
    1. Czy z załączonych zdjęc mozna rozpoznac, jak bardzo balkon jest uszkodzony i czy mozna być pewnym, że nie spadnie caly balkon? Luznych czesci juz nie ma, dlatego nie obawialbym sie juz tego, ze komus cos spadnie na glowe(poza calym balkonem).
    2. Co najlepiej zrobić przy takim uszkodzeniu - naprawić czy zbuzyc i zrobic nowy balkon?
    3. Jeśli naprawa, w jaki sposób? Uszczelnić od góry. Od dołu - usunąć rdzę, pomalować środkiem antykorozyjnym, a następnie zaszpachlowac?
    4. Czy istnieją metody / urządzenia pomiarowe umożliwiające dokładniejsze zbadanie stanu - np. jak by to zrobil inżynier budowlany? - sprawdzienie wzrokowe, dużo rdzy - zburzyc, mało rdzy - naprawic, czy ma jakies urzadzenia? W koncu widać tylko mały kawałek metalu, skad mam wiedziec czy cala konstrukcja stalowa jest pordzewiala? Popekane flizy sa tylko po lewej stronie balkonu.
    5. Jeśli istnieje ryzyko, ze caly balkon spadnie - czy da sie jakos blizej okreslic czasowo? W kazdym momencie, za 2, 5 lat...?


    Opis sprawy:
    Jak widać na załączonych zdjęciach, oderwaly sie niewielkie kawalki muru balkonu. Dokladniej rzecz ujmujac, byly luzne kawalki i zeby na kogos nie spadly sam je usunalem mlotkiem. Pod tymi luznymi kawalkami znajduje się zardzewiała konstrukcja stalowa. Rdza pojawila sie z powodu popekanych fliz i przedostajacej sie wody. Na razie flizy sa popekane tylko z lewej strony bylkonu. W domu mieszkam od kilku miesiecy i nie wiem kiedy byl ostatni remont balkonu. Nie potrafię tez powiedzieć, jak długo przeciekała górna warstwa balkonu. Mysle, ze 2-3 lata. Dom jest z 1955 roku, znajduje sie w Niemczech, takze byl na pewno robiony troche lepszymi materialami niz w Polsce, aczkolwiej w tamtych czasach tez zbytnio dobrych nie mieli.
    Niestety w dokumentacji domu, którą otrzymałem od poprzedniego właściciela, nie ma nic o tym jaka jest konstrukcji balkonu i gdzie przebiegaja metalowe wzmocnienia.

    Z gory dziękuję komentarze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210424_173400.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	455629   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210424_171532.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	455623   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210424_171410.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	455624   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210424_171340.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	455625  

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sławek_82

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam podobny problem w tym poście:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C4%85cy-balkon
    Też w jednym miejscu wyszło zbrojenie. Ktoś mi poradził, że rdza po tym przejdzie na całe zbrojenie, że trzeba zabezpieczyć najszybciej.
    Niestety sam nie wiem, więc będę śledził odpowiedzi i w tym poście.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony