dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Budowa dachu bez ścian szczytowych

    Murarz skończył strop i poszedł w siną dal. Oficjalnie wróci kontynuować w połowie czerwca, w praktyce myślę, że będzie to koniec czerwca.
    Nie miałbym z tym problemu, gdyby nie gigantyczny i nieustanny wzrost cen (Dziś za silikaty na poddasze muszę zapłacić o 40% wiecej niż w marcu), a składy budowlane nie mają zamiaru przetrzymać dla mnie materiałów. Takie czasy.

    Stąd pomysł na to, by zmusić murarza do wymurowania ścian kolankowych wraz z wiencem. Po tym postawić więźbę i robić dach (dekarz już czeka, drewno na więźbę będzie za kilka tygodni). A ściany szczytowe wtedy, gdy murarz będzie miał więcej czasu.

    Ma to sens, czy są jakieś minusy? Jesli bedzie wichura to nie odleci taki dach bez scian szczytowych?
    Wieniec na ścianach kolankowych nie ma kontynuacji w ścianach szczytowych.

    Gdyby były normalne czasy, to bym nie kombinował, a normalne niestety nie są.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Wieniec na ścianach kolankowych nie ma kontynuacji w ścianach szczytowych..
    Skoro ścian szczytowych nie ma to trudno żeby miał.

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Gdyby były normalne czasy, to bym nie kombinował, a normalne niestety nie są.
    A kiedyż to były normalne czasy, nie pamiętam ? musisz główkować aby zamieszkać. Budowa domu to szkoła życia. Szczytówki będzie sie pewnie gorzej murowało bo postawieniu więźby.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Wieniec na ścianach kolankowych nie ma kontynuacji w ścianach szczytowych.
    A powinien mieć. Dom ma być spięty wieńcem by przenosić obciążenia od dachu.

    Ja na pomiędzy ścianami szczytowymi a deskowaniem mam trochę styropianu dla szczelności. Łatwiej go się układa przed deskowaniem niż po.

  4. #4

    Domyślnie

    bierz murarza za głowę i niech kończy. Takie eksperymenty nie mają sensu i możesz narobić tylko niepotrzebnych problemów. Zapewne masz umowę to postrasz prawnikiem itp. Roboty trochę, a jak widzisz wszystko Ci wstrzymuje. A co b≥ędzie jak przyjdzie pod koniec czerwca i powie że przyjdzie we wrześniu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony