dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Question Zaciek na suficie? Mieszkanie od dewelopera, pytanie

    Dzień dobry,
    Mamy niedługo odebrać mieszkanie od dewelopera, oprócz drobnych poprawek kosmetycznych, ok. 15 kwietnia na oględzinach zauważyłem na suficie nad drzwiami w pokoju 2 "plamy", niestety nie sprawdziłem czy były wilgotne czy nie

    Po drugiej stronie ściany, było czysto (sufity były już przemalowane raz na bialo)

    Przedwczoraj kolejny raz oglądaliśmy lokal, plamy już nie było, szparki między ścianką a sufitem też nie, delikatnie przez 1 warstwę farby "przeswituje" jedna z tych plam

    Zgłosiliśmy to do dewelopera ale ciężko stwierdzić czy będą w stanie to dobrze zbadać

    Być może ktoś z Państwa na forum z doświadczenia jest w stanie coś podpowiedzieć? Doradzić czy się tym bardzo przejmować czy nie?

    W załączniku foto tej "zmiany" na suficie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto_no_exif.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	171,1 KB
ID:	455939

  2. #2

    Domyślnie

    Jak tylko masz wątpliwości -to oczywiście -przejmuj się tym.
    Co jest nad stropem? Jeżeli dach to może być poważny problem, jeżeli piętro -to byłoby ciekawe.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odp.
    Nad sufitem jest powierzchnia dachowa (nie wiem jak to nazwac), na której jest taras duzego mieszkania nad nami - ten taras jest duży na całe nasze mieszkanie i jeszcze mieszkanie sąsiadów

    Na tarasie jest deska kompozytowa i pasy zieleni (trawa, drzewko)

    Nigdzie indziej w mieszkaniu nie zauważyliśmy takiej zmiany, tylko w tym jednym miejscu i zastanawiam się jak duży może być to problem i czy jest jakiś prosty sposób żeby bez problemu stwierdzić że to zaciek do naprawy przez dewelopera

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Mokre zacieki na suficie i taras nad wami hmmm...

    5% - mokro było, bo tylko gładzią jeszcze równali powierzchnię.
    95% - przejmowac się bardzo.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #5

    Domyślnie

    Kiepsko to widzę. Przeciekający taras jest trudny do naprawienia. Do tego jego powierzchnia... będą walczyć do upadłego aby zepchnąć temat na po świętym nigdy. Kto Ci doradził mieszkanie pod czyimś tarasem?

  6. #6

    Domyślnie

    Gorzej być nie mogło.
    Nie wierzę w poprawne wykonanie tego tarasu.
    Ile tam ocieplenia? Jest minimum szczelne 20cm? Ile hydroizolacji i jakiego producenta, jak wykonane? Kto ponosi koszty ucieczki waszego ciepła i naprawy sufitu w przypadku przecieków: siąsiad z góry czy wy? ustalcie czyj to będzie problem za rok dwa i przez następne kolejne lata !

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli już tam musicie mieszkać -to pierwsze co -ubezpieczyć dom, aby to ubezpieczalnia pokrywała koszty i walczyła -kto jest temu winny.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    A to nie są łaty w tynku? Mi to wygląda jakby ktoś naprawiał tynk w tych miejscach i on po prostu jeszcze dosycha.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A to nie są łaty w tynku? Mi to wygląda jakby ktoś naprawiał tynk w tych miejscach i on po prostu jeszcze dosycha.
    Niezależnie od przyczyn -mieszkanie od dewelopera pod tarasem -to jest Megazryzko a wręcz pewne że będą problemy jak wyżej.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak właśnie też myślę, ale wolę mieć pewność że to jednak nie zaciek

    Ostatni dobrze popadało to napisałem żeby poszli i sprawdzili czy sufity są suche

    Dzięki za podpowiedz względem podpytanja dewelopera o to jak jest wykonane pod tarasem i w sumie o tym ubezpieczeniu też nie pomyślałem (tzn o samym w sobie tak, ale żeby zwrócić uwagę na tą możliwość przecieków)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony