dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kolezka1

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-121
    Posty
    5

    Domyślnie Teren leśny i możliwości...

    Witam, stoję przed zakupem segmentu na działce 24/16 w Markach. Tereny podlegają pod Nadleśnictwo Drewnica i znajdują się w Markach, skąd mogę wziąść informację jakie ogrodzenie mogę wybudować i czy mogę postawić wiatę na samochód na działce? Jeszcze jedna kwestia to jak to jest, bo kupując segment, nabywam na własność działkę obok budynku, oraz część działki (wspólnie z resztą mieszkańców) na której znajduje się droga, według planu wzdłuż drogi wytyczony jest pas techniczny, czy pas techniczny przylegający do mojej działki należy w części do mnie (dbanie, itd), czy każdy może tam stanąć i przykładowo zastawić mi dostęp do mojej działki?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	455953
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	455952  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ogrodzenie do 1,8m wysokości nie wymaga pozwolenia, czy zgłoszenia, natomiast niekiedy zapisy Planu Miejscowego lub Warunki Zabudowy określają formę ogrodzenia ( możliwą / nie możliwą ) od strony drogi.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kolezka1

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-121
    Posty
    5

    Domyślnie

    od strony drogi publicznej? Bo działki przylegają do drogi prywatnej wydzielonej z działek wszystkich mieszkańców.
    Czy w tym przypadku warunki zabudowy lub plab miejscowy mają jakieś znaczenie? Pobranie Planu zagospodarowania jest płatne, czy znajdę tam informacji o możliwych ogrodzeniach? Bo nie wiem czy jest sens płacić.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolezka1 Zobacz post
    skąd mogę wziąść informację jakie ogrodzenie mogę wybudować i czy mogę postawić wiatę na samochód na działce?
    Jak masz Ls w MPZP to żadnego obiektu, nie związanego z produkcją leśną, nie możesz zbudować. Teoretycznie teren pod ogrodzenie powinieneś wyłączyć z produkcji leśnej - ale na to szanse są bliskie zera. Ale jak to będzie tylko siatka leśna i słupki, to możesz dostać zgodę. Pytaj organ nadzorujący (Art. 5. Ustawy o lasach) - czyli jak rozumiem nadleśnictwo, któremu starosta powierzył sprawy nadzoru.

    Cytat Napisał kolezka1 Zobacz post
    Jeszcze jedna kwestia to jak to jest, bo kupując segment, nabywam na własność działkę obok budynku, oraz część działki (wspólnie z resztą mieszkańców) na której znajduje się droga, według planu wzdłuż drogi wytyczony jest pas techniczny, czy pas techniczny przylegający do mojej działki należy w części do mnie (dbanie, itd), czy każdy może tam stanąć i przykładowo zastawić mi dostęp do mojej działki?
    Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:
    Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
    [...]
    4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;


    Teoretycznie współwłaściciele decydują jak można korzystać z nieruchomości wspólnej. Jednak za nieprawidłowe parkowanie na prywatnym terenie policja mandatu nie wystawi - za wyjątkiem nie stosowania się do znaków drogowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak masz Ls w MPZP to żadnego obiektu, nie związanego z produkcją leśną, nie możesz zbudować. Teoretycznie teren pod ogrodzenie powinieneś wyłączyć z produkcji leśnej - ale na to szanse są bliskie zera. Ale jak to będzie tylko siatka leśna i słupki, to możesz dostać zgodę. Pytaj organ nadzorujący (Art. 5. Ustawy o lasach) - czyli jak rozumiem nadleśnictwo, któremu starosta powierzył sprawy nadzoru.
    .
    Ale znowu zonk kolego. Prosiłem abyś czytał ze zrozumieniem.
    Po pierwsze to żadne Ls bo autor wyraźnie napisał że kupuje segment a nie że chce coś zbudować na działce która podlega do Nadleśnictwo Drewnica, i na dodatek autor wspomina że dla tej działki jest MPZP
    Czyli co ma budować na działce która jest już zabudowana?? I na pewno wyłączona z produkcji leśnej czy rolnicze bo nie wiadomo jaki status ta działka miała przed.
    Cytat Napisał kolezka1 Zobacz post
    Witam, stoję przed zakupem segmentu na działce 24/16 w Markach. Tereny podlegają pod Nadleśnictwo Drewnica i znajdują się w Markach, skąd mogę wziąść informację jakie ogrodzenie mogę wybudować i czy mogę postawić wiatę na samochód na działce? Jeszcze jedna kwestia to jak to jest, bo kupując segment, nabywam na własność działkę obok budynku, oraz część działki (wspólnie z resztą mieszkańców) na której znajduje się droga, według planu wzdłuż drogi wytyczony jest pas techniczny, czy pas techniczny przylegający do mojej działki należy w części do mnie (dbanie, itd), czy każdy może tam stanąć i przykładowo zastawić mi dostęp do mojej działki?
    ]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony