dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nowy dom pytanie

    Witam rozważam kupno domu w stanie surowym zamkniętym , moje pytanie brzmi czy warto dopłacić developerowi oby doprowadził do stanu developerskiego, czy "samemu" zorganizować firme/ ekipe która sie tym zajmie ?Jak wychodzi korzystniej ? I ile powinno to mniej wiecej kosztować ? DOm ok 130m2 w tym garaż 17m2
    -DANE TECHNICZNE
    - konstrukcja murowana o stropach żelbetowych
    - ławy fundamentowe żelbetowe z betonu żwirowego
    - ściany: bloczki z betonu komórkowego
    - dachówka ceramiczna
    - ocieplenie styropianem i wełną mineralną
    - zastosowano izolacje: akustyczną, przeciwwilgociową, termiczną, paroprzepuszczalną, paroszczelną.
    Cena obejmuje działkę, dom w stanie surowym zamkniętym z doprowadzonymi mediami do budynku z wykonanym ociepleniem i elewacją, bramą wjazdową, balkon
    Z góry dziękuje za odp , gdyż to zupelnie nie moja profesja i jestem bez pojecia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fedor1921 Zobacz post
    Z góry dziękuje za odp , gdyż to zupelnie nie moja profesja i jestem bez pojecia
    No, też jasnowidzem nie jestem.
    A dużo zależy od standardu. Co innego, jak będzie PC i rekuperacja, co innego jak najtańszy kocioł gazowy i WG. Inne instalacje też mogą znacząco różnić się ceną. Może być bida rozdzielnica z atrapą SPD, jedną różnicówką i kilkoma esami - a może być 10x droższa. Mogą być po dwa gniazdka na pokój, może być po 10.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli jak najlepiej do tego podejsc? wziac projektanta aby juz zaplanował co jak ma byc pod klucz i wtedy dopiero ? Ekipa od developera za stan developerski 170 tys

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ekipy musisz koordynować, nadzorować i często samemu kupować materiały. Musisz też zorganizować kierbuda.

    Deweloper jest dla tych, co nie mają na to czasu.
    Ale!
    Zwykle jest tak, że pańskie oko konia tuczy. Danie wolnej ręki i pełne zaufanie deweloperowi może skończyć się głębokim rozczarowaniem, jeśli okaże się niesolidny.
    Wiec musisz mieć pewność co do jakości jego prac.

    Co do instalacji elektrycznej - musisz sobie rozplanować zagospodarowanie wnętrz.
    Albo wynająć architekta wnętrz, który to zrobi za ciebie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony