dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Fundament, ściana fundamentowa, osadzenie okna

    Studiuje projekt mojego domu.
    W tej chwili rozkminiam pewien detal, całkiem istotny detal. Chodzi mi wysokość ściany fundamentowej, warstwy ocieplenia podłogi, ich wysokość względem okna tarasowego.
    Otóż z mojego projektu wynika, że ściana fundamentowa, jej wierzch jest na równi z gruntem. Wiadomo na ścianie fundamentowej kładę papę i dalej muruje ściany parteru. Z mojego projektu wynika, że okno tarasowe, które standardowo ma być na równi z właściwą podłogą, będzie osadzane bezpośrednio na ścianie fundamentowej, de facto na papie. Czy to prawidłowe rozwiązanie? Wydaje mi się, że nie choć może mi się tylko wydawać.
    To jest błąd? zmienić to, jak? W którą stronę? Tak, wiem, mogę dzwonić do projektanta i pytać o to, ale raczej nie będę tego robił dziś i o tej godzinie, tak jak i jutro w ciągu dnia.

    Pomożecie?



    //edit//
    istotne jest to, że buduje w piaskownicy czy żwirowni. Nazwa wsi Piaski Rudnickie nie wzięła się z niczego.
    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 08-05-2021 o 23:20

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    To jest błąd? zmienić to, jak? W którą stronę
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7754748

    I dalsza dyskusja.

  3. #3

    Domyślnie

    Przeczytałem, zrozumiałem. Wniosek taki, aby wynieść budynek nieco wyżej, OKEJ. Co z osadzaniem okna bezpośrednio na ścianie fundamentowej, bezpośrednio na papie?

    W moim układzie nie mogę zastosować poszerzenia pod oknami, które będą miały 2,7m szerokości...
    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 09-05-2021 o 07:51

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    W moim układzie nie mogę zastosować poszerzenia pod oknami, które będą miały 2,7m szerokości...
    Dlaczego nie?

  5. #5

    Domyślnie

    nie chcę wychodzic okrakiem przez okno. Robiąc poszerzenie pod oknem to okno wyjdzie wyżej...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    nie chcę wychodzic okrakiem przez okno. Robiąc poszerzenie pod oknem to okno wyjdzie wyżej...
    Czyli pozostajesz przy rozwiązaniu z projektu i robisz chudziak obniżony względem ściany fundamentowej? I robisz sobie spory mostek przez fundament do gruntu (szczególnie duży przypodłogówce - ale i przy grzejnikach róg fundamentu wychładza róg). To nie tylko straty złotówek, ale przede wszystkim ryzyko skraplania w tak wychłodzonym rogu.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...82%C4%99bieniu

  7. #7

    Domyślnie

    Jak już koniecznie chcesz mieć grunt na poziomie posadzki ( czyli zimą śnieg będzie do połowy drzwi) to ścianę fundamentową robisz niżej po całości czy tam tylko pod tarasowym . Izolację pionową fundamentów myciągasz 50 cm na ściany konstrukcyjne, wtedy pod oknem masz miejsce na ocieplenie

  8. #8

    Domyślnie

    Ze śniegiem to nie przesadzajmy, od X lat w zasadzie go nie ma, a śnieg-śnieg to ostatni raz u mnie był z 15-20 lat temu.
    Żeby nie było, nie upieram. się i w sumie w moim pytaniu przede wszystkim chodzi o te warstwy itd.

    Czy w ten sposób będzie poprawniej? Dodajmy, że warunki gruntowo wodne mam wzorowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	456398  

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Ze śniegiem to nie przesadzajmy, od X lat w zasadzie go nie ma, a śnieg-śnieg to ostatni raz u mnie był z 15-20 lat temu.
    To gdzie się budujesz? Może bez sensu ta cała termoizolacja?

    Centrum Warszawy 8 lutego 2021 wyglądało tak:



    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Czy w ten sposób będzie poprawniej? Dodajmy, że warunki gruntowo wodne mam wzorowe.
    Na pewno czytałeś co linkowałem?

    Warunki wodne nie są dane raz na zawsze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wwa_Śnieg20210208.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	456400  

  10. #10

    Domyślnie

    Powtórzę kolejny raz, że nie mówimy o wysokości gruntu względem posadzki, tylko generalnie pytam o warstwy, o to czy dobrze kminie, że chudziaka najlepiej wylać na równo z wierzchem ściany fundamentowej i potem daje papę pod ścianami i całość przed położeniem styro również daję papę/ folie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Powtórzę kolejny raz, że nie mówimy o wysokości gruntu względem posadzki
    To przeoczyłem. Jeszcze raz przeczytałem wątek - dalej nie widzę.

    Co do warstw - tak. Papa po całości od zewnętrznych krawędzi termoizolacji ścian. Jedna zgrzana na zakładach płaszczyzna.

    Co do ceramiki pod oknem:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...od-okna-czy-BK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony