dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Projekt homekoncept 82

    Po dłuższym czasie przeglądania projektów dokonaliśmy wyboru, ale chętnie posłuchał bym opinie osób bardziej doświadczonych, stąd proszę o wszelkie sugestie odnośnie rozmieszczena i funkcjonalnosci pomieszczen w projekcie Home koncept 82 . Wjazd na działkę będzie od południowego wschodu, bliżej południa. Działka bardzo duża. Jest to nowy projekt i z tego co wiem chyba nikt jeszcze nie zdecydowal sie na budowe
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...ept-82-KRX1133
    Ostatnio edytowane przez Majkel1234 ; 10-05-2021 o 08:00 Powód: .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pokoje dzieci od najmniej doświetlonej strony domu - zimą ciemno.
    Z resztą ku południowi ten dom słabo jest otwarty

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    pokoje dzieci od najmniej doświetlonej strony domu - zimą ciemno.
    Z resztą ku południowi ten dom słabo jest otwarty
    Dziękuje za odpowiedź, biorąc pod uwagę że front u mnie by był od południowego wschodu to myślałem żeby zwiększyć oszklenie salonu, od lewej strony domu oczywiści co bardziej otworzyło by dom, co do piętra oczywiście jest to trochę dziwne że od strony tarasu są łazienki i i schody, ciekawe były by rzut lustrzny tylko piętra ale zmiana miejsca schodów jest raczej nie możliwa, sypialnia na piętrze będzie otwarta na południowy wschód co jest w sumie ok.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    akurat sypialnia lepiej jak jest od zacienionej strony domu, bo latem będzie się nagrzewać.
    Wyjątkiem są pokoje dzieci, bo poza funkcją sypialną pełnia rolę też gabinetu i pokoju zabaw, więc dziecko przebywa w nich nie tylko w nocy, gdy śpi, ale też w dzień.

    Masz duża działkę - nie lepiej parterówka?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    akurat sypialnia lepiej jak jest od zacienionej strony domu, bo latem będzie się nagrzewać.
    Wyjątkiem są pokoje dzieci, bo poza funkcją sypialną pełnia rolę też gabinetu i pokoju zabaw, więc dziecko przebywa w nich nie tylko w nocy, gdy śpi, ale też w dzień.

    Masz duża działkę - nie lepiej parterówka?
    Aktualizacje między innymi dzięki panu postowi przyszła zmiana na parterowy mam specyficzną działkę i wymagania które opisałem wyżej, podobały mi się projekty gotowe parterowy 1/1a ale były trochę zbyt duże i architekt robi nam indywidualny na bazie wcześniej wymienionych projektów wrzucam rzut i czekam na opinie
    https://zapodaj.net/20d21d3e29b9d.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Majkel1234 ; 18-08-2021 o 11:48 Powód: ..

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zdecydowanie zamieniłabym miejscami gabinet i łazienkę z pralnią.
    Kibelek gościnny wychodzący na stół gdzie siedzą goście to nie najlepszy pomysł.

    Zamieniłabym też miejscami kuchnię i jadalnię - ale to dlatego, że nie przepadam za smażeniem kotletów w środku salonu.

    poza tym dziecko może skoczyć sobie wieczorem po coś do picia bez zwracania na siebie uwagi nawet gdy w salonie siedzą goście rodziców.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-08-2021 o 20:49

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo:

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel1234 Zobacz post
    Aktualizacje między innymi dzięki panu postowi przyszła zmiana na parterowy mam specyficzną działkę i wymagania które opisałem wyżej, podobały mi się projekty gotowe parterowy 1/1a ale były trochę zbyt duże i architekt robi nam indywidualny na bazie wcześniej wymienionych projektów wrzucam rzut i czekam na opinie
    https://zapodaj.net/20d21d3e29b9d.jpg.html
    Majkel1234, bez pokazania umiejscowienia tego domu na działce nie ma za bardzo sensu ocenianie projektu. To raz. Dwa, ze nie wiem czemu, ale jest w nim kilka niepotrzebnych komplikacji, np łazienka z jakimś "uskokiem" pośrodku (prawy dolny róg). Garaż jednostanowiskowy, brak przestrzeni a'la piwnica czy nawet garderoba. To jest wstępna zajawka, a nie projekt
    Poszukaj może domów parterowych w literę L z garażem dwustanowiskowym.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony